Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Počet případů covidu v Praze vzrostl na 572, index PES je zde nadále nejnižší v Česku
Testování v mobilní laboratoři. Foto: MHMP

Počet případů covidu v Praze vzrostl na 572, index PES je zde nadále nejnižší v Česku

V neděli přibylo v Praze 572 potvrzených případů koronaviru. Je to nárůst proti předchozím dvěma svátečním dnům a zároveň je to zhruba o 150 případů více než minulou neděli. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES, kterým se mají řídit opatření proti covidu-19, je v Praze nadále nejnižší v ČR. Druhý den se drží na 61 bodech, což je spodní hranice čtvrtého stupně pohotovosti z pěti. V zemi od neděle platí opatření pro pátý stupeň.

Od březnového začátku epidemie odhalily laboratoře v hlavním městě 76 337 nakažených. Více než 64 000 z nich se už z nemoci vyléčilo. V metropoli dosud s covidem-19 zemřelo 1040 lidí, na neděli zatím připadá pět obětí.

Při dalších aktualizacích ale obvykle tyto údaje rostou. V Praze tak aktuálně je podle statistik ministerstva 11 124 nakažených, většina má mírný průběh nemoci.

Denní počty nově potvrzených případů covidu-19 v Praze před svátky rostly. Ve středu 23. prosince přibylo skoro 1500 nakažených, což byl nejvyšší denní nárůst od konce října. Poté začal nárůst zpomalovat, ale zároveň v celém Česku klesly o vánočních svátcích i počty testovaných.

Index protiepidemického systému činí za celou republiku k dnešku 71 bodů, což odpovídá čtvrtému stupni. Z jednotlivých krajů je v pátém stupni už pouze kraj Moravskoslezský, kde je rizikové skóre na 79 bodech.


Autor: ČTK

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru