dnes
Sobota - zatazeno
31°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
27°C
Počet návštěvníků Prahy v létě meziročně stoupne
Turisti na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Počet návštěvníků Prahy v létě meziročně stoupne

Teplé počasí letních měsíců povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu turistů, kteří v létě dorazí do české metropole. V červenci a v srpnu hlavní město plánuje navštívit 1,6 milionu turistů, to je o 3,8% více než v loňském roce., kdy přejelo 1,56 milionu hostů.

Díky teplému počasí a školním prázdninám přijíždí v tuto dobu do Prahy stále více hostů z Česka i ze zahraničí. Praha v létě je pro ně zajímavá nejen svými památkami v centru, ale také různými atrakcemi a bohatým letním programem v okolních čtvrtích.

„Velmi nás těší, že si Praha drží popularitu a také v létě patří mezi nejnavštěvovanější evropské destinace. Ovšem spokojeni můžeme být, až se zvýší počet návštěvníků, kteří se do Prahy vracejí opakovaně a ideálně až se prodlouží jejich průměrná doba pobytu,“ uvedl Petr Slepička, statutární zástupce Prague City Tourism.

Centrum metropole se potýká s důsledky turistického ruchu, zaměřeného na mladé lidi, kteří se do české metropole vydávají čistě za účelem konzumace alkoholu či vyhledávání sexuálních služeb. Městská agentura naopak chce lákat turisty, které zajímají památky, kvalitní gastronomie, umění nebo malebné okolí Prahy.

Dle dat Českého statistického úřadu v červenci a v srpnu loňského roku hlavní město navštívilo přes 1 560 000 hostů, kteří se ubytovali v takzvaných hromadných ubytovacích zařízeních.

Z mimoevropských států do Prahy zavítalo nejvíce hostů z USA, Číny, Jižní Koreji a Ruska. Z evropských států první místa žebříčku návštěvnosti obsadilo Německo, Spojené Království, Španělsko a Itálie. V létě do Prahy přijelo také mnoho domácích návštěvníků, za oba dva měsíce jich bylo téměř 200 tisíc.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Dnes v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Střecha plná zábavy nabízí i program pro děti

Včera ve 12:03

Galerie Harfa přichystala pro návštěvníky Střechu plnou zábavy, která zahrnuje bohatý program během celého léta. Akce budou probíhat každé úterý, čtvrtek a sobotu. Chybět nebude prosecco na kolech v podání mobilního baru Proseccolo. Program je připraven i pro děti, které se mohou pobavit...

Praha 15: Jóga v Hostivařském lesoparku

Včera v 08:57

Příznivci jógy pod širým nebem se mohou těšit na první hodinu v Hostivařském lesoparku, která proběhne ve středu 31. července od 18 hodin. Lekce budou zdarma.

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Bublinky na náplavce

17. července 2019 v 08:37

Oslava léta a vína 20. července na náplavce Rašínova nábřeží. Kromě klasických vín představí i jemné bublinky, svěží ovocná frizzante, svůdná prosecca, noblesní sekty, či šarmantní spumante.

Další články
Nahoru