dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - polojasno
25°C
pozítří
Středa - zatazeno
23°C
Počet návštěvníků Prahy v létě meziročně stoupne
Turisti na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Počet návštěvníků Prahy v létě meziročně stoupne

Teplé počasí letních měsíců povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu turistů, kteří v létě dorazí do české metropole. V červenci a v srpnu hlavní město plánuje navštívit 1,6 milionu turistů, to je o 3,8% více než v loňském roce., kdy přejelo 1,56 milionu hostů.

Díky teplému počasí a školním prázdninám přijíždí v tuto dobu do Prahy stále více hostů z Česka i ze zahraničí. Praha v létě je pro ně zajímavá nejen svými památkami v centru, ale také různými atrakcemi a bohatým letním programem v okolních čtvrtích.

„Velmi nás těší, že si Praha drží popularitu a také v létě patří mezi nejnavštěvovanější evropské destinace. Ovšem spokojeni můžeme být, až se zvýší počet návštěvníků, kteří se do Prahy vracejí opakovaně a ideálně až se prodlouží jejich průměrná doba pobytu,“ uvedl Petr Slepička, statutární zástupce Prague City Tourism.

Centrum metropole se potýká s důsledky turistického ruchu, zaměřeného na mladé lidi, kteří se do české metropole vydávají čistě za účelem konzumace alkoholu či vyhledávání sexuálních služeb. Městská agentura naopak chce lákat turisty, které zajímají památky, kvalitní gastronomie, umění nebo malebné okolí Prahy.

Dle dat Českého statistického úřadu v červenci a v srpnu loňského roku hlavní město navštívilo přes 1 560 000 hostů, kteří se ubytovali v takzvaných hromadných ubytovacích zařízeních.

Z mimoevropských států do Prahy zavítalo nejvíce hostů z USA, Číny, Jižní Koreji a Ruska. Z evropských států první místa žebříčku návštěvnosti obsadilo Německo, Spojené Království, Španělsko a Itálie. V létě do Prahy přijelo také mnoho domácích návštěvníků, za oba dva měsíce jich bylo téměř 200 tisíc.


Další články
Nahoru