dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
0°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
1°C
Počet návštěvníků Prahy v létě meziročně stoupne
Turisti na Staroměstském náměstí. Foto: archiv

Počet návštěvníků Prahy v létě meziročně stoupne

Teplé počasí letních měsíců povede podle pražské agentury Prague City Tourism (PCT) k pokračování meziročního růstu počtu turistů, kteří v létě dorazí do české metropole. V červenci a v srpnu hlavní město plánuje navštívit 1,6 milionu turistů, to je o 3,8% více než v loňském roce., kdy přejelo 1,56 milionu hostů.

Díky teplému počasí a školním prázdninám přijíždí v tuto dobu do Prahy stále více hostů z Česka i ze zahraničí. Praha v létě je pro ně zajímavá nejen svými památkami v centru, ale také různými atrakcemi a bohatým letním programem v okolních čtvrtích.

„Velmi nás těší, že si Praha drží popularitu a také v létě patří mezi nejnavštěvovanější evropské destinace. Ovšem spokojeni můžeme být, až se zvýší počet návštěvníků, kteří se do Prahy vracejí opakovaně a ideálně až se prodlouží jejich průměrná doba pobytu,“ uvedl Petr Slepička, statutární zástupce Prague City Tourism.

Centrum metropole se potýká s důsledky turistického ruchu, zaměřeného na mladé lidi, kteří se do české metropole vydávají čistě za účelem konzumace alkoholu či vyhledávání sexuálních služeb. Městská agentura naopak chce lákat turisty, které zajímají památky, kvalitní gastronomie, umění nebo malebné okolí Prahy.

Dle dat Českého statistického úřadu v červenci a v srpnu loňského roku hlavní město navštívilo přes 1 560 000 hostů, kteří se ubytovali v takzvaných hromadných ubytovacích zařízeních.

Z mimoevropských států do Prahy zavítalo nejvíce hostů z USA, Číny, Jižní Koreji a Ruska. Z evropských států první místa žebříčku návštěvnosti obsadilo Německo, Spojené Království, Španělsko a Itálie. V létě do Prahy přijelo také mnoho domácích návštěvníků, za oba dva měsíce jich bylo téměř 200 tisíc.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Byla spuštěna platforma znesnáze21, umožní zakládat ověřené sbírky

15. ledna 2020 ve 14:46

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nově navázala spolupráci s Nadačním fondem pomoci. Tato organizace již od roku 2012 pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Aktuálně spouští fond novou platformu znesnáze21, jež umožní jednoduše zakládat ověřené sbírky pro lidi či organizace potřebující...

Polytechnické hnízdo se otevírá v Praze 1, celkově je už třinácté v metropoli

15. ledna 2020 v 10:44

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se dnes nově otevírají v první městské části v prostorech Střední průmyslové školy strojnické v Betlémské ulici. Z pohledu celé metropole jde již o 13. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 1. Žáci a učitelé...

Další články
Nahoru