dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Počet havárií na vodovodní síti loni poklesl, pomohla i mírná zima
Ilustrační foto: archiv

Počet havárií na vodovodní síti loni poklesl, pomohla i mírná zima

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) řešily v loňském roce 4 520 havárií na vodovodní síti. Ve srovnání s rokem 2013 to je o téměř dvě stě případů méně. „Tento pokles přisuzujeme výrazně mírnějším klimatickým podmínkám v zimním období roku 2014 oproti roku předcházejícímu,“ sdělil tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

„Nejčastější příčinou havárií byla koroze materiálu, a to ve více než sedmdesáti procentech. Zhruba dvacet procent připadá na pohyby půdy,“ dodal Mrázek.

Havárií I. kategorie, při nichž je bez vody přes tisíc odběratelů či významné strategické objekty, bylo 83. To je meziroční pokles téměř o dvanáct procent. Průměrná doba přerušení dodávky na jednu havárii dosáhla 8 hodin a 13 minut. Ztráty vody v pražské vodovodní síti v uplynulém roce dosáhly 17,27 procenta. V roce 2013 to bylo 20,34 procenta.

Na stokové síti PVK loni zaznamenaly 3 736 havárií, oproti roku 2013 to představuje nárůst o 8,6 procenta. Havárií přípojek bylo skoro 46 procent, problémy na stokách činily necelých třicet procent a zbytek připadal na potíže šachet, komor, nádrží, spadišť a ostatních zařízení.

O aktuálních haváriích se zákazníci dozvědí na webové stránce www.pvk.cz. V reálném čase získají informace o vlivu na zásobování pitnou vodou, o případném zajištění náhradního zásobování a předpokládaném čase ukončení opravy. Klienti si také mohou aktivovat službu SMS INFO, kdy bezplatně dostávají do svého mobilního telefonu zprávy o haváriích v jimi zvolené lokalitě.


Další články
Nahoru