dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Počernice si mohou oddechnout. Zloděj zadržen

Policisté dopadli jedenatřicetiletého muže, který vyloupil desítky domů a chat v Horních a Dolních Počernicích. Celkem spáchal škodu za téměř půl milionu korun. Hrozí mu až pětileté vězení.

Muž podle policie využíval nezajištěných nebo pootevřených oken sklepů, toalet nebo koupelen, o kterých se majitelé domnívali, že se jimi nikdo neprotáhne.

V případě, že nalezl klíče, zkoušel je do zámků dveří a jakmile do objektu vniknul, nevadila mu ani přítomnost spících majitelů nebo jejich psů.

Oblast pražských Počernic velmi dobře zná, do osmnácti let tam byl totiž umístěný v dětském domově a jeho příbuzní v této lokalitě bydlí.

„Na počátku loňského listopadu opustil brány věznice a i přes zákaz pobytu na území metropole okamžitě zamířil do Prahy, kde se už po pár dnech opět vloupal do dalšího objektu,“ napsala ČTK.

Kriminalisté nakonec na základě podobného způsobu vloupání vytipovali konkrétního recidivistu a chatovou oblast, kde v minulosti přespával. První akce, při které ho policisté chtěli dopadnout a použili při ní dokonce vrtulník s termovizí, ale nebyla úspěšná, protože muž v tu dobu, vzhledem k tomu že našel v jednom z domů sto tisíc, přespával v hotelu.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru