dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Počasí babího léta stávkuje, psychiatrická nemocnice v Bohnicích zve na festival Babí léto
Festival Babí léto láká na svůj program i rodiče s dětmi. Ale nejen je. Foto: archiv

Počasí babího léta stávkuje, psychiatrická nemocnice v Bohnicích zve na festival Babí léto

Multižánrový festival Babí léto v Bohnicích oživí v sobotu 13. září od 12 hodin areál Psychiatrické nemocnice Bohnice. Návštěvníkům nabídne koncerty, besedy, workshopy, komentovanou prohlídku aktuální výstavy galerie Prádelna Bohnice Pocitová teplota, divadelní představení nejen pro děti, prezentace neziskových organizací, ale také Babí hru, kterou si zahrají i rodiče i jejich ratolesti.

Ještě před samotným festivalem se do programu zapojilo i dětské a gerontologické oddělení, kde si pacienti užili divadelní představení, hudební vystoupení nebo hudební dílnu pro děti s Martinem Hůlou alias rapperem Bonusem.

Ani v letošním roce nebude chybět oblíbená Babí hra, která malé návštěvníky provází celým festivalem. Ten se koná již po pětadvacáté! „Babí hra dětem i jejich rodičům přibližuje svými úkoly terapie praktikované na odděleních Psychiatrické nemocnice Bohnice – ergoterapii, kinezioterapii, činnostní terapii, arteterapii, spirituální terapii a další,“ dodává organizátor akce Luboš Chlad.

Hlavní oporou festivalu je prezentace terapeutických dílen nemocnice, která je každoročně prezentována nejen na Babím létě a je nedílnou součástí akce. Nejmenší diváci se mohou těšit na dětská divadélka a workshopy neziskových organizací, jejich rodičovský doprovod si pak vychutná hudební program, který nabízí rappery z Čerňáku Cincinaty, kapelu Traband nebo soul-popové Lena Yellow.

babileto1-clanek-nahled Své brány návštěvníkům otevře i galerie Prádelna Bohnice chystající vernisáž výstavy Pocitová teplota, která podrobuje zkoumání úlohu jednotlivců ve vztahu k jejich prostředí a ptá se, jaké faktory obvykle implikují pocit tepla a studena.

Celá akce je pojata nekomerčně, snaží se podpořit místní neziskové organizace, které se mimo jiné starají i o catering. „Babí léto je festival, který začal v roce 1990 jako první otevírat tehdejší bohnickou léčebnu veřejnosti. Dostali jsme tak příležitost pokračovat ve skvěle nastartovaném projektu. Na festivalu se, mimo hudební scény, představí naše tvořivé dílny, vybraná pracoviště a budete mít možnost debatovat s managementem nemocnice o její minulosti, současnosti a plánech do budoucna,“ sděluje ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru