Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pobodané ženy útočníka neznaly, uvedli k útoku v Praze 4 policisté
Muž zaútočil nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Pobodané ženy útočníka neznaly, uvedli k útoku v Praze 4 policisté

Sobotní pobodání dvou žen v Praze 4 prošetřuje policie pro podezření z pokusu o vraždu. Byl to bezdůvodný útok, ženy se s útočníkem neznaly, za napadením mohl být podle Policie ČR jeho psychický stav.

„Případem se zabývají kriminalisté z oddělení vražd pro podezření z trestného činu vražda ve stádiu pokusu,“ sdělili policisté na twitteru.

Podle prvotních zjištění se poškozené ani útočník, občan České republiky, ročník narození 1988, neznali a jednalo se o bezdůvodný útok. „Jednou z verzí je i to, že muž mohl zaútočit kvůli svému psychickému stavu,“ uvedli policisté.

Muž zaútočil na ženy v sobotu kolem 19. hodiny u stanice Jílovská, na dohled od obchodního centra Novo Plaza. Jednu zranil vážně, musela být v umělém spánku převezena do motolské nemocnice. Zranění druhé napadané byla spíše lehčí, při zásahu záchranářů byla při vědomí.

Útočníka se policistům podařilo najít v nedaleké Jílovské ulici. Když ho chtěli zadržet, museli podle jejich mluvčího Hrdiny použít střelnou zbraň. Zranění byla natolik vážná, že muž i přes okamžitou resuscitaci zraněním na místě podlehl. „Okolnostmi použití služební zbraně se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ sdělili policisté na twitteru.


Autor: puc

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru