Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pobodané ženy útočníka neznaly, uvedli k útoku v Praze 4 policisté
Muž zaútočil nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Pobodané ženy útočníka neznaly, uvedli k útoku v Praze 4 policisté

Sobotní pobodání dvou žen v Praze 4 prošetřuje policie pro podezření z pokusu o vraždu. Byl to bezdůvodný útok, ženy se s útočníkem neznaly, za napadením mohl být podle Policie ČR jeho psychický stav.

„Případem se zabývají kriminalisté z oddělení vražd pro podezření z trestného činu vražda ve stádiu pokusu,“ sdělili policisté na twitteru.

Podle prvotních zjištění se poškozené ani útočník, občan České republiky, ročník narození 1988, neznali a jednalo se o bezdůvodný útok. „Jednou z verzí je i to, že muž mohl zaútočit kvůli svému psychickému stavu,“ uvedli policisté.

Muž zaútočil na ženy v sobotu kolem 19. hodiny u stanice Jílovská, na dohled od obchodního centra Novo Plaza. Jednu zranil vážně, musela být v umělém spánku převezena do motolské nemocnice. Zranění druhé napadané byla spíše lehčí, při zásahu záchranářů byla při vědomí.

Útočníka se policistům podařilo najít v nedaleké Jílovské ulici. Když ho chtěli zadržet, museli podle jejich mluvčího Hrdiny použít střelnou zbraň. Zranění byla natolik vážná, že muž i přes okamžitou resuscitaci zraněním na místě podlehl. „Okolnostmi použití služební zbraně se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ sdělili policisté na twitteru.


Autor: puc

Praha 7 opravuje školní střechy

Dnes v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru