Dnes Čtvrtek - jasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 25. 4. 2024
Svátek má Marek
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pobodané ženy útočníka neznaly, uvedli k útoku v Praze 4 policisté
Muž zaútočil nožem. Ilustrační foto: Freeimages.com

Pobodané ženy útočníka neznaly, uvedli k útoku v Praze 4 policisté

Sobotní pobodání dvou žen v Praze 4 prošetřuje policie pro podezření z pokusu o vraždu. Byl to bezdůvodný útok, ženy se s útočníkem neznaly, za napadením mohl být podle Policie ČR jeho psychický stav.

„Případem se zabývají kriminalisté z oddělení vražd pro podezření z trestného činu vražda ve stádiu pokusu,“ sdělili policisté na twitteru.

Podle prvotních zjištění se poškozené ani útočník, občan České republiky, ročník narození 1988, neznali a jednalo se o bezdůvodný útok. „Jednou z verzí je i to, že muž mohl zaútočit kvůli svému psychickému stavu,“ uvedli policisté.

Muž zaútočil na ženy v sobotu kolem 19. hodiny u stanice Jílovská, na dohled od obchodního centra Novo Plaza. Jednu zranil vážně, musela být v umělém spánku převezena do motolské nemocnice. Zranění druhé napadané byla spíše lehčí, při zásahu záchranářů byla při vědomí.

Útočníka se policistům podařilo najít v nedaleké Jílovské ulici. Když ho chtěli zadržet, museli podle jejich mluvčího Hrdiny použít střelnou zbraň. Zranění byla natolik vážná, že muž i přes okamžitou resuscitaci zraněním na místě podlehl. „Okolnostmi použití služební zbraně se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů,“ sdělili policisté na twitteru.


Autor: puc

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

23. dubna 2024 v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Další články
Nahoru