Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Po zprovoznění tramvajové trati na Libuš změní autobusy své trasy

Po zprovoznění tramvajové trati na Libuš změní autobusy své trasy

Cestující na jihovýchodě Prahy čekají se zprovozněním prodloužené tramvajové trati z Modřan na Libuš změny v městské hromadné dopravě. Kromě prodloužení tramvaje číslo 17 přibude nová autobusová linka číslo 126 a naopak přestane fungovat linka 165. Dalším autobusům se upraví či zkrátí trasy. Vyplývá to z informací zveřejněných na internetových stránkách pražské integrované dopravy (PID). Změny mají začít platit od 27. května.

Tramvajová linka číslo 17 nebude končit na Sídlišti Modřany, jako je tomu nyní, ale pojede až do zastávky Libuš. Na trase přibudou zastávky Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš.

Vznikne nová autobusová linka číslo 126, která pojede ze zastávky Koleje Jižní Město přes Chodov, Donovalskou a Brechtovu na Háje a dále do Křeslic a směrem do Uhříněvsi, kde bude končit u tamního nádraží. Zkrácenou trasu bude mít linka 213, která nepojede k uhříněveskému nádraží, ale skončí na Jižním Městě. Zrušena bude linka číslo 165.

Upravenou trasu bude mít i linka 122, která pojede až do Křeslic, a část spojů na lince 139 nebude končit v Komořanech, ale pojede přes Závist a Zbraslavské náměstí na Sídliště Zbraslav.

Trasa se změní rovněž lince číslo 154, která nově z Hájů nepojede na Chodov, ale na Opatov a do Hrnčíř a bude končit na zastávce Sídliště Libuš. Linka 197 pojede nově z Chodova na Roztyly, autobus 246 pojede ze Zbraslavského náměstí k Poliklinice Modřany a linka 247 bude končit v zastávce Zbraslav, která se nyní jmenuje Na Drahách.

Stavbu prodloužené trati z Modřan na Libuš zahájil dopravní podnik (DPP) loni v dubnu. Trať bude měřit 1,7 kilometru a vyjde na 304,17 milionu Kč. Naváže na stávající obratiště Sídliště Modřany, odkud povede podél ulice Generála Šišky k sídlišti Libuš a křižovatce s Novodvorskou ulicí.

Po Novodvorské ulici povede k plánované stanici metra D Libuš. Nynější smyčku v Modřanech podnik bourat nebude a v budoucnu ji využije při výlukách a jiných mimořádnostech v provozu.


Autor: ČTK

Na Rock for People vlakem a se slevou

Včera v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru