Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po zprovoznění tramvajové trati na Libuš změní autobusy své trasy

Po zprovoznění tramvajové trati na Libuš změní autobusy své trasy

Cestující na jihovýchodě Prahy čekají se zprovozněním prodloužené tramvajové trati z Modřan na Libuš změny v městské hromadné dopravě. Kromě prodloužení tramvaje číslo 17 přibude nová autobusová linka číslo 126 a naopak přestane fungovat linka 165. Dalším autobusům se upraví či zkrátí trasy. Vyplývá to z informací zveřejněných na internetových stránkách pražské integrované dopravy (PID). Změny mají začít platit od 27. května.

Tramvajová linka číslo 17 nebude končit na Sídlišti Modřany, jako je tomu nyní, ale pojede až do zastávky Libuš. Na trase přibudou zastávky Hasičská stanice Modřany, Observatoř Libuš, Sídliště Libuš a Libuš.

Vznikne nová autobusová linka číslo 126, která pojede ze zastávky Koleje Jižní Město přes Chodov, Donovalskou a Brechtovu na Háje a dále do Křeslic a směrem do Uhříněvsi, kde bude končit u tamního nádraží. Zkrácenou trasu bude mít linka 213, která nepojede k uhříněveskému nádraží, ale skončí na Jižním Městě. Zrušena bude linka číslo 165.

Upravenou trasu bude mít i linka 122, která pojede až do Křeslic, a část spojů na lince 139 nebude končit v Komořanech, ale pojede přes Závist a Zbraslavské náměstí na Sídliště Zbraslav.

Trasa se změní rovněž lince číslo 154, která nově z Hájů nepojede na Chodov, ale na Opatov a do Hrnčíř a bude končit na zastávce Sídliště Libuš. Linka 197 pojede nově z Chodova na Roztyly, autobus 246 pojede ze Zbraslavského náměstí k Poliklinice Modřany a linka 247 bude končit v zastávce Zbraslav, která se nyní jmenuje Na Drahách.

Stavbu prodloužené trati z Modřan na Libuš zahájil dopravní podnik (DPP) loni v dubnu. Trať bude měřit 1,7 kilometru a vyjde na 304,17 milionu Kč. Naváže na stávající obratiště Sídliště Modřany, odkud povede podél ulice Generála Šišky k sídlišti Libuš a křižovatce s Novodvorskou ulicí.

Po Novodvorské ulici povede k plánované stanici metra D Libuš. Nynější smyčku v Modřanech podnik bourat nebude a v budoucnu ji využije při výlukách a jiných mimořádnostech v provozu.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru