Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po zprovoznění trati na Dědinu musí ještě chodci počítat s omezeními
Nová tramvajová trať. Foto: DPP

Po zprovoznění trati na Dědinu musí ještě chodci počítat s omezeními

I po zahájení provozu tramvají z Divoké Šárky na Dědinu v neděli 22. října budou ještě nějakou dobu probíhat dokončovací práce. Ty omezí především chodce. Informovala o tom šestá městská část.

V souvislosti se zprovoznění tramvajové tratě by mělo dojít k zlepšení pravidelnosti autobusové i individuální dopravy na Evropské ulici. Dílčí zábory jízdních pruhů v lokalitě Divoké Šárky ve směru do centra budou omezeny pouze na dobu mimo ranní přepravní špičku v pracovních dnech.

Do konce letošního roku budou probíhat ještě zábory chodníků pro inženýrské sítě a dokončování povrchů. Do doby dokončení chodníků v Evropské ulici ve směru do centra bude pro stavební práce probíhat dílčí omezení v jízdním pruhu do centra, avšak pouze v čase od 9 do 18 hodin. Tyto práce by měly trvat po úsecích do prosince.

Současně bude probíhat také výsadba dalších stromů v aleji ve Vlastině ulici, které byly vykáceny dodatečně v rámci údržby zeleně. Stavba tramvajové trati tyto stromy ochránila během výstavby, avšak jejich zdravotní stav přesto vyžadoval obnovu aleje. Tyto práce potrvají do listopadu.

Do konce listopadu bude probíhat oprava povrchu ulice U Silnice. V prostoru mezi ulicemi Ciolkovského, Vlastina a Drnovská bude probíhat výstavba parkovacího domu, díky níž bude částečně uzavřena ulice Ciolkovského. Tato akce není součástí stavby tramvajové trati, jedná se o samostatnou akci magistrátu, harmonogram této stavby není v tuto chvíli znám.

V Evropské ulici bude i po dokončení stavby tramvajové trati pokračovat výstavba trolejbusového trakčního vedení v rámci stavby Elektrifikace linky 119. Lokální zábory budou řešeny tak, aby nedocházelo k omezování dopravy ve špičkách pracovních dní. Tyto práce budou probíhat do února 2024.

„Mám velkou radost, že se samotná výstavba a zprovoznění tratě podařilo v naplánovaném termínu. A ještě jednou děkuji obyvatelům Dědiny a Divoké Šárky za trpělivost o shovívavost v průběhu dokončovacích prací, kdy v některých místech docházelo i k lokálnímu zpoždění výstavby. O to víc mě těší desítky fotografií od obyvatel Liboci a Ruzyně, kteří fotí první zkušební tramvaje na nové trati a těší se na zprovoznění,“ řekl radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

„Na začátku příštího týdne máme naplánované přednášky pro žáky prvního stupně ze ZŠ Žukovského, které se budou zaměřovat především na bezpečný přechod pozemní komunikace v místech, kde projíždí tramvaje. Přednášky doplníme také radami a ukázkami přímo v praxi, konkrétně na přechodu pro chodce v ulici Vlastina. Než si děti zvyknou na novou situaci v souvislosti s tramvajovým provozem, budou strážníci každé ráno a odpoledne dohlížet na jejich bezpečnost,“ sdělil ředitel šestkových strážníků Zdeněk Kovanda.


Autor: red

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Omezení provozu odboru dopravně správních agend Prahy 1

7. června 2024 v 08:25

Ve dnech 11 až 14. června a 17. až 18. června bude z důvodu stěhování pro veřejnost uzavřen odbor dopravně správních agend ÚMČ Praha 1 – výdejna parkovacích oprávnění a přestupkové pracoviště. Radnice o tom informuje na svých stránkách.

Parkování v Nových Butovicích za 50 korun

6. června 2024 v 07:53

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Práce na novém mostě omezí provoz v Praze 4

3. června 2024 v 11:09

Stavební práce na výstavbě nového mostu mezi Smíchovem a Podolím od začátku června do konce listopadu výrazně zkomplikují provoz nejen na Podolském nábřeží, ale také v Jeremenkově ulici a především na křižovatce Dvorce.

Na zastávce Branické náměstí je nový přístřešek

2. června 2024 v 16:43

V pátek začal cestujícím sloužit v Praze 4 nový přístřešek na autobusové zastávce Branické náměstí. Na sociálních sítích i tom informoval radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka (ANO).

Praha 6: Setkání na téma dopravy ve Vokovicích

1. června 2024 v 10:54

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve zájemce z řad veřejnosti na společné jednání na téma dopravy ve Vokovicích.

Další články
Nahoru