Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Po zprovoznění trati na Dědinu musí ještě chodci počítat s omezeními
Nová tramvajová trať. Foto: DPP

Po zprovoznění trati na Dědinu musí ještě chodci počítat s omezeními

I po zahájení provozu tramvají z Divoké Šárky na Dědinu v neděli 22. října budou ještě nějakou dobu probíhat dokončovací práce. Ty omezí především chodce. Informovala o tom šestá městská část.

V souvislosti se zprovoznění tramvajové tratě by mělo dojít k zlepšení pravidelnosti autobusové i individuální dopravy na Evropské ulici. Dílčí zábory jízdních pruhů v lokalitě Divoké Šárky ve směru do centra budou omezeny pouze na dobu mimo ranní přepravní špičku v pracovních dnech.

Do konce letošního roku budou probíhat ještě zábory chodníků pro inženýrské sítě a dokončování povrchů. Do doby dokončení chodníků v Evropské ulici ve směru do centra bude pro stavební práce probíhat dílčí omezení v jízdním pruhu do centra, avšak pouze v čase od 9 do 18 hodin. Tyto práce by měly trvat po úsecích do prosince.

Současně bude probíhat také výsadba dalších stromů v aleji ve Vlastině ulici, které byly vykáceny dodatečně v rámci údržby zeleně. Stavba tramvajové trati tyto stromy ochránila během výstavby, avšak jejich zdravotní stav přesto vyžadoval obnovu aleje. Tyto práce potrvají do listopadu.

Do konce listopadu bude probíhat oprava povrchu ulice U Silnice. V prostoru mezi ulicemi Ciolkovského, Vlastina a Drnovská bude probíhat výstavba parkovacího domu, díky níž bude částečně uzavřena ulice Ciolkovského. Tato akce není součástí stavby tramvajové trati, jedná se o samostatnou akci magistrátu, harmonogram této stavby není v tuto chvíli znám.

V Evropské ulici bude i po dokončení stavby tramvajové trati pokračovat výstavba trolejbusového trakčního vedení v rámci stavby Elektrifikace linky 119. Lokální zábory budou řešeny tak, aby nedocházelo k omezování dopravy ve špičkách pracovních dní. Tyto práce budou probíhat do února 2024.

„Mám velkou radost, že se samotná výstavba a zprovoznění tratě podařilo v naplánovaném termínu. A ještě jednou děkuji obyvatelům Dědiny a Divoké Šárky za trpělivost o shovívavost v průběhu dokončovacích prací, kdy v některých místech docházelo i k lokálnímu zpoždění výstavby. O to víc mě těší desítky fotografií od obyvatel Liboci a Ruzyně, kteří fotí první zkušební tramvaje na nové trati a těší se na zprovoznění,“ řekl radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

„Na začátku příštího týdne máme naplánované přednášky pro žáky prvního stupně ze ZŠ Žukovského, které se budou zaměřovat především na bezpečný přechod pozemní komunikace v místech, kde projíždí tramvaje. Přednášky doplníme také radami a ukázkami přímo v praxi, konkrétně na přechodu pro chodce v ulici Vlastina. Než si děti zvyknou na novou situaci v souvislosti s tramvajovým provozem, budou strážníci každé ráno a odpoledne dohlížet na jejich bezpečnost,“ sdělil ředitel šestkových strážníků Zdeněk Kovanda.


Autor: red

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru