Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 20. 7. 2025
Svátek má Ilja
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Zpravodajství

Po zavražděném učiteli dostala název ulice v Michli

Nová ulice pojmenovaná po středoškolském učiteli Janu Knaislovi, kterého jeho žák zavraždil před dvěma lety mačetou, vznikla na místě bývalých Michelských pekáren. Vychází z další nové ulice Na Batalionu a končí u domu s číslem popisným 69. Pojmenování nové ulice schválila ulice Rada hlavního města Prahy.

„S návrhem pojmenovat ulici v Praze 4 na památku zabitého pedagoga místního učiliště, pana Knaisla, přišla magistrátní místopisná komise,“ uvedl radní pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO), který je současně členem Místopisné komise Rady hlavního města Prahy. „Je projevem naší úcty k učiteli, který zemřel při výkonu svého povolání. Pozůstalí s návrhem souhlasili.“

Ulice pojmenovaná po učiteli Janu Knaislovi je blízko ulice Ohradní, kde stojí škola, ve které k tragickému incidentu došlo. Druhá nová ulice Na Batalionu nese název podle původního místopisného označení, které lze najít na mapách z první republiky.

„Pokud pojmenováváme nějaké místo po osobnosti, nemůže jít o žijící osobu, a ideální je, aby měla osobní vztah k danému území. Pokud jde o geografický název, vychází se z názvosloví stávajících ulic v oblasti, případně z historických místně příslušných názvů ze starých map nebo stávajících geografických objektů,“ dodal Hrdinka.


Autor: Cen

Praha 10 hledá partnery Karty seniora

Dnes ve 12:53

Praha 10 hledá podnikatele nabízející služby v oblasti gastro, relaxu a zdraví, sportu a kultury, nebo obchodu v desáté městské části a rádi by se zapojili do projektu Karta seniora.

Praha 13: Znáte Geoportál?

Včera v 07:25

Geoportál je nástroj, který se hodí nejen novým obyvatelům Prahy 13. Na něm si můžete rychle vyhledat, kde se nachází například kontejnery na olej a tuky nebo kovošrot, služebny Policie ČR a Hasiči, nebo – to se bude hodit zejména v říjnu – kde najdete volební místnosti na území...

Praha 10 nabízí jednorázový výdělek

18. července 2025 ve 12:44

Praha 10 uvítá zájemce o práci v okrskových volebních komisích pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které se budou konat 3. a 4. října. 

Skoro půl milionu korun od Prahy 5 pomůže školce na Smíchově

18. července 2025 v 10:58

Mimořádný příspěvek ve výši přibližně 488 tisíc korun na nezbytné výdaje na služby a údržbu poskytne radnice Prahy 5 mateřské škole v Kroupově ulici na Smíchově. Souhlasili s tím tento týden radní.

Praha 2 rozmístila v budově úřadu stojany s dezinfekcí

18. července 2025 v 10:50

V reakci na výšený nárůst počtu případů virové hepatitidy typu A na území metropole, o kterém informovali pražští hygienici, přijala Praha 2 preventivní opatření v budově radnice na náměstí Míru.

Kvůli podezření na bombu byla na pražském letišti uzavřena část Terminálu 2

18. července 2025 v 08:00

Policie ve čtvrtek odpoledne kvůli podezření na výbušninu preventivně uzavřela na Letišti Václava Havla Praha část Terminálu 2, který je určen pro lety do zemí schengenského prostoru. Cestující nemohli procházet ani přes centrální bezpečnostní kontrolu.

Další články
Nahoru