Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 12°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Po zasedání bezpečnostní rady Prahy 2 byla přijata preventivní opatření

Dnes zasedla bezpečnostní rada Prahy 2, po níž následovala operativní porada radních. Výsledkem jednání je přijetí následujících preventivních bezpečnostních opatření.

S ohledem na usnesení vlády se do odvolání ruší veškeré veřejné akce pořádané městskou částí (dnešní koncert na Grébovce, koncert na Bastionu 24. 3.)

Akce pro veřejnost omezuje i Novoměstská radnice Praha

Zrušeny jsou i Farmářské tržiště Náplavka, Trhy na Tyláku zahájení sezóny odložily. S největší pravděpodobností se nebudou konat ani velikonoční trhy na Náměstí Míru

Neuskuteční se ani vítání občánků 18. března nebo 25. reprezentační ples Na Vinohradech 3. dubna. Obě akce proběhnou v náhradním termínu.

Knihovna na Vinohradech omezí svůj provoz a výpůjčky bude vyřizovat v době od 08:00 do 12:00 po objednání titulu. Způsob výpůjček a vracení knih bude ještě upřesněn

Svůj provoz přerušují či omezují i další zařízení a kluby v Praze 2, proto se doporučuje pro bližší informace o provozu vždy navštívit jejich webové stránky. Provoz pro veřejnost do odvolání pozastavuje například bazén TJ Sokol Vinohrady.

Provoz mateřských škol a jeslí zůstává zatím zachován. Není však vyloučeno, že se situace změní. Školky však z preventivních důvodů upravují režim předávání a vyzvedávání dětí tak, aby eliminovaly případná rizika a ochránily své zaměstnance.

Z důvodu eliminace šíření koronaviru zavádí úřad městské části i další opatření k ochraně svých zaměstnanců. Kromě zvýšených hygienických opatření omezuje úřad s platností od pondělí 16. března 2020 úřední hodiny pro veřejnost, a to pouze na pondělí a středu. Mimo tyto dny budou úředníci k dispozici na telefonu a e-mailu. Mimo úřední dny budou vyřizovány záležitosti pouze po předchozím objednání. Agendy úřadu vyžadující přímý kontakt s klienty budou převedeny na přepážkové odbavení.

Informace o chodu úřadu budou ještě upřesněny, informace se objeví na webových stránkách úřadufacebookovém profilu Prahy 2.


Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

Včera v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Další články
Nahoru