dnes
Čtvrtek - jasno
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
11°C
pozítří
Sobota - oblacno
12°C
Koronavirus

Po zasedání bezpečnostní rady Prahy 2 byla přijata preventivní opatření

Dnes zasedla bezpečnostní rada Prahy 2, po níž následovala operativní porada radních. Výsledkem jednání je přijetí následujících preventivních bezpečnostních opatření.

S ohledem na usnesení vlády se do odvolání ruší veškeré veřejné akce pořádané městskou částí (dnešní koncert na Grébovce, koncert na Bastionu 24. 3.)

Akce pro veřejnost omezuje i Novoměstská radnice Praha

Zrušeny jsou i Farmářské tržiště Náplavka, Trhy na Tyláku zahájení sezóny odložily. S největší pravděpodobností se nebudou konat ani velikonoční trhy na Náměstí Míru

Neuskuteční se ani vítání občánků 18. března nebo 25. reprezentační ples Na Vinohradech 3. dubna. Obě akce proběhnou v náhradním termínu.

Knihovna na Vinohradech omezí svůj provoz a výpůjčky bude vyřizovat v době od 08:00 do 12:00 po objednání titulu. Způsob výpůjček a vracení knih bude ještě upřesněn

Svůj provoz přerušují či omezují i další zařízení a kluby v Praze 2, proto se doporučuje pro bližší informace o provozu vždy navštívit jejich webové stránky. Provoz pro veřejnost do odvolání pozastavuje například bazén TJ Sokol Vinohrady.

Provoz mateřských škol a jeslí zůstává zatím zachován. Není však vyloučeno, že se situace změní. Školky však z preventivních důvodů upravují režim předávání a vyzvedávání dětí tak, aby eliminovaly případná rizika a ochránily své zaměstnance.

Z důvodu eliminace šíření koronaviru zavádí úřad městské části i další opatření k ochraně svých zaměstnanců. Kromě zvýšených hygienických opatření omezuje úřad s platností od pondělí 16. března 2020 úřední hodiny pro veřejnost, a to pouze na pondělí a středu. Mimo tyto dny budou úředníci k dispozici na telefonu a e-mailu. Mimo úřední dny budou vyřizovány záležitosti pouze po předchozím objednání. Agendy úřadu vyžadující přímý kontakt s klienty budou převedeny na přepážkové odbavení.

Informace o chodu úřadu budou ještě upřesněny, informace se objeví na webových stránkách úřadufacebookovém profilu Prahy 2.


Dopravní podnik postupně otevře vybraná střediska dopravních informací

Včera ve 22:09

Od dnešního dne pražský dopravní podnik (DPP) otevřel prodejní místo Centrální dispečink v ulici Na Bojišti 5 v Praze 2. Od pátku 3. dubna obnoví provoz také v šesti střediscích dopravních informací: Anděl, Hlavní nádraží 1 a 2, Hradčanská, Můstek a Nádraží...

Praha 2: Dvojka srdcem pomůže samoživitelkám a samoživitelům

Včera ve 21:55

Samoživitelkám a samoživitelům, kteří kvůli krizovým opatřením nemohou vykonávat svou práci nebo živnost a ocitají se tak bez prostředků, chce prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem pomoci druhá městská část. 

Praha 11: Nové zásoby roušek a dezinfekce

Včera v 16:02

Ve čtvrtek 2. dubna očekává Praha 11 nové zásoby roušek a dezinfekce. Ochranné prostředky budou vydávány na dvou výdejních místech.

Podnikání v březnu přerušilo více než 10 000 živnostníků

Včera v 10:23

Vládní opatření v boji proti koronaviru paralyzují českou ekonomiku. Řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem. 

Praha 4 pomáhá lidem bez domova zajistit hygienu

Včera v 09:18

Praha 4 instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou pro osobní hygienu lidem bez domova. Jedno je u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské.

Praha 11: V Informačním centru Filipovka se budou dnes vydávat roušky a dezinfekce

Včera v 08:07

Dnes, 1. dubna, se od 11 do 14 hodin budou vydávat občanům jedenácté městské části roušky a dezinfekce v Informačním centru Filipovka, Filipova 2013/3.

Praha 11 vydávala dezinfekci

31. března 2020 ve 20:58

V infocentru Filipovka radnice dnes vydala 80 litrů dezinfekce, na Milíčově 200 litrů a velký zájem byl i o roušky. Jen během prvního dne výdeje se přihlásilo přes 300 seniorů a handicapovaných, kterým ochranné prostředky radnice doveze.

Praha 13: Infolinka pro seniory

31. března 2020 ve 20:28

Praha 13 zřídila infolinku pro své seniory, volat můžete od pondělí do pátku od 8 do 14 hodin.

Kultura v Praze 1 ONLINE chce podpořit umělce, galerie či divadla

31. března 2020 v 16:11

První městská část na svém oficiálním portálu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak podpořit umělce, galerie či divadla a zároveň lidem domů přinést hezký kulturní zážitek. První městská část o tom informovala v tiskové zprávě. 

Další články
Nahoru