dnes
Sobota - oblacno
8°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Koronavirus

Po zasedání bezpečnostní rady Prahy 2 byla přijata preventivní opatření

Dnes zasedla bezpečnostní rada Prahy 2, po níž následovala operativní porada radních. Výsledkem jednání je přijetí následujících preventivních bezpečnostních opatření.

S ohledem na usnesení vlády se do odvolání ruší veškeré veřejné akce pořádané městskou částí (dnešní koncert na Grébovce, koncert na Bastionu 24. 3.)

Akce pro veřejnost omezuje i Novoměstská radnice Praha

Zrušeny jsou i Farmářské tržiště Náplavka, Trhy na Tyláku zahájení sezóny odložily. S největší pravděpodobností se nebudou konat ani velikonoční trhy na Náměstí Míru

Neuskuteční se ani vítání občánků 18. března nebo 25. reprezentační ples Na Vinohradech 3. dubna. Obě akce proběhnou v náhradním termínu.

Knihovna na Vinohradech omezí svůj provoz a výpůjčky bude vyřizovat v době od 08:00 do 12:00 po objednání titulu. Způsob výpůjček a vracení knih bude ještě upřesněn

Svůj provoz přerušují či omezují i další zařízení a kluby v Praze 2, proto se doporučuje pro bližší informace o provozu vždy navštívit jejich webové stránky. Provoz pro veřejnost do odvolání pozastavuje například bazén TJ Sokol Vinohrady.

Provoz mateřských škol a jeslí zůstává zatím zachován. Není však vyloučeno, že se situace změní. Školky však z preventivních důvodů upravují režim předávání a vyzvedávání dětí tak, aby eliminovaly případná rizika a ochránily své zaměstnance.

Z důvodu eliminace šíření koronaviru zavádí úřad městské části i další opatření k ochraně svých zaměstnanců. Kromě zvýšených hygienických opatření omezuje úřad s platností od pondělí 16. března 2020 úřední hodiny pro veřejnost, a to pouze na pondělí a středu. Mimo tyto dny budou úředníci k dispozici na telefonu a e-mailu. Mimo úřední dny budou vyřizovány záležitosti pouze po předchozím objednání. Agendy úřadu vyžadující přímý kontakt s klienty budou převedeny na přepážkové odbavení.

Informace o chodu úřadu budou ještě upřesněny, informace se objeví na webových stránkách úřadufacebookovém profilu Prahy 2.


Praha 5 ruší Pohádkový les

Dnes v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

Dnes v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Centrum sociálních služeb v Praze 2 omezilo návštěvy

Včera ve 20:12

Centrum sociálních služeb Praha 2 bylo nuceno, s ohledem na současnou situaci, omezit v tomto týdnu návštěvy v domovech pro seniory a zároveň ukončit provoz jídelny pro seniory v Máchově ulici. 

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Praha 16 upravila provoz úřadu

23. září 2020 v 08:26

S ohledem na zhoršující se omezuje radnice Prahy 16 provoz úřadu. Od čtvrtka 24. září dojde k úpravě úředních hodin ÚMČ Praha následujícím způsobem.

O opatřeních v boji s koronavirem rozhodl krizový štáb Prahy 6

22. září 2020 ve 23:05

Mateřské školky a základní školy v Praze 6 dostanou od městské části roušky a respirátory, radnice také zajistí testování pedagogů a dezinfikování vnitřních prostor škol a školek. Přistoupilo se rovněž k dezinfikování veřejných prostor a usiluje se o zřízení nových odběrových míst pro veřejnost....

Výdej dezinfekce veřejnosti na farmářských trzích pokračuje

22. září 2020 ve 22:07

Odbor bezpečnosti a krizového řízení městské části Praha 8 pokračuje ve výdeji dezinfekce veřejnosti. Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 opět mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Bohnicích, Ládví, Karlíně a nově také...

Další články
Nahoru