dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
6°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Po výškově polohovatelných stolech je hlad. Firmy si uvědomují jejich výhody
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Trendy ohledně zdraví a zlepšení výkonnosti nyní pulzují při výběru a vybavení kanceláře. Foto: MDD /3x/

Po výškově polohovatelných stolech je hlad. Firmy si uvědomují jejich výhody

V průmyslových zemích sedí denně v práci déle než sedm hodin více než 75 procent kancelářských zaměstnanců. Za celý život prosedíme kolem 70 tisíc hodin. Kvůli sedavému zaměstnání se zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob a doživotního poškození páteře. A v neposlední řadě se tím snižuje produktivita práce. „Firmy si už tohle začínají uvědomovat a čím dál více se poohlížejí po variantách, které by byly k lidskému tělu zdravotně šetrné,“ řekl Filip Veselý, jednatel konzultační a realitní společnosti OFFICE HUNTERS.

Nejčastější řešení představují kvalitní židle, nejefektivnější jsou však polohovatelné stoly. Během pár vteřin je lze nastavit tak, aby se pracovalo vestoje. Měnit polohy během pracovní doby je totiž s ohledem na zdraví důležité. Firmy v České republice mají o ně čím dál větší zájem.

„Je po nich hlad. Na každém jednání, kam přijdeme, už o výškově nastavitelných stolech vědí a rádi by je měli. Vždy se minimálně zajímají o ceny a rozhodují se o různých variantách,“ dodala Denisa Onodyová, obchodní manažerka společnosti KEEPLINE.

stoly-2-nahled

Cena polohovatelných stolů klesá, nejlevnější se dá pořídit už od 10 tisíc korun. „Přitom dříve stály standardně kolem 30 tisíc korun. Firmy už uvažují prakticky – upřednostňují investici do polohovatelných stolů před například úložnými skříněmi, které v současné době digitalizace již tolik nevyužijí,“ vysvětlila Onodyová, podle které tento typ stolů může sloužit jako příjemný pult. „Navíc máme odzkoušené, že když se u interních schůzek stojí, tak bývají většinou kratší,“ dodala s úsměvem Onodyová.

Stoly kvalitnějšího provedení disponují skrytým vedení kabeláže s nouzovým zastavením pohybu v případě kolize s překážkou, či plně funkční nosnost až 100 kilogramů.

Jaké profese se o polohovatelné stoly nejvíce zajímají? Zejména architekti a projektanti. „Stejně tak se hodí obsluze řídících strojů, v logistice ve skladu a také ve zdravotnických zařízeních, kde sestřičky i lékaři při vyšetření pacientů opakovaně vstávají a usedají,“ tvrdí Denisa Onodyová z KEEPLINE.

Jednou ze společností, které se takto vybavily, je MSD IT Hub. Do nově otevřené pražské budovy Five si pořídila rovnou 800 polohovatelných stolů. „Jeden z našich lidí nám oznámil, že je pro něj po celou pracovní dobu sedět nepohodlné. Fakt, že nyní může u počítače měnit pozice, přispívá k jeho výkonnosti a spokojenosti v zaměstnání. A tím jsme se řídili,“ vysvětlil Martin Kubíček, projektový manažer MSD IT.

Trendy ohledně zdraví a zlepšení výkonnosti nyní pulzují při výběru a vybavení kanceláře. „Polohovatelné stoly vnímáme jako možnost, která je běžná například ve skandinávských zemích. Už při realizaci zakázky doporučujeme ergonomický nábytek, který je k tělu šetrný,“ doplnil Filip Veselý ze společnosti OFFICE HUNTERS.

stoly-3-nahled


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

Dnes ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru