dnes
Úterý - zatazeno
3°C
zítra
Středa - skorojasno
2°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Po výškově polohovatelných stolech je hlad. Firmy si uvědomují jejich výhody
ZpravodajstvíKomerční sdělení
Trendy ohledně zdraví a zlepšení výkonnosti nyní pulzují při výběru a vybavení kanceláře. Foto: MDD /3x/

Po výškově polohovatelných stolech je hlad. Firmy si uvědomují jejich výhody

V průmyslových zemích sedí denně v práci déle než sedm hodin více než 75 procent kancelářských zaměstnanců. Za celý život prosedíme kolem 70 tisíc hodin. Kvůli sedavému zaměstnání se zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob a doživotního poškození páteře. A v neposlední řadě se tím snižuje produktivita práce. „Firmy si už tohle začínají uvědomovat a čím dál více se poohlížejí po variantách, které by byly k lidskému tělu zdravotně šetrné,“ řekl Filip Veselý, jednatel konzultační a realitní společnosti OFFICE HUNTERS.

Nejčastější řešení představují kvalitní židle, nejefektivnější jsou však polohovatelné stoly. Během pár vteřin je lze nastavit tak, aby se pracovalo vestoje. Měnit polohy během pracovní doby je totiž s ohledem na zdraví důležité. Firmy v České republice mají o ně čím dál větší zájem.

„Je po nich hlad. Na každém jednání, kam přijdeme, už o výškově nastavitelných stolech vědí a rádi by je měli. Vždy se minimálně zajímají o ceny a rozhodují se o různých variantách,“ dodala Denisa Onodyová, obchodní manažerka společnosti KEEPLINE.

stoly-2-nahled

Cena polohovatelných stolů klesá, nejlevnější se dá pořídit už od 10 tisíc korun. „Přitom dříve stály standardně kolem 30 tisíc korun. Firmy už uvažují prakticky – upřednostňují investici do polohovatelných stolů před například úložnými skříněmi, které v současné době digitalizace již tolik nevyužijí,“ vysvětlila Onodyová, podle které tento typ stolů může sloužit jako příjemný pult. „Navíc máme odzkoušené, že když se u interních schůzek stojí, tak bývají většinou kratší,“ dodala s úsměvem Onodyová.

Stoly kvalitnějšího provedení disponují skrytým vedení kabeláže s nouzovým zastavením pohybu v případě kolize s překážkou, či plně funkční nosnost až 100 kilogramů.

Jaké profese se o polohovatelné stoly nejvíce zajímají? Zejména architekti a projektanti. „Stejně tak se hodí obsluze řídících strojů, v logistice ve skladu a také ve zdravotnických zařízeních, kde sestřičky i lékaři při vyšetření pacientů opakovaně vstávají a usedají,“ tvrdí Denisa Onodyová z KEEPLINE.

Jednou ze společností, které se takto vybavily, je MSD IT Hub. Do nově otevřené pražské budovy Five si pořídila rovnou 800 polohovatelných stolů. „Jeden z našich lidí nám oznámil, že je pro něj po celou pracovní dobu sedět nepohodlné. Fakt, že nyní může u počítače měnit pozice, přispívá k jeho výkonnosti a spokojenosti v zaměstnání. A tím jsme se řídili,“ vysvětlil Martin Kubíček, projektový manažer MSD IT.

Trendy ohledně zdraví a zlepšení výkonnosti nyní pulzují při výběru a vybavení kanceláře. „Polohovatelné stoly vnímáme jako možnost, která je běžná například ve skandinávských zemích. Už při realizaci zakázky doporučujeme ergonomický nábytek, který je k tělu šetrný,“ doplnil Filip Veselý ze společnosti OFFICE HUNTERS.

stoly-3-nahled


Fotografická soutěž: Lípa – náš národní strom

18. března 2018 ve 14:19

Hlavní město Praha v letošním jubilejním 100. roce vzniku Československé republiky podpořilo fotografickou soutěž o nejkrásnější lípu. Soutěž organizuje web Pražské stromy ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími partnery. Je určena amatérským fotografům a jejím cílem je jednak...

V Praze 5 hořelo auto, příčinou požáru byla závada motoru

17. března 2018 ve 21:20

Požár osobního auta v Bošteckého ulici v Praze 5 likvidovali dnes hasiči ze smíchovské stanice pomocí tlakové vody a v dýchací technice. Požár, který způsobil škodu 20 000 korun, byl rychle lokalizován. „Příčinou byla technická závada v motorové části,“ uvedl mluvčí pražských hasičů...

Další články
Nahoru