Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Po vloupání se ukryl v chodbě a nemohl ven

Padesátiletý muž se vloupal do auta a odcizil mobilní telefon. Pak se uvěznil v chodbě. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Kriminalisté uslyšeli ve vysílačce relaci, ve které operační důstojník informoval hlídky o vloupání do auta, ke kterému došlo v ulici Magdalény Rettigové v Praze 1.

Na místě na ně čekal oznamovatel, který kriminalistům ukázal, kam podezřelý muž zaběhl. K jeho smůle si vybral jednu z budov, kde se nedobrovolně uvěznil v chodbě, ze které je k východu zapotřebí vstupní karta. Uvězněný se ještě snažil dostat ven za pomoci páčidla, které vytáhl z batohu, ale kromě způsobení další škody v řádech několika desítek tisíc korun, se mu to nepodařilo.

Padesátiletý muž skončil v poutech, provedená dechová zkouška u podezřelého byla negativní, ale orientačním testem na drogy bylo zjištěno, že muž je uživatelem pervitinu a tímto způsobem si na něj zřejmě „ vydělával“. Poté byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. 


Autor: Hla

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru