Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Po vloupání se ukryl v chodbě a nemohl ven

Padesátiletý muž se vloupal do auta a odcizil mobilní telefon. Pak se uvěznil v chodbě. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Kriminalisté uslyšeli ve vysílačce relaci, ve které operační důstojník informoval hlídky o vloupání do auta, ke kterému došlo v ulici Magdalény Rettigové v Praze 1.

Na místě na ně čekal oznamovatel, který kriminalistům ukázal, kam podezřelý muž zaběhl. K jeho smůle si vybral jednu z budov, kde se nedobrovolně uvěznil v chodbě, ze které je k východu zapotřebí vstupní karta. Uvězněný se ještě snažil dostat ven za pomoci páčidla, které vytáhl z batohu, ale kromě způsobení další škody v řádech několika desítek tisíc korun, se mu to nepodařilo.

Padesátiletý muž skončil v poutech, provedená dechová zkouška u podezřelého byla negativní, ale orientačním testem na drogy bylo zjištěno, že muž je uživatelem pervitinu a tímto způsobem si na něj zřejmě „ vydělával“. Poté byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. 


Autor: Hla

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

Včera v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru