Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Po většině vyhrazených pruhů pro MHD v Praze již mohou jezdit motocykly
Pruh pro MHD. Foto: archiv

Po většině vyhrazených pruhů pro MHD v Praze již mohou jezdit motocykly

Po naprosté většině pruhů vyhrazených pro MHD v metropoli již mohou jezdit i lidé na motocyklech a skútrech. Novinářům to řekl náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti). Dopravní značení, které je nutné pro vstup opatření v platnost, je podle něj umístěno na 95 procentech silnic a chybí jen u těch, které se opravují.

Změna podle vedení města umožní plynulejší a bezpečnější provoz. Motocyklisté a jezdci na skútrech často využívají pruhy k předjíždění kolon, kdy se pak řadí zpět do jízdních pruhů mezi auta.

Tyto manévry, které jsou často nebezpečné, nové opatření omezí, čímž se podle Hřiba sníží riziko nehod. „Předpoklad je, že MHD to zpomalovat nebude, protože motorky nejezdí nijak zvlášť pomalu," dodal náměstek.

Loni přibylo v Praze 4,4 kilometru vyhrazených jízdních pruhů, jejich délka se tak prodloužila na 66 kilometrů. Pruhy chce město rozšiřovat i do budoucna, prověřuje mimo jiné možnost jejich zřízení v Českobrodské ulici mezi zastávkami Blatov a Na Vaňhově, v Horoměřické ulici v celém stoupání z Šáreckého údolí k zastávce Bořislavka a v Náchodské ulici od hranice Prahy po okraj zástavby Horních Počernic.


Autor: ČTK

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Praha 14: Rekonstrukce přechodu u kostela sv. Bartoloměje

16. září 2023 v 09:21

Od pondělí 18. do 26. září bude u kostela sv. Bartoloměje v Praze 14 probíhat komplexní rekonstrukce zvýšeného přechodu, která si vyžádá nezbytné omezení provozu.

Další články
Nahoru