Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po Velikonocích začne deratizace, do kanálů bude vloženo přes 13 tun nástrah
Při deratizaci probíhá instalace požerových nástrah. Foto: Nina Havlová

Po Velikonocích začne deratizace, do kanálů bude vloženo přes 13 tun nástrah

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začnou 2. dubna celoplošnou deratizaci stokové sítě ve vybraných lokalitách metropole. Akce potrvá až do konce října. Informoval o tom mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

„Začínáme na Hradčanech, Malé Straně, v okolí náměstí I. P. Pavlova či na Ohradě a Pražačce. Následovat budou další lokality, které jsme si odsouhlasili s magistrátem a jednotlivými městskými částmi,“ uvedl Mrázek.

Konec května, několik týdnů o prázdninách a konec října pak budou deratizátoři věnovat kontrolám lokalit se zvýšeným výskytem potkanů a ošetření míst podle dodatečných požadavků pražské hygienické stanice a odborů životního prostředí městských částí.

„Na letošní rok máme nachystáno 13,5 tisíc kilogramů nástrah, kterými ošetříme 13,5 tisíc kanalizačních vstupů,“ řekl Mrázek

Pražská kanalizační síť je domovem několika miliónů potkanů. Pravidelnou deratizací kanalizace se podle Mrázka daří udržovat počet potkanů na přiměřené úrovni. Bohužel mnoho potkanů je také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam obyvatelé vyhazují odpadky. Rovněž zvýšený stavební ruch vyhání potkany z kanalizace na povrch. Dalšími problémovými místy jsou podle mluvčího PVK lokality obývané bezdomovci.  

K hubení potkanů PVK používají přípravek Hubex – požerové nástrahy vhodné do vlhkého prostředí. Ty obsahují například pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant. PVK ukládají nástrahy výhradně do stokové sítě, nikoliv na povrch. 

Deratizace se provádí vždy na jaře a na podzim. Povinnost hubit škodlivé hlodavce je stanovená zákonem o ochraně veřejného zdraví.


Autor: Jan Puci

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru