Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 0°C
Čtvrtek 4. 3. 2021
Svátek má Stela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po útoku sršňů na severu Prahy skončilo sedm lidí v nemocnici
Sršeň. Foto: Freeimages.com

Po útoku sršňů na severu Prahy skončilo sedm lidí v nemocnici

Skupinu zhruba dvou desítek lidí dnes odpoledne napadl rej sršňů. Hmyz pobodal chodce na turistické stezce u Lysolají na severu hlavního města. Někdo asi šlápl nebo vrazil do sršního hnízda.

Záchranáři odvezli do nemocnice k ošetření sedm lidí, z toho tři ve vážnějším stavu, protože měli silnou alergickou reakci. K útoku došlo kolem 15:30 hodin. Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranky.  

„V Lysolajích pobodal roj sršňů 25 lidí. Sedm pacientů bylo po zajištění transportováno do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, u tří se projevila silná alergická reakce,“ upřesnila pražská záchranka na twitteru.

Roj sršňů zlikvidovali chemicky dobrovolní hasiči.


Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

Včera v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

Včera v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Další články
Nahoru