dnes
Středa - zatazeno
2°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - mlha
0°C
Po útoku sršňů na severu Prahy skončilo sedm lidí v nemocnici
Sršeň. Foto: Freeimages.com

Po útoku sršňů na severu Prahy skončilo sedm lidí v nemocnici

Skupinu zhruba dvou desítek lidí dnes odpoledne napadl rej sršňů. Hmyz pobodal chodce na turistické stezce u Lysolají na severu hlavního města. Někdo asi šlápl nebo vrazil do sršního hnízda.

Záchranáři odvezli do nemocnice k ošetření sedm lidí, z toho tři ve vážnějším stavu, protože měli silnou alergickou reakci. K útoku došlo kolem 15:30 hodin. Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranky.  

„V Lysolajích pobodal roj sršňů 25 lidí. Sedm pacientů bylo po zajištění transportováno do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, u tří se projevila silná alergická reakce,“ upřesnila pražská záchranka na twitteru.

Roj sršňů zlikvidovali chemicky dobrovolní hasiči.


Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Dnes v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Dnes ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Dnes ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Dnes v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

22. listopadu 2020 ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Další články
Nahoru