Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po srážce auta s vlakem v Braníku bylo evakuováno 80 cestujících
Evakuace cestujících z vlaku. Foto: HZS Praha

Po srážce auta s vlakem v Braníku bylo evakuováno 80 cestujících

Osobní vlak se v sobotu dopoledne střetl s nákladním autem, které se otáčelo podél železniční trati v Praze 4 v oblasti Braníka při stavebních pracích. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Osobního vlaku, který zajišťoval spojení mezi Čerčany a Prahou, se střetl se zadní části nákladního auta. Poškozen byl bok projíždějícího vlaku.

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění lidí a vykolejení soupravy. Na místě zasahovali hasiči Správa železnic a hasičského sboru hlavního města.

„Po zajištění vlaku a nákladního vozidla bylo evakuováno 80 cestujících přes provizorní evakuační cestu ze stráně,“ uvedl Kavka.

Cestující pak odjeli přistaveným autobusem dopravního podniku. Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na trati mezi Krčí a Braníkem zastaven. K obnovení došlo ve 14 hodin.


Autor: Jan Puci

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru