Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 6°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě
Železniční most pohledem z pravobřežní náplavky. Foto: Jan Puci

Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě

Tíživá životní situace přivedla před dvěma týdny na železniční most mezi Smíchovem a Výtoní muže, kde chtěl skokem do Vltavy ukončit svůj život. To mu bylo znemožněno chodcem a následně i přivolanými policisty. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ve čtvrtek 10. listopadu vyslal operační důstojník hlídku policistů pohotovostní motorizované jednotky na železniční most na Rašínově nábřeží v Praze 2. Důvodem byl muž, který se pokusil spáchat sebevraždu.

Před příjezdem hlídky se totiž pokusil oběsit na opasku, naštěstí šel okolo kolemjdoucí, který ho odřízl a zalarmoval linku 158. „Nešťastník hlídce na místě vypověděl, že je v tíživé životní situaci, kdy ztratil zaměstnání, a navíc ho opustila žena po smrti jejich dcery,“ řekl Rybanský.

To vše ho přivedlo až na hranici mezi životem a smrtí a druhá možnost byla pro něj jediným možným řešením. V průběhu komunikace hlídka nabyla dojmu, že muž od svého rozhodnutí nehodlá upustit, a proto byla podle Rybanského velmi obezřetná.

A obezřetnost byla na místě, v průběhu konverzace se muž rozeběhl a chtěl skočit z mostu do Vltavy. „To policisté nedopustili, v mžiku zareagovali a muže chytili. Následně si ho do své péče převzali záchranáři a odvezli do nemocnice,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru