Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě
Železniční most pohledem z pravobřežní náplavky. Foto: Jan Puci

Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě

Tíživá životní situace přivedla před dvěma týdny na železniční most mezi Smíchovem a Výtoní muže, kde chtěl skokem do Vltavy ukončit svůj život. To mu bylo znemožněno chodcem a následně i přivolanými policisty. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ve čtvrtek 10. listopadu vyslal operační důstojník hlídku policistů pohotovostní motorizované jednotky na železniční most na Rašínově nábřeží v Praze 2. Důvodem byl muž, který se pokusil spáchat sebevraždu.

Před příjezdem hlídky se totiž pokusil oběsit na opasku, naštěstí šel okolo kolemjdoucí, který ho odřízl a zalarmoval linku 158. „Nešťastník hlídce na místě vypověděl, že je v tíživé životní situaci, kdy ztratil zaměstnání, a navíc ho opustila žena po smrti jejich dcery,“ řekl Rybanský.

To vše ho přivedlo až na hranici mezi životem a smrtí a druhá možnost byla pro něj jediným možným řešením. V průběhu komunikace hlídka nabyla dojmu, že muž od svého rozhodnutí nehodlá upustit, a proto byla podle Rybanského velmi obezřetná.

A obezřetnost byla na místě, v průběhu konverzace se muž rozeběhl a chtěl skočit z mostu do Vltavy. „To policisté nedopustili, v mžiku zareagovali a muže chytili. Následně si ho do své péče převzali záchranáři a odvezli do nemocnice,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru