Dnes Neděle - zatazeno 6°C
Zítra Pondělí - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě
Železniční most pohledem z pravobřežní náplavky. Foto: Jan Puci

Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě

Tíživá životní situace přivedla před dvěma týdny na železniční most mezi Smíchovem a Výtoní muže, kde chtěl skokem do Vltavy ukončit svůj život. To mu bylo znemožněno chodcem a následně i přivolanými policisty. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ve čtvrtek 10. listopadu vyslal operační důstojník hlídku policistů pohotovostní motorizované jednotky na železniční most na Rašínově nábřeží v Praze 2. Důvodem byl muž, který se pokusil spáchat sebevraždu.

Před příjezdem hlídky se totiž pokusil oběsit na opasku, naštěstí šel okolo kolemjdoucí, který ho odřízl a zalarmoval linku 158. „Nešťastník hlídce na místě vypověděl, že je v tíživé životní situaci, kdy ztratil zaměstnání, a navíc ho opustila žena po smrti jejich dcery,“ řekl Rybanský.

To vše ho přivedlo až na hranici mezi životem a smrtí a druhá možnost byla pro něj jediným možným řešením. V průběhu komunikace hlídka nabyla dojmu, že muž od svého rozhodnutí nehodlá upustit, a proto byla podle Rybanského velmi obezřetná.

A obezřetnost byla na místě, v průběhu konverzace se muž rozeběhl a chtěl skočit z mostu do Vltavy. „To policisté nedopustili, v mžiku zareagovali a muže chytili. Následně si ho do své péče převzali záchranáři a odvezli do nemocnice,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru