Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě
Železniční most pohledem z pravobřežní náplavky. Foto: Jan Puci

Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě

Tíživá životní situace přivedla před dvěma týdny na železniční most mezi Smíchovem a Výtoní muže, kde chtěl skokem do Vltavy ukončit svůj život. To mu bylo znemožněno chodcem a následně i přivolanými policisty. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ve čtvrtek 10. listopadu vyslal operační důstojník hlídku policistů pohotovostní motorizované jednotky na železniční most na Rašínově nábřeží v Praze 2. Důvodem byl muž, který se pokusil spáchat sebevraždu.

Před příjezdem hlídky se totiž pokusil oběsit na opasku, naštěstí šel okolo kolemjdoucí, který ho odřízl a zalarmoval linku 158. „Nešťastník hlídce na místě vypověděl, že je v tíživé životní situaci, kdy ztratil zaměstnání, a navíc ho opustila žena po smrti jejich dcery,“ řekl Rybanský.

To vše ho přivedlo až na hranici mezi životem a smrtí a druhá možnost byla pro něj jediným možným řešením. V průběhu komunikace hlídka nabyla dojmu, že muž od svého rozhodnutí nehodlá upustit, a proto byla podle Rybanského velmi obezřetná.

A obezřetnost byla na místě, v průběhu konverzace se muž rozeběhl a chtěl skočit z mostu do Vltavy. „To policisté nedopustili, v mžiku zareagovali a muže chytili. Následně si ho do své péče převzali záchranáři a odvezli do nemocnice,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru