Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě
Železniční most pohledem z pravobřežní náplavky. Foto: Jan Puci

Po smrti dcery přišel o práci i manželku, nešťastník se proto zkusil oběsit na mostě

Tíživá životní situace přivedla před dvěma týdny na železniční most mezi Smíchovem a Výtoní muže, kde chtěl skokem do Vltavy ukončit svůj život. To mu bylo znemožněno chodcem a následně i přivolanými policisty. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ve čtvrtek 10. listopadu vyslal operační důstojník hlídku policistů pohotovostní motorizované jednotky na železniční most na Rašínově nábřeží v Praze 2. Důvodem byl muž, který se pokusil spáchat sebevraždu.

Před příjezdem hlídky se totiž pokusil oběsit na opasku, naštěstí šel okolo kolemjdoucí, který ho odřízl a zalarmoval linku 158. „Nešťastník hlídce na místě vypověděl, že je v tíživé životní situaci, kdy ztratil zaměstnání, a navíc ho opustila žena po smrti jejich dcery,“ řekl Rybanský.

To vše ho přivedlo až na hranici mezi životem a smrtí a druhá možnost byla pro něj jediným možným řešením. V průběhu komunikace hlídka nabyla dojmu, že muž od svého rozhodnutí nehodlá upustit, a proto byla podle Rybanského velmi obezřetná.

A obezřetnost byla na místě, v průběhu konverzace se muž rozeběhl a chtěl skočit z mostu do Vltavy. „To policisté nedopustili, v mžiku zareagovali a muže chytili. Následně si ho do své péče převzali záchranáři a odvezli do nemocnice,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru