Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Výstavy

Po sedmi měsících do DOXu

12. 5. 2021
V DOXu včera otevřeli a návštěvníkům nabídli tři nové výstavy.

Vanitas
12. 5. – 10. 10. 2021
Téma marnosti a pomíjivosti je ve výtvarném umění přítomno už od rané renesance. Jak k němu přistupují současní čeští umělci několika generací? Nepřehlédnutelný soubor sestavil hlavní kurátor DOXu Otto M. Urban.

O lásce
12. 5. – 19. 9. 2021
Rádi odkrýváte tajemné a neobjevené? Utajený malíř Siegfried Herz je bez nadsázky talent, který se objeví jednou za několik desetiletí. Jeho výstavní premiéra pod vedením kurátora Otto M. Urbana právě začíná.

Fenomeander
12. 5. – 29. 8. 2021
Narušuje knižní ilustrace naši představivost? V nakladatelství Meander jsou přesvědčeni o opaku a fantazii čtenářů povzbuzují už 25 let. Zasněte se, nechte se obklopit světem knih, vyprávění a výtvarného umění.

DOX ovšem není jen galerie. V živém umění jsme prakticky celý jarní program přesunuli na podzim/zimu, čeká nás například fascinující vesmír Francka Vigrouxa nebo česká premiéra tatarsko-ruské formace AIGEL.

V nové samostatné programové linii Literatura/Umění, kterou připravuje a kurátorsky vede umělecká ředitelka DOXu Michaela Šilpochová, představíme projekty na pomezí literatury a vizuálního umění. Tyto výstavy, site-specific intervence, diskuze s autory či vzdělávací programy najdou místo v prostorách věže a vzducholodi Gulliver.

V létě navážeme na úspěšné loňské tiché kino na terase Evergreen, přichystali jsme oblíbené prázdninové příměstské tábory a řadu aktivit pro rodiny a děti.


Autor: TZ, red

Výstava v Centru DOX: Bolest těch druhých

Včera v 08:24

Cílem výstavního projektu Bolest těch druhých je zamýšlet se nad schopností umění vypovídat o válce, ale především nad naší (ne)schopností vztahovat se prostřednictvím umění k hrůzám války a k bolesti lidí, které zasáhla.

Pět nejistých situací představí nové hudební kompozice

Včera v 07:13

Pět nejistých situací je první spolupráce ansámblu Prague Quiet Music Collective s Galerií hlavního města Prahy. PQMC oslovil pět současných skladatelů, kteří se nechali inspirovat pěti výtvarnými díly ze sbírek GHMP, v reakci, na něž zkomponovali nové skladby. 

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

Barva, fantazie a experiment dětí. Výstava na radnici

4. prosince 2022 v 18:07

V budově radnice Prahy 11 v Ocelíkově ulici se od 2. prosince do 1. ledna 2023 koná výstava žáků ZŠ Donovalská s názvem Barva, fantazie a experiment dětí.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Vánoční zvyky a starobylé dekorace

1. prosince 2022 v 08:54

Výstavu najdete v Botanické zahradě Na Slupi do 1. ledna.

Tip z Divadla Viola: Výstava Obrazy Markéty Mazancové

30. listopadu 2022 v 06:17

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. prosince do začátku nového roku svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Markéta Mazancová.

Botanica – Karel Štědrý / Jakub Berdych / Kristýna Šnajdrová

26. listopadu 2022 v 19:11

Vernisáž výstavy, která probudí vaše smysly. Obrazy Karla Štědrého, objekty Jakuba Berdycha a floristické instalace Kristýny Šnajdrové společně tvoří silnou výtvarnou kompozici, v níž čas existuje pouze pro ty, kteří v něj věří.

Dubajské EXPO v Praze

25. listopadu 2022 v 10:10

Abstraktní umění, malby, sochy ze skla. To všechno návštěvníky čeká na výstavě EXPOFlashback Dubai 2020. Galerie Kroupa svým návštěvníkům umožní zažít alespoň část slavného dubajského EXPO. 

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Bohumil Míra a Milan Míšek: silná dvojka českého designu

24. listopadu 2022 v 07:30

Národní technické muzeum otevírá první retrospektivní výstavu věnovanou ojedinělému tvůrčímu tandemu designérů, fungujícího v šedesátých letech a na počátku sedmdesátých let minulého století. Bohumil Míra a Milan Míšek rozvinuli např. pozoruhodnou designérskou tvorbu pro několik závodů podniku...

Další články
Nahoru