dnes
Neděle - oblacno
1°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - snih
1°C
Po rekonstrukci se otevřela Petynka, část koupaliště Praha 6 v budoucnu možná upraví na celoroční provoz
Bazén Petynka po rekonstrukci. Foto: PP

Po rekonstrukci se otevřela Petynka, část koupaliště Praha 6 v budoucnu možná upraví na celoroční provoz

Koupaliště Petynka v Praze 6 se včera po rekonstrukci otevřelo veřejnosti. Veškeré stavební práce zahrnující výměnu vany venkovního bazénu, rozšíření a úpravu dojezdového bazénku tobogánu a rekonstrukci šaten stály 32,5 milionu korun bez DPH. Otevření bylo původně plánováno na přelom května a června, ale kvůli epidemii nového koronaviru se práce opozdily.

„Venkovní 50 metrů dlouhý plavecký bazén byl osazen moderní nerezovou vanou, která má dlouhou životnost a lepší údržbu, takže je lepší pro hygienu. Venkovní bazén je vyhřívaný na 24 stupňů. Na návštěvníky čekají také zrekonstruované šatny, sprchy i další zázemí areálu,“ uvedl místostarosta Prahy 6 pro sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Rekonstrukce a modernizace koupaliště Petynka probíhala od začátku jara. Práce na obnově venkovního plaveckého bazénu však zpozdila koronavirová pandemie. Nerezovaná vana, která nahradila již dosloužilou bazénovou fólii, cestovala z Itálie a po uzavření hranic byla její doprava do Prahy komplikovaná.

V rámci rekonstrukce došlo i ke změně povrchu dojezdového bazénku u tobogánu a měnily se povrchy ochozů po obvodu bazénu a brodítka. Součástí prací byla i nezbytná úprava technologických rozvodů a technologií.

Horní tubus tobogánu je čerstvě natřený stejně jako obložení hlavní budovy. V areálu přibyly nové opalovací rošty. „V rámci příprav na sezonu také provozovatel – společnost SNEO – pořídil nový aquazorbingový bazén, dva stoly na ping-pong, houpačku a dvě elektrické čtyřkolky. Areál doplnilo sedmnáct tújí a zatravněním antukového hřiště došlo k rozšíření pobytové plochy,“ dodal místostarosta Lacina.

Provozní doba koupaliště je každý den od 7 do 21 hodin. Dle nařízení vlády je aktuálně provoz areálu omezen na 1000 lidí (maximální kapacita je 1600 návštěvníků), proto se doporučuje sledovat aktuální počet návštěvníků na webových stránkách koupaliště nebo na tabuli u vstupu.

 „Senioři z Prahy 6 starší 70 let mají vstup na koupaliště zdarma po předložení občanského průkazu, kterým prokážou, že jsou občany městské části,“ uzavřel místostarosta.

Na úpravy koupaliště použila Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, z jehož prodeje v roce 2018 získala přes 400 milionů korun. Tyto peníze chtěla radnice využít na stavbu nového krytého bazénu v areálu koupaliště, podle Laciny však narazila v územním řízení, ve kterém magistrát jako odvolací orgán projekt radnici vrátil.

„Začali jsme uvažovat o tom, jestli spíše nepřestřešit velkou padesátku na celoroční provoz, s tím, že by se v létě daly otevřít boční stěny," řekl. V posledních letech funguje Petynka od začátku května do konce září.


Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

Včera v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Další články
Nahoru