Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - zatazeno 4°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po rekonstrukci se otevřela Petynka, část koupaliště Praha 6 v budoucnu možná upraví na celoroční provoz
Bazén Petynka po rekonstrukci. Foto: PP

Po rekonstrukci se otevřela Petynka, část koupaliště Praha 6 v budoucnu možná upraví na celoroční provoz

Koupaliště Petynka v Praze 6 se včera po rekonstrukci otevřelo veřejnosti. Veškeré stavební práce zahrnující výměnu vany venkovního bazénu, rozšíření a úpravu dojezdového bazénku tobogánu a rekonstrukci šaten stály 32,5 milionu korun bez DPH. Otevření bylo původně plánováno na přelom května a června, ale kvůli epidemii nového koronaviru se práce opozdily.

„Venkovní 50 metrů dlouhý plavecký bazén byl osazen moderní nerezovou vanou, která má dlouhou životnost a lepší údržbu, takže je lepší pro hygienu. Venkovní bazén je vyhřívaný na 24 stupňů. Na návštěvníky čekají také zrekonstruované šatny, sprchy i další zázemí areálu,“ uvedl místostarosta Prahy 6 pro sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Rekonstrukce a modernizace koupaliště Petynka probíhala od začátku jara. Práce na obnově venkovního plaveckého bazénu však zpozdila koronavirová pandemie. Nerezovaná vana, která nahradila již dosloužilou bazénovou fólii, cestovala z Itálie a po uzavření hranic byla její doprava do Prahy komplikovaná.

V rámci rekonstrukce došlo i ke změně povrchu dojezdového bazénku u tobogánu a měnily se povrchy ochozů po obvodu bazénu a brodítka. Součástí prací byla i nezbytná úprava technologických rozvodů a technologií.

Horní tubus tobogánu je čerstvě natřený stejně jako obložení hlavní budovy. V areálu přibyly nové opalovací rošty. „V rámci příprav na sezonu také provozovatel – společnost SNEO – pořídil nový aquazorbingový bazén, dva stoly na ping-pong, houpačku a dvě elektrické čtyřkolky. Areál doplnilo sedmnáct tújí a zatravněním antukového hřiště došlo k rozšíření pobytové plochy,“ dodal místostarosta Lacina.

Provozní doba koupaliště je každý den od 7 do 21 hodin. Dle nařízení vlády je aktuálně provoz areálu omezen na 1000 lidí (maximální kapacita je 1600 návštěvníků), proto se doporučuje sledovat aktuální počet návštěvníků na webových stránkách koupaliště nebo na tabuli u vstupu.

 „Senioři z Prahy 6 starší 70 let mají vstup na koupaliště zdarma po předložení občanského průkazu, kterým prokážou, že jsou občany městské části,“ uzavřel místostarosta.

Na úpravy koupaliště použila Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, z jehož prodeje v roce 2018 získala přes 400 milionů korun. Tyto peníze chtěla radnice využít na stavbu nového krytého bazénu v areálu koupaliště, podle Laciny však narazila v územním řízení, ve kterém magistrát jako odvolací orgán projekt radnici vrátil.

„Začali jsme uvažovat o tom, jestli spíše nepřestřešit velkou padesátku na celoroční provoz, s tím, že by se v létě daly otevřít boční stěny," řekl. V posledních letech funguje Petynka od začátku května do konce září.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Dnes v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Včera v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

23. února 2021 ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Další články
Nahoru