Dnes Neděle - skorojasno 14°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Pondělí 17. 5. 2021
Svátek má Aneta
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po rekonstrukci se otevřela Petynka, část koupaliště Praha 6 v budoucnu možná upraví na celoroční provoz
Bazén Petynka po rekonstrukci. Foto: PP

Po rekonstrukci se otevřela Petynka, část koupaliště Praha 6 v budoucnu možná upraví na celoroční provoz

Koupaliště Petynka v Praze 6 se včera po rekonstrukci otevřelo veřejnosti. Veškeré stavební práce zahrnující výměnu vany venkovního bazénu, rozšíření a úpravu dojezdového bazénku tobogánu a rekonstrukci šaten stály 32,5 milionu korun bez DPH. Otevření bylo původně plánováno na přelom května a června, ale kvůli epidemii nového koronaviru se práce opozdily.

„Venkovní 50 metrů dlouhý plavecký bazén byl osazen moderní nerezovou vanou, která má dlouhou životnost a lepší údržbu, takže je lepší pro hygienu. Venkovní bazén je vyhřívaný na 24 stupňů. Na návštěvníky čekají také zrekonstruované šatny, sprchy i další zázemí areálu,“ uvedl místostarosta Prahy 6 pro sport a volný čas Jan Lacina (STAN).

Rekonstrukce a modernizace koupaliště Petynka probíhala od začátku jara. Práce na obnově venkovního plaveckého bazénu však zpozdila koronavirová pandemie. Nerezovaná vana, která nahradila již dosloužilou bazénovou fólii, cestovala z Itálie a po uzavření hranic byla její doprava do Prahy komplikovaná.

V rámci rekonstrukce došlo i ke změně povrchu dojezdového bazénku u tobogánu a měnily se povrchy ochozů po obvodu bazénu a brodítka. Součástí prací byla i nezbytná úprava technologických rozvodů a technologií.

Horní tubus tobogánu je čerstvě natřený stejně jako obložení hlavní budovy. V areálu přibyly nové opalovací rošty. „V rámci příprav na sezonu také provozovatel – společnost SNEO – pořídil nový aquazorbingový bazén, dva stoly na ping-pong, houpačku a dvě elektrické čtyřkolky. Areál doplnilo sedmnáct tújí a zatravněním antukového hřiště došlo k rozšíření pobytové plochy,“ dodal místostarosta Lacina.

Provozní doba koupaliště je každý den od 7 do 21 hodin. Dle nařízení vlády je aktuálně provoz areálu omezen na 1000 lidí (maximální kapacita je 1600 návštěvníků), proto se doporučuje sledovat aktuální počet návštěvníků na webových stránkách koupaliště nebo na tabuli u vstupu.

 „Senioři z Prahy 6 starší 70 let mají vstup na koupaliště zdarma po předložení občanského průkazu, kterým prokážou, že jsou občany městské části,“ uzavřel místostarosta.

Na úpravy koupaliště použila Praha 6 část výnosu z prodeje areálu Dračky, z jehož prodeje v roce 2018 získala přes 400 milionů korun. Tyto peníze chtěla radnice využít na stavbu nového krytého bazénu v areálu koupaliště, podle Laciny však narazila v územním řízení, ve kterém magistrát jako odvolací orgán projekt radnici vrátil.

„Začali jsme uvažovat o tom, jestli spíše nepřestřešit velkou padesátku na celoroční provoz, s tím, že by se v létě daly otevřít boční stěny," řekl. V posledních letech funguje Petynka od začátku května do konce září.


Hydrometeorologové pro Prahu prodloužili výstrahu na povodňovou bdělost

15. května 2021 ve 14:11

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes prodloužil výstrahu pro Prahu na povodňovou bdělost, a to až do odvolání. Průtok Vltavy se aktuálně pohybuje kolem 550 m3/s a neměl by se v následujících 24 hodinách zvýšit. Vltavská kaskáda by navíc měla mít dostatečný volný prostor a průtok Prahou by...

Praha 1: Stojíme za Izraelem

14. května 2021 v 16:01

Jako důkaz solidarity se Státem Izrael, který čelí v posledních dnech řadě útoků na své území a obyvatele, vlaje od dnešního dne na radnici první městské části izraelská vlajka.

Praha se preventivně připravuje na povodně

14. května 2021 v 15:17

Kvůli silnému dešti hlavní město posledních několik dní sleduje hladinu řek a vyhodnocuje možnou povodňovou situaci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes pro Prahu vydal výstrahu na povodňovou bdělost a nastává první stupeň povodňové aktivity. S ohledem na platnou výstrahu dojde dnes...

Další články
Nahoru