Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Cyklista, který masturboval před ženami, se po medializaci případu sám přihlásil na policii
Ilustrační foto: archiv

Cyklista, který masturboval před ženami, se po medializaci případu sám přihlásil na policii

Pražští policisté pátrali od začátku února po muži, který v minimálně čtyřech případech v Praze 9 masturboval na veřejnosti. První tři případy zaznamenali policisté ve čtvrtek 4. února v blízkosti autobusových zastávek Lomnická a Hostavice na východě Prahy. Vzdáleny jsou od sebe jen pár stovek metrů. Podezřelý pohybující se na jízdním kole sledoval ženy a následně před nimi masturboval. Po zveřejnění případu v médiích se hledaný muž policistům sám přihlásil.

Poškozené uvedly velmi podrobný popis podezřelého, díky kterému ho policisté na kamerových záznamech dohledali v jednom z obchodních řetězců, kde si byl během incidentů nakoupit.

Čtvrtý případ se stal tento týden v pondělí, krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Dvě mladé dívky čekaly na vlakovém nádraží Dolní Počernice na vlak. Naproti spatřily muže, který je sledoval a přitom masturboval.

Obě ustrašené dívky „onanistu“ natočily na mobilní telefon a odjely prvním vlakem domů. Celou věc následně oznámily na obvodním oddělení v Kolíně.

„Policisté vyhodnotili kamerové záznamy ze všech dosud oznámených případů a zjistili, že tuto trestnou činnost páchá jedna a tatáž osoba,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Hledaný muž jezdil na starším typu kola červeno-bílé barvy. Markantní na něm jsou řídítka zahnuté do takzvaných beranů.

Po včerejším zveřejnění případu v médiích se podezřelý sám ozval na linku 158. Uvedl, že se poznal na záběrech a chce spolupracovat s policií.

„Kriminalisté třetího policejního obvodu v současné chvíli s třiapadesátiletým mužem provádí standartní úkony trestního řízení. Touto cestou vyzýváme případné další poškozené, aby se přihlásily na linku 158," sdělila Siřišťová.

Přetrvává totiž podezření, že žen, které se musely nedobrovolně účastnit exhibicionismu, může být víc. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Alkohol, agrese a vykopnutý foťák

21. dubna 2021 v 08:48

Dvou podnapilých mužů bez zakrytých dýchacích cest si hlídka strážníků z Prahy 3 v neděli nejprve všimla v parku Parukářka, kdy tento přestupek řešila domluvou. O půl hodiny později se strážníci se stejnou dvojicí potkali, když procházeli vnitroblokem...

Popíjel na zakázaném místě a bez respirátoru obtěžoval kolemjdoucí

20. dubna 2021 ve 20:57

V blízkosti zastávky MHD Anděl se v pondělí pohyboval muž, který pil alkohol a obtěžoval kolemjdoucí, navíc bez ochrany dýchacích cest. Když ho hlídka strážníků upozornila na jeho přestupkové chování, reagoval agresivně, odmítal spolupracovat a vydal se přes kolejiště k ulici...

Další články
Nahoru