Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po pravidelné údržbě se vrátila do provozu lanová dráha na Petřín
Lanová dráha na Petřín. Foto: archiv

Po pravidelné údržbě se vrátila do provozu lanová dráha na Petřín

Po pravidelné údržbě se dnes vrátila do provozu lanová dráha na pražský Petřín. Lanovka jezdí denně od 08:00 do 23:00 v intervalu 15 minut. Výluka začala v pondělí 11. března. DPP stav lanovky kontroluje pravidelně každý rok na jaře a na podzim.  

Údržbu a revize lanové dráhy je prováděna každý rok pravidelně na jaře a poté na podzim. Při výluce zaměstnanci dopravního podniku obvykle kontrolují stav vozů, trati a dalšího zařízení, včetně doplnění maziva, údržby magnetických snímačů na trati či traťových kladek. 

Také čistí navíjecí komory, kontrolují osvětlení tratě a všech stanic a před opětovným zprovozněním udělají generální úklid dráhy, stanic i vozů. 

Do budoucna chystá hlavní město obnovu vozů lanové dráhy, které budou mít nový design. Podoba vozů vzešla z designové soutěže, ve které uspělo studio Anna Marešová designers. První cestující by se podle plánů města měli zmodernizovanou lanovkou s novými vozy svézt v roce 2025.

Nové vozy lanovky budou 12,3 metru dlouhé a 2,45 metru široké, jejich rozchod bude 1435 milimetru. Budou mít 19 míst k sezení a kapacitu pro až 100 stojících cestujících.

Současné vozy mají ještě původní podvozky ze třicátých let minulého století. V osmdesátých letech k nim byla vyrobena nová karoserie a vozy jsou na hraně životnosti.


Autor: puc

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

Další články
Nahoru