dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Po požáru bytu na sídlišti skončila v nemocnici tříčlenná rodina
Evakuace nájemníků panelového domu. Foto: HZS Praha

Po požáru bytu na sídlišti skončila v nemocnici tříčlenná rodina

Tříčlenná rodina skončila dnes odpoledne v nemocnici po požáru bytu v devítipatrovém panelovém domě na pražském Černém Mostě. Příčinu ohně a škodu, kterou způsobil, hasiči zatím nestanovili.  

Hasiči dostali zprávu o ohni pár minut po 13. hodině. Na místo postupně přijeli jednotky ze Satalic, Strašnic, Holešovic, Krče, centrální a petřinské stanice. 

Hořel byt o velikosti 1+1 prakticky v celém rozsahu ve druhém patře domu v ulici Kpt. Stránského. K rozšíření na další části paneláku nedošlo. Zplodiny hoření však pronikly do chodby, proto hasiči museli část nájemníků zachránit pomocí vyváděcích masek. 

V prvotní fázi zásahu byla zachráněna žena a dítě z hořícího bytu, následně pak hasiči zachraňovali a evakuovali prakticky celý dům a zraněné osoby předali záchranářům,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči z domu evakuovali celkem 27 lidí, z toho pět dětí a dva invalidy.   

Záchranáři každého z evakuovaných zkontrolovali a u tří z nich rozhodli o převozu do nemocnice Na Bulovce k další péči. Jde o členy jedné rodiny, těhotnou ženu, muže a tříletou holčičku.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru