Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Po pokusu o napadení strážníků skončil v poutech

Včera večer byla hlídka městské policie vyslána před restauraci do Nádražní ulice, kde mělo docházet ke rvačce dvou osob. Na místě našla dva muže, kteří se slovně přeli, ale fyzické napadání popírali.

Během kontroly jejich totožnosti se nedaleko rozpoutala další rvačka. Když první ze strážníků přiběhl na místo, uviděl dvojici odcházející od dalšího muže, který měl obličej celý od krve. Poté, co hlídce zraněný tvrdil, že upadl obličejem na zem a ošetření odmítal, začal strážníky slovně urážet a ignoroval výzvy k prokázání totožnosti.

Nejprve narušoval osobní prostor strážníků, pak jednoho z nich udeřil přes ruku. Přišly na řadu hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek a skončil v poutech. Pár, který od muže původně odcházel, uvedl, že je delší dobu obtěžoval a napadal, proto mu dal muž ránu pěstí do obličeje. Po ztotožnění hlídkou Policie ČR byl 40letý muž ošetřen záchranáři a jeho přestupkové chování bylo oznámeno místně příslušnému úřadu. Během zákroku došlo ke zranění ruky jednoho ze strážníků, které si vyžádalo pracovní neschopnost.
Autor: TZ, red

Jen jedno vínko a za volant

Dnes ve 13:00

Zákaz vjezdu v centru Prahy porušil 33letý řidič z Prahy 10. Na dotaz strážníků ohledně požití alkoholu odpověděl, že vypil před jízdou jedno vínko.

Po patnácti letech ji prozradilo neosvětlené kolo

Dnes v 07:08

Neosvětleného cyklisty si strážníci z Prahy 12 všimli v Klokotské ulici. Výzvy k zastavení cyklista ignoroval a začal ujíždět.

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

6. prosince 2022 v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

6. prosince 2022 v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

6. prosince 2022 v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Další články
Nahoru