Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Po parcích Vyšehradu se zahradní architektkou
11 čer
12 čer
VíkendVycházky
Trasa vycházky nevynechá ani vyšehradskou vinici. Foto: Praha Vyšehrad

Po parcích Vyšehradu se zahradní architektkou

11. 6. 2022 - 12. 6. 2022
Během víkendu 11. a 12. června probíhá po celé republice již 12. ročník akce Víkend otevřených zahrad. Letos poprvé se k ní připojí i Národní kulturní památka Vyšehrad.

Oba dny se od 14 a 16 hodin uskuteční komentovaná Vycházka vyšehradskými parky, během níž zájemce provede po historii a specifikách vyšehradské zeleně zahradní architektka Helena Pánková, která má místní veřejná prostranství na starosti.

U správní budovy NKP Vyšehrad si můžete prohlédnout zahradnické zázemí, ekocentrum či včelín, dále se po trase dozvíte o plánované budoucnosti parku a pevnostního příkopu nebo o problémech s půdní erozí ve svazích, seznámíte se s obnovenými záhony a jejich kompozicí i s historií vysazování stromů, které jsou hlavním vegetačním prvkem pevnosti.

Trasa vycházky, která bude trvat zhruba 80 minut, nevynechá ani vyšehradskou vinici, zajímavosti o závlahovém systému z Vltavy, o přínosu krajinářského architekta Otakara Kuči či botanice Vyšehradské skály.

Vycházky vyšehradskými parky začínají ve 14 a 16 hodin od infocentra Špička, vstupenky za 160 korun (zlevněné za 110 korun) je možné koupit tamtéž nebo na webu https://www.praha-vysehrad.cz/…/vikend-otevrenych-zahrad.

Autor: Alo

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

Včera v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

Včera v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

Včera v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 11: Vánoční jarmark

Včera v 07:54

KC Mezi Domy zve v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin na Vánoční Jarmark. Nakoupíte originální rukodělné dárky a drobnosti.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy

27. listopadu 2022 v 09:50

Zpěvácký spolek Hlahol zve v neděli 18. prosince v 15 a v 17 hodin na Vánoční koncerty J. J. Ryba: Česká mše Vánoční – Hej Mistře a koledy do Velkého sálu Pražského Hlaholu na Masarykově nábřeží na Starém Městě.

Na Sofijském náměstí se rozsvítí strom, vystoupí Kamil Střihavka

27. listopadu 2022 v 08:16

V neděli 27. listopadu v 16 hodin bude na Sofijském náměstí program 1. adventní neděle.

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Zoo Praha v neděli rozsvítí vánoční strom

25. listopadu 2022 v 09:25

V neděli 27. listopadu Zoo Praha slavnostně rozsvítí vzrostlou kanadskou jedli na Veselovského louce poblíž expozice gibonů stříbrných.  Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také hosta – herečku, zpěvačku a moderátorku Terezu...

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Další články
Nahoru