Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - skorojasno 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Po osmi letech přepadl stejnou poštu, celý lup utratil během návštěvy nočního klubu
Těším se na návrat do vězení, radoval se při zadržení recidivista. Foto: se souhlasem Policie ČR

Po osmi letech přepadl stejnou poštu, celý lup utratil během návštěvy nočního klubu

Kriminalisté zadrželi muže, který přepadl pobočku pošty v Praze 7. Jednalo se o několikrát trestaného recidivistu, který byl na svobodě teprve dva měsíce. Nyní mu hrozí, že se do vězení vrátí na dlouhou dobu. O případu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Minulé úterý, krátce po druhé hodině odpoledne, vstoupil do provozovny pošty v ulici Milady Horákové v Praze 7 nezvaný zákazník. U přepážky místo podacího lístku vytáhl papírek, na kterém bylo napsáno: “V tašce mám pistoli, dejte mi peníze, nebo budu střílet! “.

„Vystrašená pracovnice lupiči vydala hotovost, kterou v tu chvíli měla v pokladně, a ihned poté se muž dal na útěk,“ popsal přepadení Hrdina.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z provozovny i nejbližšího okolí a začali po podezřelém pátrat. Na základě získaných informací zmapovali jeho pohyb, a to až do Kolína, kde nasedl do taxíku a nechal se odvézt do Pardubic.

Zde využil vlakového spojení a pokračoval dál do Olomouce, kde navštívil nejbližší night club. „V podniku nechal v průběhu noci celý lup a ráno odešel na ubytovnu, ze které si ho poté policisté vyzvedli,“ popsal mluvčí. Lupiče se tak podařilo dopadnou do čtyřiadvaceti hodin.

Policisté lustrací zadrženého muže zjistili, že se jedná o několikrát soudně trestaného recidivistu, který si od roku 2014 odpykával trest odnětí svobody za loupežné přepadení té samé pobočky pošty. Na na svobodu se dostal až letos v únoru.

U výslechu se kriminalistům k přepadení doznal a také uvedl, že život na ulici ho nebaví, a proto chtěl zpátky do vězení.

„Padesátiletý muž je nyní stíhán vazebně a v případě odsouzení může strávit za trestný čin loupež dalších až deset let za mřížemi,“ dodal mluvčí Richard Hrdina.


Autor: Jan Puci

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Technická závada lednice způsobila požár

19. června 2022 v 17:46

V neděli 20. června po půlnoci zasahovali hasiči u požáru vybavení bytu v Horčičkově ulici v Praze 11.

Při požáru bytu v Praze 11 zemřela kočička, dvě osoby se nadýchaly kouře

17. června 2022 v 19:12

Hasiči ze tří stanic zasahovali v Michnově ulici v Praze 11 u požáru bytu v 11. patře panelového domu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy a použili výškovou techniku.

Muži rozbíjeli okno u osobního auta

15. června 2022 v 10:24

Duté rány z nedalekého parkoviště upoutaly v pátek po 2. hodině ranní pozornost strážníků při noční hlídce v Milánské ulici v Horních Měcholupech. Na místě spatřili dva muže, kteří rozbíjeli zadní okno u osobního auta.

Sprej v kapse, konopí a amfetamin

14. června 2022 ve 20:19

Stál u zdi na Sofijském náměstí, a když uviděl hlídku, začal rychle odcházet. Modrý sprej v jeho zadní kapse pozornosti strážníků neušel. Na zdi hlídka našla jen tenké kresby fixem, proto ho požádala o vyprázdnění ledvinky, kterou měl přes rameno. Osmadvacetiletý muž byl nervózní, mluvil...

Ubytovali se ve vraku plném odpadků

13. června 2022 ve 21:20

Na parkovišti v Mozartově ulici hlídka objevila nepojízdné osobní auto bez registračních značek a v něm dva muže.

Napadli, zranili a okradli seniora

7. června 2022 v 10:46

Svým chováním obtěžovali ostatní cestující. Žádost staršího muže o zklidnění je rozčílila natolik, že seniora napadli pěstmi, okradli ho a utekli z autobusu. Strážníci je dopadli po několika minutách.

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

26. května 2022 ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

26. května 2022 ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Místo domluvy záchytka

25. května 2022 v 07:27

Oznámení o skupince šesti osob narušující veřejný pořádek v sobotu po poledni v Pacovské ulici na Praze 4 se potvrdilo jako pravdivé. Šestičlenná „partička“ se zde věnovala popíjení alkoholu na místě zakázaném vyhláškou. Hlídka se rozhodla situaci řešit domluvou a vyzvala osoby, aby opustily...

Další články
Nahoru