Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Po osmi letech přepadl stejnou poštu, celý lup utratil během návštěvy nočního klubu
Těším se na návrat do vězení, radoval se při zadržení recidivista. Foto: se souhlasem Policie ČR

Po osmi letech přepadl stejnou poštu, celý lup utratil během návštěvy nočního klubu

Kriminalisté zadrželi muže, který přepadl pobočku pošty v Praze 7. Jednalo se o několikrát trestaného recidivistu, který byl na svobodě teprve dva měsíce. Nyní mu hrozí, že se do vězení vrátí na dlouhou dobu. O případu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Minulé úterý, krátce po druhé hodině odpoledne, vstoupil do provozovny pošty v ulici Milady Horákové v Praze 7 nezvaný zákazník. U přepážky místo podacího lístku vytáhl papírek, na kterém bylo napsáno: “V tašce mám pistoli, dejte mi peníze, nebo budu střílet! “.

„Vystrašená pracovnice lupiči vydala hotovost, kterou v tu chvíli měla v pokladně, a ihned poté se muž dal na útěk,“ popsal přepadení Hrdina.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z provozovny i nejbližšího okolí a začali po podezřelém pátrat. Na základě získaných informací zmapovali jeho pohyb, a to až do Kolína, kde nasedl do taxíku a nechal se odvézt do Pardubic.

Zde využil vlakového spojení a pokračoval dál do Olomouce, kde navštívil nejbližší night club. „V podniku nechal v průběhu noci celý lup a ráno odešel na ubytovnu, ze které si ho poté policisté vyzvedli,“ popsal mluvčí. Lupiče se tak podařilo dopadnou do čtyřiadvaceti hodin.

Policisté lustrací zadrženého muže zjistili, že se jedná o několikrát soudně trestaného recidivistu, který si od roku 2014 odpykával trest odnětí svobody za loupežné přepadení té samé pobočky pošty. Na na svobodu se dostal až letos v únoru.

U výslechu se kriminalistům k přepadení doznal a také uvedl, že život na ulici ho nebaví, a proto chtěl zpátky do vězení.

„Padesátiletý muž je nyní stíhán vazebně a v případě odsouzení může strávit za trestný čin loupež dalších až deset let za mřížemi,“ dodal mluvčí Richard Hrdina.


Autor: Jan Puci

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru