Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Po osmi letech přepadl stejnou poštu, celý lup utratil během návštěvy nočního klubu
Těším se na návrat do vězení, radoval se při zadržení recidivista. Foto: se souhlasem Policie ČR

Po osmi letech přepadl stejnou poštu, celý lup utratil během návštěvy nočního klubu

Kriminalisté zadrželi muže, který přepadl pobočku pošty v Praze 7. Jednalo se o několikrát trestaného recidivistu, který byl na svobodě teprve dva měsíce. Nyní mu hrozí, že se do vězení vrátí na dlouhou dobu. O případu informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Minulé úterý, krátce po druhé hodině odpoledne, vstoupil do provozovny pošty v ulici Milady Horákové v Praze 7 nezvaný zákazník. U přepážky místo podacího lístku vytáhl papírek, na kterém bylo napsáno: “V tašce mám pistoli, dejte mi peníze, nebo budu střílet! “.

„Vystrašená pracovnice lupiči vydala hotovost, kterou v tu chvíli měla v pokladně, a ihned poté se muž dal na útěk,“ popsal přepadení Hrdina.

Kriminalisté zajistili kamerové záznamy z provozovny i nejbližšího okolí a začali po podezřelém pátrat. Na základě získaných informací zmapovali jeho pohyb, a to až do Kolína, kde nasedl do taxíku a nechal se odvézt do Pardubic.

Zde využil vlakového spojení a pokračoval dál do Olomouce, kde navštívil nejbližší night club. „V podniku nechal v průběhu noci celý lup a ráno odešel na ubytovnu, ze které si ho poté policisté vyzvedli,“ popsal mluvčí. Lupiče se tak podařilo dopadnou do čtyřiadvaceti hodin.

Policisté lustrací zadrženého muže zjistili, že se jedná o několikrát soudně trestaného recidivistu, který si od roku 2014 odpykával trest odnětí svobody za loupežné přepadení té samé pobočky pošty. Na na svobodu se dostal až letos v únoru.

U výslechu se kriminalistům k přepadení doznal a také uvedl, že život na ulici ho nebaví, a proto chtěl zpátky do vězení.

„Padesátiletý muž je nyní stíhán vazebně a v případě odsouzení může strávit za trestný čin loupež dalších až deset let za mřížemi,“ dodal mluvčí Richard Hrdina.


Autor: Jan Puci

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru