Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Po obdržení stipendia začali na Anglo-americké vysoké škole studovat afghánští uprchlíci

V jarním semestru zahájili studium na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) dva afghánští uprchlíci, a to v oborech Business Administration a International Relations, poté co splnili podmínky přijetí na AAU a kritéria pro udělení stipendia pokrývající školné a náklady na ubytování po celou dobu studia.

Tato stipendia AAU vypsala jako iniciativu pomoci lidem, kteří byli vloni v srpnu v rámci záchranné operace dopraveni do České republiky z Afghánistánu. Hodnota těchto dvou stipendií na tři roky činí 1,3 milionu korun.

„Administrativně nešlo o snadný proces, ale po půl roce intenzívní spolupráce s Ministerstvem vnitra ČR a dalšími státními orgány se nám podařilo náš závazek naplnit. Osobně navíc vítám, že úspěšní uchazeči jsou vysoce motivovaní a budou obohacením naší školy,“ uvedl Jiří Schwarz, rektor Anglo-americké vysoké školy v Praze.

„Tímto krokem však naše humanitární iniciativa a projevy odpovědnosti vůči prostředí, v němž působíme, včetně mezinárodní akademické komunity, nekončí. Reagujeme na vážné ekonomické důsledky ruské agrese na Ukrajině a vypsali jsme deset stipendií pro uprchlíky, respektive studenty z Ukrajiny,“ doplnil.

AAU je kosmopolitní vysokou školou s nejvyšším podílem zahraničních studentů ze všech českých univerzit a vysokých škol. Škola podle Schwarze dlouhodobě usiluje o zrovnoprávnění podmínek studia v Česku pro zahraniční uchazeče a studenty, protože vývoz české vzdělanosti do zahraničí považuje nejen za významný ekonomický přínos pro zemi, ale také za její dobrou reklamu v zahraničí a za efektivní nástroj pro otevírání obchodních příležitostí pro české firmy v cizině.


Autor: red

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru