Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Po obdržení stipendia začali na Anglo-americké vysoké škole studovat afghánští uprchlíci

V jarním semestru zahájili studium na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) dva afghánští uprchlíci, a to v oborech Business Administration a International Relations, poté co splnili podmínky přijetí na AAU a kritéria pro udělení stipendia pokrývající školné a náklady na ubytování po celou dobu studia.

Tato stipendia AAU vypsala jako iniciativu pomoci lidem, kteří byli vloni v srpnu v rámci záchranné operace dopraveni do České republiky z Afghánistánu. Hodnota těchto dvou stipendií na tři roky činí 1,3 milionu korun.

„Administrativně nešlo o snadný proces, ale po půl roce intenzívní spolupráce s Ministerstvem vnitra ČR a dalšími státními orgány se nám podařilo náš závazek naplnit. Osobně navíc vítám, že úspěšní uchazeči jsou vysoce motivovaní a budou obohacením naší školy,“ uvedl Jiří Schwarz, rektor Anglo-americké vysoké školy v Praze.

„Tímto krokem však naše humanitární iniciativa a projevy odpovědnosti vůči prostředí, v němž působíme, včetně mezinárodní akademické komunity, nekončí. Reagujeme na vážné ekonomické důsledky ruské agrese na Ukrajině a vypsali jsme deset stipendií pro uprchlíky, respektive studenty z Ukrajiny,“ doplnil.

AAU je kosmopolitní vysokou školou s nejvyšším podílem zahraničních studentů ze všech českých univerzit a vysokých škol. Škola podle Schwarze dlouhodobě usiluje o zrovnoprávnění podmínek studia v Česku pro zahraniční uchazeče a studenty, protože vývoz české vzdělanosti do zahraničí považuje nejen za významný ekonomický přínos pro zemi, ale také za její dobrou reklamu v zahraničí a za efektivní nástroj pro otevírání obchodních příležitostí pro české firmy v cizině.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru