dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Po Novém roce byste v centru Prahy neměli narazit na chodící kávu, obří ovoce a žraloky
Žraloku, doplaval jsi! Na okusování nohou ve výloze rybičkami Garra Rufa už lákat nebudeš. Foto: archiv

Po Novém roce byste v centru Prahy neměli narazit na chodící kávu, obří ovoce a žraloky

Dosluhující radní hlavního města dnes zpřísnili vyhlášku o pouliční reklamě. Od Nového roku nebudou moci po pražských ulicích chodit lidé převlečení do reklamních kostýmů. Novela rovněž zakazuje pouliční rozdávání brožur a katalogů a upravuje umístění reklamních plachet na domy. Sankce za porušení vyhlášky může dosáhnout až dvou milionů korun.

Nově bude možné dávat reklamy na plachty pouze tehdy, budou-li na stavebním lešení stojícím u rekonstruovaného domu. Reklama bude moci zabírat maximálně 20 procent plachty, na zbytku musí být obraz opravovaného domu.

„Cílem novelizace je omezit ty formy reklamy, které výrazně zasahují a ovlivňují podobu veřejných prostranství, a taktéž rozšířit územní působnost tohoto nařízení," uvedl radní Lukáš Manhart (TOP 09). Pražané by už tak neměli potkávat například obří hrnek na kávu, ovoce nebo žraloky, kteří v centru města lákají zákazníky.

„Nově se jako zakázané komunikační médium stanoví reklamní převleky, kterými je šířena reklama pomocí do nich převlečených osob. Tato reklama slouží k propagaci provozoven (prodejen), v nich realizovaných služeb nebo zde prodávaného zboží," píše se v materiálu.

Dodržování vyhlášky budou kontrolovat úředníci magistrátního živnostenského a občanskosprávního odboru. Radní také rozšířili její platnost: zatímco nyní se vztahuje pouze na pražskou památkovou rezervaci, nově bude platit i pro Vinohrady v oblasti ohraničené ulicemi Rumunská, náměstím Míru a Anglická.

Dnešním rozhodnutím bylo i zpřísněno rozdávání reklamních předmětů. Dosud platí zákaz pro reklamní letáky, nově bude zakázáno rozdávat na veřejných prostranstvích i brožury a katalogy.

Vyhláška omezující pouliční reklamu platí v hlavním městě od konce roku 2005. Zakazuje například rozdávání letáků v ulicích nebo odstavení reklamního přívěsu v ulicích Prahy.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru