Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Po nové cyklotrase mohou cyklisté projet Vlkovickou ulici v Kyjích
Slavnostní otevření cyklostezky se neobešlo bez stříhání pásky. Foto: P14

Po nové cyklotrase mohou cyklisté projet Vlkovickou ulici v Kyjích

Cyklisté mohou v Kyjích v Praze 14 projet ve Vlkovické ulici po nové cyklotrase. Včetně výměny vozovky vyšla na zhruba sedm milionů korun. Cyklotrasa označená jako A431 spojuje Kyje se severem Prahy. Projekt a stavbu stezky zajistila městská část, která na ni dostala peníze od magistrátu. Radnice v současné době chystá další stezky například v Českobrodské nebo v ulici Za Rokytkou.

„Nový, více než půl kilometru dlouhý úsek vznikl opravou původní cesty, která byla ve velmi špatném stavu. Stezka poslouží chodcům i cyklistům – zejména lidem využívajícím kyjské vlakové nádraží. Zároveň ji ocení i děti navštěvující ZŠ Šimanovská. Cesta má navíc velice příznivý sklon, takže chůze nebo jízda po ní není nijak náročná,“ uvedl místostarosta Prahy 14 Petr Hukal (Piráti).

Stezka Vlkovická je v letošním roce již druhým obdobným počinem městské části. V lednu radnice otevřela bezmála kilometrovou etapu 6.4 postupně vznikající Severovýchodní cyklomagistrály. Navázala tak na předloni zprovozněný úsek mezi hloubětínskou Bažantnicí, kbelským letištěm a Satalicemi.

Náklady na vybudování stezky Vlkovická městská část pokryla z dotace poskytnuté hlavním městem. Nová stezka zjednoduší cestu ke Kyjskému rybníku i železniční stanici Praha-Kyje. Doposud byla špatně sjízdná s nevyhovujícím povrchem. Ten vystřídá nový a celoročně sjízdný asfalt.

„Zlepšíme tím cestování na kole místním cyklistům, ale také těm, kteří pouze projíždí po celoměstské cyklotrase A431. Podporujeme připravené projekty městských částí, jako tomu bylo i v tomto případě,“ uvedl náměstek pražského primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Radnice Prahy 14 letos zprovoznila několik cyklostezek a cyklotras. V lednu to byla téměř kilometr dlouhá část vznikající tzv. severovýchodní cyklomagistrály. Do budoucna má podle Hukala vzniknout stezka na bývalém drážním tělese v českobrodské ulici.

„Další pak chystáme v ulici Za Rokytkou, kde se jedná o velmi využívanou trasu. Cesta je nyní ve velmi špatném stavu," sdělil ČTK Hukal.


Autor: TZ, red

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Dnes v 18:06

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu podpořil magistrát

Dnes v 11:06

Radní Prahy schválili individuální neinvestiční účelovou dotaci ve výši 120 tisíc korun na konání Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu. Akce se historicky poprvé uskutečnila na území České republiky, konkrétně se konala v termínu od 29. srpna do 8. září 2021 v pražském Hotelu Don...

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Dnes v 08:53

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity...

Město uvolní na nákupy vybavení do škol další peníze

Dnes v 08:48

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen tisk na malé investiční akce a nákupy na pražských středních školách za celkem 15 milionů korun. Součástí materiálu je i pořízení koncertního křídla značky Steinway & Sons pro Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v hodnotě 4 milionů...

Ředitelé škol zřizovaných Prahou 2 dostanou mimořádné odměny

Včera v 18:53

Ředitelé základních a mateřských škol zřizovaných Prahou 2 dostanou z rozpočtu těchto příspěvkových organizací mimořádné odměny v celkové výši 540 tisíc korun. Schválili to radní na svém dnešním jednání, jak v tiskové zprávě informovala mluvčí městské části Andrea...

Další články
Nahoru