dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Po noční honičce nadýchal téměř dvě promile

V pátek krátce po půlnoci projel na Letenském náměstí řidič Subaru semafory na červenou. Při tom mu nevadilo, že přímo za ním jede policejní hlídka policistů z tamního místního oddělení. Ta na vyvstalou situaci reagovala a vozidlo se snažila zastavit k silniční kontrole. Řidič v prvopočátku modrých majáků a červeného nápisu „stop policie“ respektoval a ve Veletržní ulici skutečně zastavil, avšak pouze na chvilku.

Během vteřiny se rozjel a před policisty začal ujíždět. Jeho jízda byla poměrně zběsilá. Tímto způsobem dojel až do ulice Čechova, která je jednosměrná a on ji chtěl projet opačným směrem. To se mu stalo osudné, neboť mu cestu zatarasil řidič, který chtěl ulici projet správně, tedy v souladu s dopravním značením.

„Pak už přišel na řadu zákrok policistů místního oddělení Letná, kteří řidiče vytáhli za pomoci donucovacích prostředků z vozidla a tím mu zabránili v dalším ujíždění,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Následně provedená orientační dechová zkouška ukázala pravý důvod řidičova ujíždění. Její výsledek byl totiž pozitivní, když se na displeji přístroje objevila hodnota dosahující téměř dvě promile alkoholu v dechu.

Na základě této skutečnosti skončil osmačtyřicetiletý muž na policejní služebně pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru