Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Po nehodě na západě Prahy zůstal řidič zaklíněn v autě
Hasiči zasahují u nehody, která se stala v blízkosti Depa Zličín. Foto: HZS Praha

Po nehodě na západě Prahy zůstal řidič zaklíněn v autě

Hasiči ze smíchovské a petřinské stanice zasahovali dnes v 15:26 hodin na Zličíně v ulici Na Radosti u nehody osobního auta, které narazilo do stromu. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Pražští profesionální hasiči řidiče vyprostili za osm minut po příjezdu na místo, spolupracovali s jednotkou hasičů pražského dopravního podniku policisty a záchrankou. Po vyproštění byl zraněný řidič předán do péče záchranářů. 

U nehody zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. „Po zadokumentování nehody jednotky zajistily místo proti vzniku požáru a zprovoznily komunikaci,“ dodal Kavka. Příčiny nehody jsou v šetření. 


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru