Dnes Středa - skorojasno 15°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 20°C
Středa 22. 9. 2021
Svátek má Darina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Po mladých jde policie, represivní složky a úřady jsou podle Němcové zneužívány pro kampaň
Policisté o víkendu kontrolovali noční kluby v Praze. Foto: Karel Netolický

Po mladých jde policie, represivní složky a úřady jsou podle Němcové zneužívány pro kampaň

Víkendovou rozsáhlou kontrolu hudebních klubů v Praze považuje senátorka Miroslava Němcová za předvolební kampaň ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a premiéra Andreje Babiše (ANO).

„Kolona policejních vozů, desítky policistů, dramatické záběry ze zásahu. Člověk by myslel, že policie zatýká extrémně nebezpečný gang zločinců. Ale šlo o zátah na mladé lidi, kteří se bavili v nočních klubech a pár jich dokonce tančilo. V době covidu měli naši mladí kvůli nekompetentní vládě nejdéle zavřené školy, o prázdninách po nich jde policie. Je to Hamáčkova a Babišova kampaň,“ uvedla senátorka Němcová.

Ta také zkritizovala účast ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a jejího poradce a volebního kandidáta sociální demokracie Matěje Stropnického na úterní kontrole úřadu inspekce práce v jedné z firem v Krupce na Teplicku.

Na návrh Němcové se dokonce Senát touto záležitostí mimořádně zabýval a ve středu večer požádal vládu o vyjádření ke kontroverzní aktivitě ministryně.

„Desítky kontrolorů a policistů zasahují v jedné firmě, do dalších se během kampaně chystají. Akci vede ministryně práce se svým poradcem Matějem Stropnickým, shodou okolností kandidátem za ČSSD v parlamentních volbách. Výsadek připomíná trestnou výpravu. Co tam dělal Stropnický? Jaké má oprávnění ke kontrolám kohokoli a kdekoli? Chystá se také kontrolně – policejní výsadek do Babišových firem? Prosím o vstupenku na takovou akci,“ sdělila senátorka Němcová.

„Když může Stropnický, tak mohou všichni, ne? To jsou dva aktuální příklady neakceptovatelného nasazení kontrolních a represivních složek státu do kampaně vládních stran. Demonstrace moci a zastrašování občanů. Když se to děje v kampani, co bude po volbách? Znárodní Agrofert i to málo, co ještě nemá? Budou soudy s nepřáteli lidu? Nějaký Urválek se vždycky najde a ruské poradce může zastoupit Stropnický s Maláčovou. Hamáček bude řídit zatýkání a Babiš podepisovat rozsudky. Protože dějiny se opakují,“ dodala.

Maláčová ve své účasti nevidí problém. „Nejsem žádný utajený šéf, hned při zahájení kontroly vedoucí kontroly vedení firmy informovala, že se toho účastním. Zaměstnanci nejsou onuce, proto bude v kontrolách Inspekce práce rozhodně pokračovat. Firmy, které dodržují zákon, se nemají čeho obávat,“ sdělila Maláčová.

Na své účasti nevidí nic špatného ani Stropnický, dříve člen Strany zelených, nyní jeden z pražských kandidátů ČSSD v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny.

„Inspekcí se s Janou Maláčovou účastníme jako zástupci ministerstva, které má právo provádět kontroly činnosti inspekce, protože je řídícím orgánem inspektorátu práce. Rozhodně se jich budeme namátkově účastnit dál. Já vím, že velkému byznysu a jeho přátelům v politice a v médiích vyhovuje, když se tyto inspekce vždycky odehrají potichu a bez zájmu kohokoli, protože celý zákoník práce jen trpí, je ale v zájmu zaměstnanců, aby se o nich naopak začalo mluvit a psát a aby se začala jejich situace díky tomu měnit. Problém, o kterém se ani nemluví, jakoby neexistoval,“ sdělil.


Autor: Karel Netolický

Pražská ODS navrhne zřízení nové funkce koordinátora dopravních staveb a uzavírek

30. srpna 2021 v 16:00

Pražská ODS kritizuje údajnou nekoordinovanost dopravních uzavírek v hlavním městě. Navrhne proto na jednání pražského zastupitelstva zřízení koordinátora, který bude mít za úkol zlepšit plánování dopravních staveb a uzavírek a zprůjezdnit Prahu. Opoziční strana to uvedla v tiskovém prohlášení....

Další články
Nahoru