dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
Po letech slibů začne v červnu rekonstrukce zchátralé Šlechtovy restaurace
Šlechtova rekonstrukce není v dobrém stavu. Foto: archiv MHMP

Po letech slibů začne v červnu rekonstrukce zchátralé Šlechtovy restaurace

Do 30. května pražský magistrát neobdržel žádná odvolání  k rozhodnutí pražských radních, kteří potvrdili své rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky na rekonstrukci Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Plnění veřejné zakázky ve výši 101,5 milionu korun se tak ujme společnost Pracom. 
slechtovka-vizualizace-nahled

Plánovaná podoba restaurace po její opravě.

Pražské zastupitelstvo na svém zasedání loni v dubnu souhlasilo se záměrem rekonstrukce „Šlechtovky“. K podpisu smlouvy se zhotovitelem a předání stavby dojde již tento měsíc.

Areál Šlechtovy restaurace je kulturní památkou, zapsanou v ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Po 2. světové válce však restaurace chátrala zcela bez využití, dvakrát vyhořela a v roce 2002 ji zasáhla povodeň.

„Nyní máme reálné vyhlídky, že za dva roky touto dobou, tedy na začátku letní sezóny, budou moci návštěvníci opět využít  výjimečné místo pro odpočinek a společenská setkávání,“ uvedl pražský radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Předmětem rekonstrukce je historické jádro budovy (barokní sál, grotta, východní věž, západní věž, arkády a přístupové schodiště na terasu nad arkádami), přistavovaný zadní trakt hlavní budovy (východní a západní část), východní přístavba, západní přístavba a vedlejší budova. Dále jsou součástí projektu původní sklepy, opěrná zeď, altán a zpevněné plochy.


Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Další články
Nahoru