dnes
Neděle - zatazeno
10°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
5°C
Po letech slibů začne v červnu rekonstrukce zchátralé Šlechtovy restaurace
Šlechtova rekonstrukce není v dobrém stavu. Foto: archiv MHMP

Po letech slibů začne v červnu rekonstrukce zchátralé Šlechtovy restaurace

Do 30. května pražský magistrát neobdržel žádná odvolání  k rozhodnutí pražských radních, kteří potvrdili své rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky na rekonstrukci Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Plnění veřejné zakázky ve výši 101,5 milionu korun se tak ujme společnost Pracom. 
slechtovka-vizualizace-nahled

Plánovaná podoba restaurace po její opravě.

Pražské zastupitelstvo na svém zasedání loni v dubnu souhlasilo se záměrem rekonstrukce „Šlechtovky“. K podpisu smlouvy se zhotovitelem a předání stavby dojde již tento měsíc.

Areál Šlechtovy restaurace je kulturní památkou, zapsanou v ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Po 2. světové válce však restaurace chátrala zcela bez využití, dvakrát vyhořela a v roce 2002 ji zasáhla povodeň.

„Nyní máme reálné vyhlídky, že za dva roky touto dobou, tedy na začátku letní sezóny, budou moci návštěvníci opět využít  výjimečné místo pro odpočinek a společenská setkávání,“ uvedl pražský radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Předmětem rekonstrukce je historické jádro budovy (barokní sál, grotta, východní věž, západní věž, arkády a přístupové schodiště na terasu nad arkádami), přistavovaný zadní trakt hlavní budovy (východní a západní část), východní přístavba, západní přístavba a vedlejší budova. Dále jsou součástí projektu původní sklepy, opěrná zeď, altán a zpevněné plochy.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru