dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - jasno
30°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
27°C
Po letech slibů začne v červnu rekonstrukce zchátralé Šlechtovy restaurace
Šlechtova rekonstrukce není v dobrém stavu. Foto: archiv MHMP

Po letech slibů začne v červnu rekonstrukce zchátralé Šlechtovy restaurace

Do 30. května pražský magistrát neobdržel žádná odvolání  k rozhodnutí pražských radních, kteří potvrdili své rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky na rekonstrukci Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Plnění veřejné zakázky ve výši 101,5 milionu korun se tak ujme společnost Pracom. 
slechtovka-vizualizace-nahled

Plánovaná podoba restaurace po její opravě.

Pražské zastupitelstvo na svém zasedání loni v dubnu souhlasilo se záměrem rekonstrukce „Šlechtovky“. K podpisu smlouvy se zhotovitelem a předání stavby dojde již tento měsíc.

Areál Šlechtovy restaurace je kulturní památkou, zapsanou v ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Po 2. světové válce však restaurace chátrala zcela bez využití, dvakrát vyhořela a v roce 2002 ji zasáhla povodeň.

„Nyní máme reálné vyhlídky, že za dva roky touto dobou, tedy na začátku letní sezóny, budou moci návštěvníci opět využít  výjimečné místo pro odpočinek a společenská setkávání,“ uvedl pražský radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Předmětem rekonstrukce je historické jádro budovy (barokní sál, grotta, východní věž, západní věž, arkády a přístupové schodiště na terasu nad arkádami), přistavovaný zadní trakt hlavní budovy (východní a západní část), východní přístavba, západní přístavba a vedlejší budova. Dále jsou součástí projektu původní sklepy, opěrná zeď, altán a zpevněné plochy.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Včera v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Včera v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Včera v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru