Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Po kyberútoku je úřad Prahy 5 opět v plném provozu
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Po kyberútoku je úřad Prahy 5 opět v plném provozu

Úřad městské části Praha 5, který měl téměř dva týdny z důvodu kyberútoku značně omezený provoz, opět funguje. Úřad o tom informoval oficiálním webu městské části, informaci potvrdila mluvčí Lenka Abessi.

„ÚMČ Prahy 5 po kybernetickém útoku opět zahájil svoji činnost,“ uvedla včera městská část. V průběhu pondělí byly postupně obnoveny všechny agendy úřadu pro veřejnost. 

Radnice kvůli útoku, který se uskutečnil v noci na úterý 15. března, podle dřívějších informací podala trestní oznámení.

Při útoku byly vyřazeny z provozu všechny elektronické systémy radnice včetně například telefonů. Telefonní linky a vydávání hotových dokladů se podařilo obnovit minulý týden.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru