Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Po kyberútoku je úřad Prahy 5 opět v plném provozu
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

Po kyberútoku je úřad Prahy 5 opět v plném provozu

Úřad městské části Praha 5, který měl téměř dva týdny z důvodu kyberútoku značně omezený provoz, opět funguje. Úřad o tom informoval oficiálním webu městské části, informaci potvrdila mluvčí Lenka Abessi.

„ÚMČ Prahy 5 po kybernetickém útoku opět zahájil svoji činnost,“ uvedla včera městská část. V průběhu pondělí byly postupně obnoveny všechny agendy úřadu pro veřejnost. 

Radnice kvůli útoku, který se uskutečnil v noci na úterý 15. března, podle dřívějších informací podala trestní oznámení.

Při útoku byly vyřazeny z provozu všechny elektronické systémy radnice včetně například telefonů. Telefonní linky a vydávání hotových dokladů se podařilo obnovit minulý týden.


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru