Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Po kompletní rekonstrukci se na Starém Městě  otevřela školka Řásnovka 2
Interiéry zrekonstruované školy. Foto: puc

Po kompletní rekonstrukci se na Starém Městě otevřela školka Řásnovka 2

Po kompletní rekonstrukci se dnes otevřela Mateřská škola Řásnovka 2. Opravami prošly interiéry, kuchyně i technické zázemí v suterénu. Kapacita zařízení se zvýšila o dvě třídy. Slavnostního otevření se dnes za městskou část zúčastnili starosta Petr Hejma (STAN) a místostarostka Eva Špačková (ODS).  

Rekonstrukce probíhala v celé budově – od půdních prostor až po sklep. V půdní části došlo primárně k úpravám vzduchotechniky a rozvodů vody či plynu. Veškeré technické zázemí je od nynějška modernější a také výkonnější. 

Ve druhém podlaží mateřské školy byla přebudována stará nevyužitá prádelna na jídelnu spojenou s venkovní terasou. Ta se bude moci využívat za hezkého počasí. 

V tomto patře se změnila také dispozice jednotlivých místností. Nově jsou tu k dispozici dvě oddělené místnosti pro výuku namísto původní jedné, včetně přilehlých sociálních zařízení. 

Podobnými dispozičními úpravami prošlo i první podlaží. Také zde vznikla z jednoho oddělení dvě. Bylo zmodernizováno i zázemí oddělené kuchyně. Zcela novou dimenzi získal suterén, kde se nachází solná jeskyně a také relaxační místnost či tělocvična. V oddělených prostorech od nynějška fungují prádelna a strojovna vzduchotechniky.

V zahradě školy dojde k terénním úpravám a nové výsadbě zeleně hned, jak to počasí dovolí. Obnoveny budou také herní prvky. Děti zde najdou řadu nových atrakcí včetně třeba zahradního altánu. To vše bude doplněno dalšími drobnými prvky, jako jsou ekokoutek, mlžítko nebo kupříkladu pítko. Chybět nebudou ani pískoviště a záhony. 

„Musím poděkovat panu architektu Karáskovi za projekt, stavební firmě Vistoria i oddělení investic úřadu, kteří se do projektu zapojili. Děkuji rodičům za trpělivost po dobu rekonstrukce, neboť stavba se potýkala s překážkami, které se objevovaly až v průběhu rekonstrukce,“ prohlásila Špačková. 

„Děti z Prahy 1 mají skutečně krásné prostředí ve svých školách a školkách. Právě dokončená rekonstrukce MŠ Řásnovka je dalším dílkem v naší cestě za moderním zázemím v našich vzdělávacích institucích,“ vyzdvihl Hejma. 

Náklady na rekonstrukci budovy mateřské školy dosáhly výše zhruba 35 milionů korun bez DPH.


Autor: red

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

Včera v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

Včera v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Soutěž o pohlednici Jižního Města do konce srpna

7. srpna 2022 v 15:14

Jižní Město oslavilo 1. září loňského roku 50 let od svého vzniku. Vzhledem k opatřením spojeným s pandemií covid-19 však nebylo možné tohle kulaté výročí řádně oslavit, proto letos Praha 11 rozhodla, že k této příležitosti letos vznikne limitovaná série pohlednic s motivy Jižního Města. Na tvorbě...

Další články
Nahoru