Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Po kompletní rekonstrukci se na Starém Městě  otevřela školka Řásnovka 2
Interiéry zrekonstruované školy. Foto: puc

Po kompletní rekonstrukci se na Starém Městě otevřela školka Řásnovka 2

Po kompletní rekonstrukci se dnes otevřela Mateřská škola Řásnovka 2. Opravami prošly interiéry, kuchyně i technické zázemí v suterénu. Kapacita zařízení se zvýšila o dvě třídy. Slavnostního otevření se dnes za městskou část zúčastnili starosta Petr Hejma (STAN) a místostarostka Eva Špačková (ODS).  

Rekonstrukce probíhala v celé budově – od půdních prostor až po sklep. V půdní části došlo primárně k úpravám vzduchotechniky a rozvodů vody či plynu. Veškeré technické zázemí je od nynějška modernější a také výkonnější. 

Ve druhém podlaží mateřské školy byla přebudována stará nevyužitá prádelna na jídelnu spojenou s venkovní terasou. Ta se bude moci využívat za hezkého počasí. 

V tomto patře se změnila také dispozice jednotlivých místností. Nově jsou tu k dispozici dvě oddělené místnosti pro výuku namísto původní jedné, včetně přilehlých sociálních zařízení. 

Podobnými dispozičními úpravami prošlo i první podlaží. Také zde vznikla z jednoho oddělení dvě. Bylo zmodernizováno i zázemí oddělené kuchyně. Zcela novou dimenzi získal suterén, kde se nachází solná jeskyně a také relaxační místnost či tělocvična. V oddělených prostorech od nynějška fungují prádelna a strojovna vzduchotechniky.

V zahradě školy dojde k terénním úpravám a nové výsadbě zeleně hned, jak to počasí dovolí. Obnoveny budou také herní prvky. Děti zde najdou řadu nových atrakcí včetně třeba zahradního altánu. To vše bude doplněno dalšími drobnými prvky, jako jsou ekokoutek, mlžítko nebo kupříkladu pítko. Chybět nebudou ani pískoviště a záhony. 

„Musím poděkovat panu architektu Karáskovi za projekt, stavební firmě Vistoria i oddělení investic úřadu, kteří se do projektu zapojili. Děkuji rodičům za trpělivost po dobu rekonstrukce, neboť stavba se potýkala s překážkami, které se objevovaly až v průběhu rekonstrukce,“ prohlásila Špačková. 

„Děti z Prahy 1 mají skutečně krásné prostředí ve svých školách a školkách. Právě dokončená rekonstrukce MŠ Řásnovka je dalším dílkem v naší cestě za moderním zázemím v našich vzdělávacích institucích,“ vyzdvihl Hejma. 

Náklady na rekonstrukci budovy mateřské školy dosáhly výše zhruba 35 milionů korun bez DPH.


Autor: red

Dezinformační sondy Marie Koldinské: Veřejné debaty v Kampusu Hybernská

Včera v 07:46

Univerzita Karlova v Kampusu Hybernská organizuje cyklus veřejných debat nad problematikou dezinformací. Cílem této řady je umožnit komunikaci mezi aktéry akademické i mimoakademické sféry a vytvořit prostor pro objevování společných možností obrany před rozšiřováním dezinformačních...

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

30. ledna 2023 ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru