Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Po kompletní rekonstrukci se na Starém Městě  otevřela školka Řásnovka 2
Interiéry zrekonstruované školy. Foto: puc

Po kompletní rekonstrukci se na Starém Městě otevřela školka Řásnovka 2

Po kompletní rekonstrukci se dnes otevřela Mateřská škola Řásnovka 2. Opravami prošly interiéry, kuchyně i technické zázemí v suterénu. Kapacita zařízení se zvýšila o dvě třídy. Slavnostního otevření se dnes za městskou část zúčastnili starosta Petr Hejma (STAN) a místostarostka Eva Špačková (ODS).  

Rekonstrukce probíhala v celé budově – od půdních prostor až po sklep. V půdní části došlo primárně k úpravám vzduchotechniky a rozvodů vody či plynu. Veškeré technické zázemí je od nynějška modernější a také výkonnější. 

Ve druhém podlaží mateřské školy byla přebudována stará nevyužitá prádelna na jídelnu spojenou s venkovní terasou. Ta se bude moci využívat za hezkého počasí. 

V tomto patře se změnila také dispozice jednotlivých místností. Nově jsou tu k dispozici dvě oddělené místnosti pro výuku namísto původní jedné, včetně přilehlých sociálních zařízení. 

Podobnými dispozičními úpravami prošlo i první podlaží. Také zde vznikla z jednoho oddělení dvě. Bylo zmodernizováno i zázemí oddělené kuchyně. Zcela novou dimenzi získal suterén, kde se nachází solná jeskyně a také relaxační místnost či tělocvična. V oddělených prostorech od nynějška fungují prádelna a strojovna vzduchotechniky.

V zahradě školy dojde k terénním úpravám a nové výsadbě zeleně hned, jak to počasí dovolí. Obnoveny budou také herní prvky. Děti zde najdou řadu nových atrakcí včetně třeba zahradního altánu. To vše bude doplněno dalšími drobnými prvky, jako jsou ekokoutek, mlžítko nebo kupříkladu pítko. Chybět nebudou ani pískoviště a záhony. 

„Musím poděkovat panu architektu Karáskovi za projekt, stavební firmě Vistoria i oddělení investic úřadu, kteří se do projektu zapojili. Děkuji rodičům za trpělivost po dobu rekonstrukce, neboť stavba se potýkala s překážkami, které se objevovaly až v průběhu rekonstrukce,“ prohlásila Špačková. 

„Děti z Prahy 1 mají skutečně krásné prostředí ve svých školách a školkách. Právě dokončená rekonstrukce MŠ Řásnovka je dalším dílkem v naší cestě za moderním zázemím v našich vzdělávacích institucích,“ vyzdvihl Hejma. 

Náklady na rekonstrukci budovy mateřské školy dosáhly výše zhruba 35 milionů korun bez DPH.


Autor: red

Velká výstava bezobratlých

Včera v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Další články
Nahoru