Dnes Středa - skorojasno 14°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 14°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Po jedenácti letech končí projekt Voda pro Afriku, na projekty v Etiopii věnoval více než 7 milionů korun
Etiopie - město Daaye (oblast Sidama). Foto: NFV

Po jedenácti letech končí projekt Voda pro Afriku, na projekty v Etiopii věnoval více než 7 milionů korun

Nadační fond Veolia ukončuje letos po 11 letech projekt Voda pro Afriku. Na jeho úspěchu se podílela kromě partnerů projektu a celé skupiny Veolia také veřejnost. Peníze byly získávány prostřednictvím benefičního prodeje dárkových předmětů, především karaf na vodu.
karafa-2018

Karafa na vodu z benefičního prodeje

Z výtěžku prodeje a díky poskytnutým darům hlavní partner, humanitární organizace Člověk v tísni, budoval a opravoval vodní zdroje v chudých venkovských oblastech na jihu Etiopie.

Počet obyvatel Etiopie skokově roste. Podle odhadů se zvýšil z cca 82 miliónů v roce 2010 na 105 miliónů v roce 2017, přičemž jen 16–17 % obyvatel žije ve městech. Takřka polovina Etiopanů žije pod hranicí chudoby. Zdravotnický systém je nedostačující, přetrvává vysoká dětská úmrtnost, často zapříčiněná nedostatkem nezávadné vody. K čisté vodě má přístup 98 % obyvatel ve městech, zatímco pouze 26 % na venkově.

Projekt přispěl ke zlepšení této situace zejména v oblastech dvou jihoetiopských federálních států – Státu Jižních národů, národností a lidu a nedávno vzniklého státu Sidama (dosud označovaného jako zóna). Jeho výsledkem a hlavním přínosem je vyšší dostupnost čisté zdravotně nezávadné vody pro téměř 170 tisíc tamních obyvatel. Zároveň Člověk v tísni učí místní komunity, jak se o celý systém starat a udržovat ho.   

„Člověk v tísni je hlavním partnerem projektu, protože v realizuje v Etiopii pomoc, která je naším společným cílem. Na tak rozsáhlém projektu s Nadačním fondem Veolia spolupracovalo mnoho různých organizací, neziskovek, firem a také Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Byly mezi nimi zejména tradiční české sklárny, mladí návrháři a designéři a začínající domácí firmy a výrobci. V neposlední řadě to byla velká a důležitá spolupráce se společností Pohoda, která podporuje lidi s mentálním postižením. Právě její klienti nám už několik let balí zboží, které se prodává přes náš nadační e-shop. Dále je třeba zmínit spolupráci se Zásilkovnou jako partnerem pro distribuci zboží v online prodeji. Všem našim partnerům patří díky. Bez jejich pomoci by se projekt Voda pro Afriku takto nerozvinul,“ řekla Vendula Valentová, ředitelka NF Veolia.

Na vodní projekty Člověka v tísni v Etiopii věnoval Nadační fond Veolia celkem více než 7 milionů korun.Autor: TZ, red

Praha se mění v evropské centrum rozvoje umělé inteligence

25. října 2021 v 11:41

Praha je opět o krok blíže stát se evropským lídrem v rozvoji umělé inteligence (AI). Další dva pražské startupy – Rossum a Resistant AI – oznámily několikamiliardové finanční injekce od významných investorů. Na území metropole tak díky těmto mladým firmám vzniká unikátní technologický ekosystém,...

Společnost innogy spustila online formulář pro zájemce o novou smlouvu

24. října 2021 v 10:17

Během tohoto týdne odeslala společnost innogy poslední dopisy o režimu dodavatele poslední instance (DPI) s konkrétními pokyny pro zhruba 240 tisíc zákazníků, kteří doplatili na konec některých společností.

innogy dále zlevňuje pro zákazníky a varuje před dezinformacemi

22. října 2021 v 18:37

innogy, která je pro dodávky zemního plynu ve většině českých regionů dodavatelem poslední instance pro zákazníky končících dodavatelů, přichází od soboty 23. října s novým ceníkem. Ten bude pro všechny zákazníky, kteří spadli do režimu DPI, výhodnější.

Tesco vylepšilo v Praze službu online nákupy

19. října 2021 ve 23:09

V rámci online nakupování rozšiřuje Tesco závozové oblasti, doplňuje nabízený sortiment zboží a nově také nabízí doručení v den objednání. Služba je nyní k dispozici v hlavním městě.  

PVK obhájily certifikát protikorupčního managementu

15. října 2021 v 08:12

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) úspěšně prošly kontrolním auditem systému protikorupčního managementu AbMS dle ISO 37001 certifikovaného společností Bureau Veritas.

Ceny plynu od innogy se od listopadu upraví

14. října 2021 v 10:55

Největší tuzemský dodavatel plynu innogy Energie upraví od 20. listopadu ceny zemního plynu. Celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky se u základního produktu Standard zvýší v průměru o 10,6 procenta. Důvodem pro úpravu ceníků je aktuální dramatický růst ceny komodity...

V režimu dodavatele poslední instance přebírá innogy první zákazníky

13. října 2021 v 10:49

Od neděle 10. října přešli první odběratelé zemního plynu do režimu dodavatele poslední instance (DPI). Tuto povinnost, která garantuje spolehlivé dodávky zemního plynu pro domácnosti, bude zajišťovat v distribuční síti GasNet, s.r.o. společnost innogy Energie, s.r.o.

OSN volá po genderové rovnosti v oblasti digitálních technologií

11. října 2021 ve 20:02

Na světě žije bezmála miliarda mladých žen a dívek. Každá z nich má své sny a představy o budoucnosti, na rozdíl od mužských protějšků je však na této cestě čeká mnohem více překážek. K těm hlavním dlouhodobě patří nedostatečný přístup ke vzdělání a s rychlým nástupem digitalizace se zejména...

innogy eviduje velký zájem o převod energií

8. října 2021 v 07:50

Tisíce odběratelů energií po celém Česku aktuálně řeší akutní problém s dodávkami energií. Někteří jejich stávající dodavatelé jsou kvůli dramatickému růstu cen energií na velkoobchodních trzích v problémech a snaží se svých zákazníků buď zbavit, nebo je velmi rychle převést na výrazně dražší...

Další články
Nahoru