Dnes Pátek - skorojasno 15°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po jarní zkušenosti není problém otevřít s přísnými opatřeními pro provoz, tvrdí saunový svět
Sauny osiřely. Ilustrační foto: archiv Saunia

Po jarní zkušenosti není problém otevřít s přísnými opatřeními pro provoz, tvrdí saunový svět

Jelikož reprodukční číslo kleslo na hodnotu 0,8, očekává se, že vláda oznámí, jak se budou rozvolňovat opatření. Jedním z mnoha postižených sektorů je welness a fitness.

Co se saun týče, Česká komora fitness minulý týden publikovala návrh na otevření vnitřních sportovišť, návrh zahrnuje i sauny.  Návrh jednotlivých etap rozvolňování je zde: https://komorafitness.cz/navrh-na-otevreni/

Za Sdružení wellness a saunových center navrhla komora třífázový systém rozvolňování. Saunová centra by se za přísných podmínek otevřela již v první fázi, jednou z povinností by bylo například povinné měření teploty zákazníkům před vstupem.

V dalších fázích by došlo k postupnému rozvolňování, v rámci kterého by byly například povoleny saunové ceremoniály pouze v suchých saunách.

Jak je na znovuotevření připraven saunový svět Saunia, který má v současnosti v České republice 11 poboček, z toho šest v Praze, sdělil marketingový manažer Radek Janák.
 
Jak Saunia zvládala omezení provozu při první vlně a jak je připravena na znovuotevření s omezeními?
Po otevření během jarní vlny byla nařízená omezení nakonec menší, než jak jsme je původně sami navrhovali a než i nyní navrhuje komora fitness, ale nutno dodat, že otevření přišlo vcelku pozdě. Nicméně již na jaře jsme si ta vlastní navrhovaná omezení připravili a není pro nás problém je snadno zavést.

Souhlasíte s navrženými fázemi rozvolňování, jak je komora navrhuje?
S návrhem od fitness komory souhlasíme, zároveň však apelujeme na znovuotevření co nejdříve, protože jak aktivita, tak i saunování mají významný vliv na kondici a lidskou imunitu. V saunových světech je přirozené, že se návštěvníci pohybují tiše a udržují odstupy od ostatních automaticky, takže máme vyzkoušeno, že daná omezení chod nijak zásadně neovlivní. Ceremoniály jsou asi jediným místem, kde se návštěvníci v saunovém světě shlukují.

Co budete dělat pro bezpečnost návštěvníků po znovuotevření?
Budeme vycházet i z první vlny, kdy jsme nastavili přísná opatření pro provoz, aby saunování bylo bezpečné. Každopádně je to nad rámec i tak přísných hygienických opatření, které naše provozy mají i mimo covid-19. Pokud bude vyžadováno, jsme připraveni zavést všechna opatření zmiňovaná v návrhu komory fitness, popřípadě zavést další omezení nad rámec, jako je omezení kapacity osob.


Praha 13 zve na šestý ročník Dne zdraví

10. května 2021 v 09:51

Ve středu 16. června se koná tradiční akce radnice třinácté městské části Den zdraví 2021.

Kuře na paprice pro dceru. Vaří Jan Punčochář

7. května 2021 ve 12:12

Nejoblíbenější jídlo dcery Jana Punčocháře je kuře na paprice! Ne ledajaké, ale z čerstvé papriky.

Startuje osvětová kampaň na podporu vzdělávání dětí s těžkým postižením a na podporu jejich asistentů

4. května 2021 ve 20:20

Mají právo a povinnost se vzdělávat, ale nemají možnost chodit do školy. Po změně financování speciálních škol a zrušení dotací na takzvaná podpůrná opatření, která, zahrnovala i mzdy individuálních asistentů, je vzdělávání dětí s tím nejtěžším postižením zásadně ohroženo. Mnoho dětí s těžkým...

Unikátní iMUCHA Show míří na EXPO Dubaj

28. dubna 2021 v 11:33

Velkolepá mezinárodní multimediální iMUCHA Show se na jaře roku 2022 stane součástí českého pavilonu na EXPO v Dubaji. Zařazení show do výběru exkluzivních prezentací toho nejlepšího z jednotlivých zemí v rámci prestižní a nejvýznamnější kosmopolitní výstavy svědčí o její špičkové kvalitě a...

Další články
Nahoru