dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Po havárii horkovodu je asi 27 000 Pražanů bez tepla
V oblasti bez tepla je i Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zařízení však přešlo na záložní zdroj, pacienti ohroženi nejsou. Foto: Kacir / Wikimedia Commons

Po havárii horkovodu je asi 27 000 Pražanů bez tepla

Po noční havárii horkovodu je odhadem asi 27 000 lidí na Vinohradech a ve Vršovicích bez tepla, porucha má být odstraněna během dne. Podle hlášení na non-stop lince Pražské teplárenské je porucha na horkovodu vymezena ulicemi Vinohradská, Ruská, Vršovická, Eden, Bohdalec, Záběhlická a Nad Vršovskou horou.

Dispečer společnosti Pražská teplárenská řekl, že do těchto míst je dodávka tepla přerušena. V oblasti je i Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Dispečer sdělil, že s ní je od prvních chvil v kontaktu, nemocnice podle něj povolala topiče, který uvedl do provozu záložní zdroj. Pacienti by tak bez tepla být neměli.

Na non-stop telefonní lince Pražská teplárenská uvádí, že předpokládaná doba odstranění poruchy je dnešní večer, dispečer ale věří, že to bude dřív.

„V ideálním případě by to mohlo být do dnešního poledne, ale ty kolektory jsou po úniku rozpálené, tam nelze vstoupit," řekl. Technici tak podle něj musí ještě chvíli počkat, pak teprve zjistí rozsah havárie a začnou s opravou.

Pražská plynárenská uvádí na svém webu, že předpokládané obnovení dodávek tepla bude dnes v 18 hodin. Seznam ulic, kterých se neplánované přerušení dodávek tepla týká, NALEZNETE ZDE.


Další články
Nahoru