Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Pátek 25. 6. 2021
Svátek má Ivan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy
Staroměstská mostecká věž. Foto: PCT

Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy

Od pondělí se po dvouměsíční pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru návštěvníkům otevře pražská Staroměstská radnice. Do odvolání bude vstupné poloviční. Příští týden se otevře i část prostor Galerie hlavního města Prahy (GHMP) s novými výstavami a také Muzeum hlavního města Prahy. Od příštího týdne se v rámci rozvolňování ochranných opatření budou moci otevřít galerie, muzea a výstavní síně.

„Nějakou dobu teď nebudeme nuceni využívat výši vstupného jako prostředek regulace počtu návštěvníků, proto jsme se rozhodli nabídnout vstupné s padesátiprocentní slevou. Doufám, že Pražané a domácí návštěvníci využijí příležitost prohlédnout si Staroměstskou radnici, tak jak už si jí asi nepamatují, tedy bez front a davů," uvedl Petr Slepička z městské společnosti Prague City Tourism (PCT).

Památka bude otevřena od 11 do 17 hodin, 25. května se otevírací doba prodlouží do 19 hodin. Stejně tomu bude i v případě turistických informačních center v budově radnice a v Rytířské ulici. Románsko-gotické podzemí památky zůstane do odvolání uzavřeno.

Příští týden v úterý se otevře také velká část výstavních prostor GHMP, kde je v pondělí standardně zavírací den. Jak ČTK řekla mluvčí galerie Michaela Vrchotová, lidé budou moci navštívit Colloredo-Mansfeldský palác a novou výstavu současných výtvarníků Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka.

V trojském zámku se otevře výstava sochaře Jana Kováříka. Znovu bude zpřístupněna také Bílkova vila a dům Františka Bílka v Chýnově. Další prostory galerie se budou otevírat postupně. Mluvčí dodala, že galerie připravuje například výstavu fotografů Antonína Kratochvíla a Josefa Sudka nebo bienále současného umění.

V pondělí se podle tiskové zprávy Muzea hlavního města Prahy otevřou také Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž a Svatomikulášská městská zvonice.

Od úterý budou moci lidé navštívit i hlavní budovu muzea na Florenci, dům U Zlatého prstenu, Podskalskou celnici na Výtoni, Novomlýnskou vodárenskou věž a zámecký areál Ctěnice. Müllerova vila, Rothmayerova vilu a Studijní a dokumentační centrum Norbertov začnou opět fungovat 26. května.

Muzeum také připravuje nové výstavy. Ve Ctěnicích začne poslední květnový den výstava o řemeslech v českých filmových pohádkách. Od 18. května se mohou návštěvníci těšit na expozice o výročí 100 let divadla Říše loutek v Domu U Zlatého prstenu a o architektonickému odkazu Adolfa Loose v centru Norbertov.

Vláda na konci dubna schválila, že od pondělí 11. května bude moci do muzeí, galerií a výstavních síní smět 100 lidí současně a maximálně jeden na každých deset metrů čtverečních. Omezení na 100 osob se týká také všech společenských kulturních a sportovních akcí.


Koncem června nepoteče voda v těchto ulicích

Včera ve 14:24

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Letošní Nápad pro Šestku zná své vítěze

Včera v 10:35

Nové lavičky, dva revitalizované parky nebo sportoviště pro seniory. Letošní ročník ankety Nápad pro Šestku, ve které lidé mohli aktivně nominovat a vybírat projekty na úpravu veřejného prostranství, zná své vítěze a končí dvanácti návrhy.

Sousedské setkání v Praze 5

Včera v 10:14

Sousedské setkání se zástupci radnice Prahy 5 a společnosti Finep, kde se dozvíte informace o plánech rozvoje Barrandova a také o zachování pošty ve Voskovcově ulici, jejíž provoz v prostorách společnosti Finep přebírá městská část od 1. července.

Výstava: Mlčení, torzo, přítomnost

Včera v 08:16

Aktuální výstavní projekt Jiřího Thýna v Domě fotografie navazuje na výstavu Předobrazy, prostor, abstrakce, která se před deseti lety uskutečnila v bývalých prostorách Galerie hlavního města Prahy ve druhém patře Staroměstské radnice. K výstavě Mlčení, torzo, přítomnost autora inspirovala...

Praha 10 přispěje policistům a hasičům milionem korun

23. června 2021 v 11:54

Hasiči a policisté z Desítky od radnice získají nové vybavení v hodnotě 600 tisíc korun, městští policisté dostanou 400 tisíc na motivační odměny pro své zaměstnance. Věcné a finanční dary pro pracovníky Integrovaného záchranného systému (IZS) na svém území schválilo...

Praha 6: Hlasujte v anketě Strom roku

22. června 2021 v 18:32

Anketa Strom roku Prahy 6 dospěla do závěrečné fáze. Veřejnost nominovala celkem 38 stromů v šesté městské části a nyní bude rozhodovat o tom vůbec nejoblíbenějším.

Pítka, kašny i fontány v Praze 13 jsou opět v provozu

22. června 2021 ve 12:58

V minulých dnech byly opět zprovozněny vodní prvky, které má ve správě radnice Prahy 13, tedy pítka, kašny a fontány. Z pítek tryská pitná voda, která slouží k občerstvení na veřejných prostranstvích. Vodní kašny a fontány byly vytvořeny jako umělecká díla, která během horkých letních dní osvěžují...

Sousedské setkání s oslavou příchodu léta

22. června 2021 v 06:26

Praha 11 zve na sousedské setkání pod širým nebem 22. června od 18 hodin

Praha 9 dokončila poslední část parku Zahrádky

21. června 2021 v 15:56

Dlouho avizované otevření bistra v parku Zahrádky se blíží a příští týden, v úterý 29. června od 16 hodin zahájí provoz.

Voda z cisterny od PVK je ideálním řešením pro napouštění zahradních bazénů

21. června 2021 v 11:10

Sezóna napouštění domácích zahradních bazénů právě vrcholí, proto Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Další články
Nahoru