Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy
Staroměstská mostecká věž. Foto: PCT

Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy

Od pondělí se po dvouměsíční pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru návštěvníkům otevře pražská Staroměstská radnice. Do odvolání bude vstupné poloviční. Příští týden se otevře i část prostor Galerie hlavního města Prahy (GHMP) s novými výstavami a také Muzeum hlavního města Prahy. Od příštího týdne se v rámci rozvolňování ochranných opatření budou moci otevřít galerie, muzea a výstavní síně.

„Nějakou dobu teď nebudeme nuceni využívat výši vstupného jako prostředek regulace počtu návštěvníků, proto jsme se rozhodli nabídnout vstupné s padesátiprocentní slevou. Doufám, že Pražané a domácí návštěvníci využijí příležitost prohlédnout si Staroměstskou radnici, tak jak už si jí asi nepamatují, tedy bez front a davů," uvedl Petr Slepička z městské společnosti Prague City Tourism (PCT).

Památka bude otevřena od 11 do 17 hodin, 25. května se otevírací doba prodlouží do 19 hodin. Stejně tomu bude i v případě turistických informačních center v budově radnice a v Rytířské ulici. Románsko-gotické podzemí památky zůstane do odvolání uzavřeno.

Příští týden v úterý se otevře také velká část výstavních prostor GHMP, kde je v pondělí standardně zavírací den. Jak ČTK řekla mluvčí galerie Michaela Vrchotová, lidé budou moci navštívit Colloredo-Mansfeldský palác a novou výstavu současných výtvarníků Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka.

V trojském zámku se otevře výstava sochaře Jana Kováříka. Znovu bude zpřístupněna také Bílkova vila a dům Františka Bílka v Chýnově. Další prostory galerie se budou otevírat postupně. Mluvčí dodala, že galerie připravuje například výstavu fotografů Antonína Kratochvíla a Josefa Sudka nebo bienále současného umění.

V pondělí se podle tiskové zprávy Muzea hlavního města Prahy otevřou také Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž a Svatomikulášská městská zvonice.

Od úterý budou moci lidé navštívit i hlavní budovu muzea na Florenci, dům U Zlatého prstenu, Podskalskou celnici na Výtoni, Novomlýnskou vodárenskou věž a zámecký areál Ctěnice. Müllerova vila, Rothmayerova vilu a Studijní a dokumentační centrum Norbertov začnou opět fungovat 26. května.

Muzeum také připravuje nové výstavy. Ve Ctěnicích začne poslední květnový den výstava o řemeslech v českých filmových pohádkách. Od 18. května se mohou návštěvníci těšit na expozice o výročí 100 let divadla Říše loutek v Domu U Zlatého prstenu a o architektonickému odkazu Adolfa Loose v centru Norbertov.

Vláda na konci dubna schválila, že od pondělí 11. května bude moci do muzeí, galerií a výstavních síní smět 100 lidí současně a maximálně jeden na každých deset metrů čtverečních. Omezení na 100 osob se týká také všech společenských kulturních a sportovních akcí.


Pivař a Blondýna. Ve čtvrtek dojde k slavnostnímu Narážení

Včera ve 13:51

V příštích dnech bude uvedena na trh kniha Ladislava Jakla a Daniely Kovářové Pivař a Blondýna. Kniha dává věcnou i zábavnou formou nahlédnout do bohatého a pestrého světa všemožných pivních stylů, představuje pivo jako ušlechtilý produkt a snaží se vyvracet obecnou představu o pivu jako o nápoji...

Věž Novoměstské radnice opět otevřena

Včera v 07:02

Vyhlídková věž Novoměstské radnice v Praze 2 je otevřena a s ní i výstavy ve věži.

V padesátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

3. prosince 2020 ve 12:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava: Design na Vyšehradě

3. prosince 2020 v 10:46

Venkovní výstava českého designu umožňuje formou městské procházky seznámení s lokálními tvůrci, talenty oboru a jejich tvorbou.

Trojská botanická zahrada otevře své brány

3. prosince 2020 v 06:47

Od 3. prosince může Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevřít pro veřejnost. Návštěvníci se budou moci projít venkovními expozicemi, zastavit se v rostlinném bistru nebo ochutnat místní víno ve vinotéce sv. Kláry. Vstupné do venkovních expozic není v zimním období...

Trhy na Malostranském náměstí budou ve čtvrtek

2. prosince 2020 ve 12:20

Ve čtvrtek 3. prosince si od 9 do 16 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Muzeum města Prahy otevře své objekty

2. prosince 2020 v 05:40

Muzeum města Prahy již brzy znovu přivítá návštěvníky. Od čtvrtka 3. prosince budou přístupny Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice a Novomlýnská...

Pražské vodovody a kanalizace: Ochrana vodoměrů před mrazy

1. prosince 2020 ve 12:17

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

V Praze 11 chystají hotely pro hmyz

1. prosince 2020 v 10:51

Na různých místech městské části nechá Praha 11 v nejbližších dnech instalovat sedm hmyzích hotelů.

Další články
Nahoru