dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
21°C
Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy
Staroměstská mostecká věž. Foto: PCT

Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy

Od pondělí se po dvouměsíční pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru návštěvníkům otevře pražská Staroměstská radnice. Do odvolání bude vstupné poloviční. Příští týden se otevře i část prostor Galerie hlavního města Prahy (GHMP) s novými výstavami a také Muzeum hlavního města Prahy. Od příštího týdne se v rámci rozvolňování ochranných opatření budou moci otevřít galerie, muzea a výstavní síně.

„Nějakou dobu teď nebudeme nuceni využívat výši vstupného jako prostředek regulace počtu návštěvníků, proto jsme se rozhodli nabídnout vstupné s padesátiprocentní slevou. Doufám, že Pražané a domácí návštěvníci využijí příležitost prohlédnout si Staroměstskou radnici, tak jak už si jí asi nepamatují, tedy bez front a davů," uvedl Petr Slepička z městské společnosti Prague City Tourism (PCT).

Památka bude otevřena od 11 do 17 hodin, 25. května se otevírací doba prodlouží do 19 hodin. Stejně tomu bude i v případě turistických informačních center v budově radnice a v Rytířské ulici. Románsko-gotické podzemí památky zůstane do odvolání uzavřeno.

Příští týden v úterý se otevře také velká část výstavních prostor GHMP, kde je v pondělí standardně zavírací den. Jak ČTK řekla mluvčí galerie Michaela Vrchotová, lidé budou moci navštívit Colloredo-Mansfeldský palác a novou výstavu současných výtvarníků Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka.

V trojském zámku se otevře výstava sochaře Jana Kováříka. Znovu bude zpřístupněna také Bílkova vila a dům Františka Bílka v Chýnově. Další prostory galerie se budou otevírat postupně. Mluvčí dodala, že galerie připravuje například výstavu fotografů Antonína Kratochvíla a Josefa Sudka nebo bienále současného umění.

V pondělí se podle tiskové zprávy Muzea hlavního města Prahy otevřou také Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž a Svatomikulášská městská zvonice.

Od úterý budou moci lidé navštívit i hlavní budovu muzea na Florenci, dům U Zlatého prstenu, Podskalskou celnici na Výtoni, Novomlýnskou vodárenskou věž a zámecký areál Ctěnice. Müllerova vila, Rothmayerova vilu a Studijní a dokumentační centrum Norbertov začnou opět fungovat 26. května.

Muzeum také připravuje nové výstavy. Ve Ctěnicích začne poslední květnový den výstava o řemeslech v českých filmových pohádkách. Od 18. května se mohou návštěvníci těšit na expozice o výročí 100 let divadla Říše loutek v Domu U Zlatého prstenu a o architektonickému odkazu Adolfa Loose v centru Norbertov.

Vláda na konci dubna schválila, že od pondělí 11. května bude moci do muzeí, galerií a výstavních síní smět 100 lidí současně a maximálně jeden na každých deset metrů čtverečních. Omezení na 100 osob se týká také všech společenských kulturních a sportovních akcí.


Hledá se jubilejní desátá Alej roku

Dnes v 07:54

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Prahy zatím žádná. Loni v Praze bodovala Klíčovská alej na Proseku, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. 

Praha 9 zve do Parku Přátelství

Dnes v 07:49

Vystoupení kapel, soutěže a sportovní disciplíny pro děti v parku Přátelství na Proseku 20. září od 14 do 18 hodin. 

Kniha roku: Hlasování ve čtenářské anketě je v plném proudu

Včera v 18:16

Druhý ročník čtenářské ankety Kniha roku, jejímž vyhlašovatelem je Nadační fond Čtení tě mění, je v plném proudu. Anketa vznikla v loňském roce, důvodem byla snaha ocenit nejen literární kvalitu knih, ale také jejich „oblíbenost" u běžných čtenářů. Právě oni zde totiž rozhodují...

Malostranské trhy se konají každý čtvrtek až do konce října

Včera ve 13:52

Až do 18. hodiny lze dnes navštívit na „dolním“ Malostranském náměstí Malostranské trhy. Konat se budou každý čtvrtek až do konce října, vždy od 8:30 do 18 hodin.

Devatero řemesel v Praze 8

Včera ve 13:32

Výstava studentských prací SOŠ uměleckořemeslné se od 16. září do 27. listopadu koná v Libeňském zámku.

Na Sofijské náměstí se vrátí farmářské trhy

Včera ve 13:01

Od poloviny října se na Sofijské náměstí v Modřanech vrátí farmářské trhy. 

Kate Hodgesová: Milované a obávané

Včera v 09:37

Padesát příběhů mytických žen ze všech koutů světa. Kniha Milované a obávané se skládá ze starých mýtů a lidových příběhů o legendárních mytických bytostech, ale vypráví je novým způsobem. Nezávislé víly, svůdné dívky v lesích, strašidelné čarodějnice nebo málo známé bohyně – kniha pokrývá širokou...

Allie Reynoldsová: Mráz pod kůží

Včera v 09:17

Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem. Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších...

Park Lannova se loučil s Petrským hudebním létem

Včera v 08:13

Letošní poslední setkání Petrského hudebního léta minulý týden kromě divadelního představení a tvůrčí dílny pro děti nabídlo vyvrcholení v podobě kapely Vrať se do hrobu.

Dnes: Happening na Patnáctce

Včera v 07:59

Na odpoledne plné workshopů – airbrash, parkour, fotokoutek, kadeřnický salón, výroba placek, sítotisk, žonglování zve Praha 15 dnes, 17. září, od 14 do 18 hodin.

Další články
Nahoru