Dnes Pátek - zatazeno 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy
Staroměstská mostecká věž. Foto: PCT

Po dvou měsících bude možné navštívit Staroměstskou radnici a další historické památky v centru Prahy

Od pondělí se po dvouměsíční pauze způsobené pandemií nového typu koronaviru návštěvníkům otevře pražská Staroměstská radnice. Do odvolání bude vstupné poloviční. Příští týden se otevře i část prostor Galerie hlavního města Prahy (GHMP) s novými výstavami a také Muzeum hlavního města Prahy. Od příštího týdne se v rámci rozvolňování ochranných opatření budou moci otevřít galerie, muzea a výstavní síně.

„Nějakou dobu teď nebudeme nuceni využívat výši vstupného jako prostředek regulace počtu návštěvníků, proto jsme se rozhodli nabídnout vstupné s padesátiprocentní slevou. Doufám, že Pražané a domácí návštěvníci využijí příležitost prohlédnout si Staroměstskou radnici, tak jak už si jí asi nepamatují, tedy bez front a davů," uvedl Petr Slepička z městské společnosti Prague City Tourism (PCT).

Památka bude otevřena od 11 do 17 hodin, 25. května se otevírací doba prodlouží do 19 hodin. Stejně tomu bude i v případě turistických informačních center v budově radnice a v Rytířské ulici. Románsko-gotické podzemí památky zůstane do odvolání uzavřeno.

Příští týden v úterý se otevře také velká část výstavních prostor GHMP, kde je v pondělí standardně zavírací den. Jak ČTK řekla mluvčí galerie Michaela Vrchotová, lidé budou moci navštívit Colloredo-Mansfeldský palác a novou výstavu současných výtvarníků Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka.

V trojském zámku se otevře výstava sochaře Jana Kováříka. Znovu bude zpřístupněna také Bílkova vila a dům Františka Bílka v Chýnově. Další prostory galerie se budou otevírat postupně. Mluvčí dodala, že galerie připravuje například výstavu fotografů Antonína Kratochvíla a Josefa Sudka nebo bienále současného umění.

V pondělí se podle tiskové zprávy Muzea hlavního města Prahy otevřou také Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště na Petříně, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž a Svatomikulášská městská zvonice.

Od úterý budou moci lidé navštívit i hlavní budovu muzea na Florenci, dům U Zlatého prstenu, Podskalskou celnici na Výtoni, Novomlýnskou vodárenskou věž a zámecký areál Ctěnice. Müllerova vila, Rothmayerova vilu a Studijní a dokumentační centrum Norbertov začnou opět fungovat 26. května.

Muzeum také připravuje nové výstavy. Ve Ctěnicích začne poslední květnový den výstava o řemeslech v českých filmových pohádkách. Od 18. května se mohou návštěvníci těšit na expozice o výročí 100 let divadla Říše loutek v Domu U Zlatého prstenu a o architektonickému odkazu Adolfa Loose v centru Norbertov.

Vláda na konci dubna schválila, že od pondělí 11. května bude moci do muzeí, galerií a výstavních síní smět 100 lidí současně a maximálně jeden na každých deset metrů čtverečních. Omezení na 100 osob se týká také všech společenských kulturních a sportovních akcí.


Praha 2 pomůže nečekaně těhotným ženám

Včera v 18:10

Praha 2 podporuje projekt „Nesoudíme. Pomáháme“. Ten nabízí praktickou pomoc nečekaně těhotným ženám, které se cítí být nuceny k ukončení těhotenství i přesto, že by si rády dítě ponechaly.   

Praha 6: Psychologická pomoc

3. března 2021 ve 13:00

Radnice Prahy 6 společně s psychology z Břevnova zřídili dvě telefonní linky, na které se mohou obrátit dospělí a děti.

innogy rozšiřuje službu pro neslyšící

3. března 2021 ve 12:47

K výročí Světového dne sluchu představuje innogy se sociálním podnikem Transkript další významnou inovaci v komunikaci osob se sluchovým postižením. Od 3. března 2021 je k dispozici nová funkce umožňující využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou...

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování

3. března 2021 v 11:04

Od podzimu 2020 provádí hasiči vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či...

Vrcholí boj o titul Sportovec Prahy 4

2. března 2021 ve 14:10

Anketa o nejlepší sportovce Prahy 4 za rok 2020 vstupuje do svého druhého kola. 

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

1. března 2021 ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Maria Grundová: Smrtelný hřích

1. března 2021 v 10:43

Na odlehlém ostrově u východního pobřeží Švédska se v zaplaveném vápencovém lomu najde utopená čtrnáctiletá dívka. Má podřezaná zápěstí, ve vlasech zamotaný provázek a na jednom z boků fixem napsané číslo 26. V okolí lomu se nenajdou žádné stopy. Den poté je na druhé straně ostrova objevena u sebe...

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Sběr olejů a tuků v Praze 5

28. února 2021 v 19:31

Praha 5 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy rozmístila na deseti stanovištích tříděného odpadu nádoby na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností. Pokud se nádoby osvědčí, plánuje jejich rozšíření na více míst.

Druhý březnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. února 2021 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na druhý březnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru