Dnes Pátek - polojasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Po devíti měsících se v Radotíně otevřel nový podjezd pod modernizovanou tratí
Podjezd v Radotíně u Horymírova náměstí byl z důvodu modernizace trati mezi Smíchovem a Radotínem od letošního března uzavřený. Foto: SŽ

Po devíti měsících se v Radotíně otevřel nový podjezd pod modernizovanou tratí

Včera se otevřel nový podjezd pod železniční tratí u Horymírova náměstí, který byl z důvodu modernizace kolejí mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Radotín od března uzavřen. Vrátily se do něj auta, mohou sem opět vstupovat i chodci.

Skončila tak nejcitelnější část rekonstrukce trati, která výrazně poznamenala dopravu v centru Radotína. Staré, nevyhovující kamenné zdi s železnou konstrukcí mostu byly nahrazeny monolitickou konstrukcí se zabudovanými ocelovými nosníky.

Šíře prostoru pod mostem se zvětšila z původních 15 na 17,9 metru, rozšířeny byly i samotné jízdní pruhy pro automobily. Každý z nich nyní disponuje šířkou 3,5 metru. Pěším bude od nynějška sloužit chodník široký dva metry.

„Další aktuální změnou je přidání druhé provizorní měnírny, která přispěje ke zkvalitnění napájení trakční soustavy v uzlu Praha, především pak na příměstské trati Praha – Beroun,“ uvedla mluvčí státní organizace Správa železnic Radka Pistoriusová.

Na novém mostě jsou tři koleje – dvě pro provoz mezi Prahou a Berounem a jedna směřující do cementárny, čímž se zlepší propustnost hlavní tratě. Vlaky však začnou nový most plně využívat až v březnu příštího roku, kdy budou hotovy zásypy mostní konstrukce, protihlukové stěny a napojení nových kolejí.


Koněvova ulice bude uzavřena

Dnes v 06:51

Od pondělí 26. dubna do středy 4. července odstartuje druhá etapa rekonstrukce Koněvovy ulice. Dojde ke kompletní oboustranné uzavírce v úseku Rokycanova-Černínova pro veškerou dopravu.

Noční provoz v Těšnovském tunelu bude omezen

20. dubna 2021 v 10:03

Od 26. dubna do 27. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA ( směr centrum) a druhý tubus bude obousměrný.

Zlíchovský tunel bude v noci uzavírán

19. dubna 2021 v 10:11

Od 19. dubna do 20. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Další články
Nahoru