Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - polojasno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Po devíti letech se v trojské zoo narodilo mládě velblouda dvouhrbého
V trojské zoo se už podařilo 36 úspěšných odchovů velbloudů. Čerstvě narozené mládě mohou návštěvníci pozorovat v horní části areálu zoo. Foto: Tereza Mrhálková / Zoo Praha

Po devíti letech se v trojské zoo narodilo mládě velblouda dvouhrbého

V Zoo Praha se narodilo dlouho očekávané mládě velblouda dvouhrbého domácího. Jedná se o první mládě tohoto tradičně chovaného druhu po devíti letech. Informovala o tom tisková referentka zahrady Alena Maděrová.

Nyní poprvé zavítala dvoutýdenní samička do venkovního výběhu v horní části areálu, kde ji mohou návštěvníci pozorovat. 

„Velbloudí samička je v dobré kondici a matka o ni vzorně pečuje. Pravidelně ji kojí a poměrně intenzivně si ji hlídá,“ popsal péči kurátor kopytníků Jan Mengr. „Návštěvníci mohou mládě od dnešního dne vidět i s celou skupinou. Nejaktivnější jsou dopoledne při krmení, ale pozorovat je lze prakticky po celý den,“ dodal. 

Mládě je prvním společným potomkem jedenáctileté samice Sophie a o čtyři roky mladšího samce Ibrahima. Historie chovu velbloudů dvouhrbých domácích v Zoo Praha sahá až do roku 1932, tedy pouhý rok po otevření zoo. První mládě se zde narodilo o dva roky později.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru