dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražská kultura

Po deseti letech končí Galerie Anderle

Rada městské části Praha 6 dnes schválila, že v nejbližších dnech zveřejní záměr na výběr provozovatele Pelléovy vily. Na konci března zde po deseti letech končí Galerie Anderle.

Městská část Praha 6 jako jeden ze dvou zakladatelů obecně prospěšné společnosti Pelléova vila udělala pro další chod galerie vždy maximum. V prosince 2013 Nadace Milady a Jiřího Anderlových (druhý ze zakladatelů) oznámila městské části Praha 6 ukončení činnosti Galerie Anderle ke dni 31. 3. 2014.

Nízká návštěvnost

Praha 6 v letech 2004 až 2013 poskytla finanční příspěvek na zajištění provozu galerie v celkové výši 6,85 milionů korun. Částí zastupitelů i veřejnosti byla výše tohoto příspěvku silně kritizována, například i s ohledem na nízkou návštěvnost, která v loňském roce byla cca 14 návštěvníků za den. Několikrát jsme další fungování řešili s Nadací, bohužel jsme nebyli schopni se dohodnout.

Praha 6 měla zájem na tom, aby ředitelka obecně prospěšné společnosti Pelléova vila aktivně vyhledávala další možnosti pro získávání finančních prostředků, iniciativně se oslovovali možní sponzory, donátoři, čerpaly se peníze z grantů.

V příštích dnech bude zveřejněn záměr na výběr nového provozovatele.

Rekonstrukce stála cca 32 milionů korun. 

Pelléova vila není provozována proto, aby generovala zisk, ale musí se určitě co nejdříve zvýšit návštěvnost, zlepšit PR a webové stránky, nabídnout zajímavý program.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru