dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Seniorská Praha

Nejstarší modelce v Česku je 102 let! Předvede moderní trendy, vstup zdarma

Centrum RoSa v  Kobylisích pořádá druhý ročník originální módní přehlídky. Ve čtvrtek 14. července vyjdou opět na molo zralé modelky, které předvedou aktuální módní trendy v kategorii 60+. Módní přehlídka s bohatým doprovodným programem se tentokrát inspirovala květinami. Akce začíná ve 14 hodin a vstup je zdarma.

Na osmimetrový červený koberec vyrazí více než desítka dam v nejlepších letech. Mezi nimi také paní Františka, která má 102 let.

Některé si vyzkouší roli modelky opakovaně, jiné poprvé. „Nikdy jsem na módní přehlídce nebyla a teď se zúčastním rovnou jako modelka. Jsem zvědavá na modely, ráda bych si oblékla nějaký klobouček. A moc se těším na pana Harapese. To je láska mého mládí,“ říká jedna z modelek, paní Miluše.

Patronem neobvyklé módní show se stal baletní mistr a choreograf Vlastimil Harapes. „Modela jsem nikdy nedělal, to mě nějak minulo, ale jsem zvědavý, jak se modelky budou pohybovat a protože jsou tématem módní přehlídky květiny, zkusím najít svoji květovanou kravatu,“ říká s úsměvem Vlastimil Harapes, patron letošní módní přehlídky v Rezidenci RoSa a dodává: „Mám rád spíš italskou módu – takové elegantní pohodlí. To je mi bližší, než třeba komplikovaná francouzská móda,“ upřesňuje Vlastimil Harapes.

Modelky i diváci si květiny užijí nejen na šatech. Modely doplní živé květy a právě květiny budou i tématem doprovodné hudby. Na klavír zahraje a zazpívá studentka Mezinárodní konzervatoře Praha Zora Šecová. Znít budou klasické melodie jako je například Summertime od Georga Gerschwina, nebo Hallelujah od Leonarda Cohena.

Vystoupí skupina mladých mužů s yoyo show. Ve speciálním stánku si mohou hosté zakoupit second-handové oblečení za symbolickou cenu.

„Centrum RoSa opět otevřeme v rámci větší akce pro veřejnost. Zájemci se mohou nejen zdarma pobavit na módní přehlídce, ale získají také informace o provozu centra a možnostech, které nabízí seniorům i rodinám s dětmi,“ říká Anna Ježková za dům seniorů Rezidenci RoSa.

Střelničná 1680/8, Praha 8.


Radní Hodek navštívil pražské domovy pro seniory

9. prosince 2017 v 09:18

V předvánočním čase radní hl. m. Prahy pro oblast sociální Daniel Hodek navštěvuje domovy pro seniory, které má ve správě hlavní město Praha. Včera navštívil Domov pro seniory Nová slunečnice v Bohnicích a Domov pro seniory Krč. 

Dvojka pro seniory: Do Divadla na Vinohradech

3. prosince 2017 v 18:41

Senioři z Prahy 2, členové Klubu Dvojka pro seniory si v pondělí 18. prosince od 8 hodin mohou v informacích v přízemí budovy radnice vyzvednout vstupenky na dopolední divadelní představení „Škola žen“.

Praha 5 podpořila levnější plavání pro seniory v Aquaparku Barrandov

23. listopadu 2017 ve 12:27

Senioři starší než 60 let s trvalým pobytem v městské části Praha 5 mohou od ledna 2018 každé úterý, středu, čtvrtek a pátek od 13 do 15 hodin zaplatit za 100 minut plavání pouze 50 korun. Podmínkou je si vyzvednout tzv. plavecký pas.

Praha 1: Kurz první pomoci

18. listopadu 2017 v 08:14

Profesionální záchranáři provedou zájemce Kurzem první pomoci, který připravila radnice Prahy 1 a spolek Prevence dětem.

Dvojka pro seniory: Plavenky na prosinec

15. listopadu 2017 ve 12:54

Každé úterý od 14 do 14:45 a čtvrtek od 15:45 do 16:30 pro členy Klubu Dvojka pro seniory plavání v bazénu. Lekce trvá 45 minut a probíhá na vlastní zodpovědnost cvičence.

Praha 10 pro seniory: Pojízdný úřad

15. listopadu 2017 v 07:07

Pokud je vám více než 75 let a nemůžete se dostavit na radnici, můžete vyzkoušet službu Pojízdného úřadu. Na základě objednávky služby budou v domluveném termínu vysíláni zaměstnanci úřadu ke klientovi domů nebo do zdravotnického zařízení, kde s nimi jeho úřední záležitost vyřídí. Služba je...

Senioři z Centra RoSa založili ochotnické divadlo, organizují první seniorský divadelní festival

8. listopadu 2017 ve 13:18

Centrum RoSa v Kobylisích bude v listopadu žít divadlem. Tamní senioři totiž pořádají první ochotnický Festival seniorských divadel v Praze s názvem Divadelní lázně. Během tří dnů od 9. do 11. listopadu se představí čtyři ochotnické divadelní spolky a další zajímaví hosté. Vstup na představení je...

Dvojka pro seniory: Palác Lucerna a Václavské náměstí

31. října 2017 v 10:34

Na listopadovou komentovanou procházku s Pražskou informační službou na téma „Palác Lucerna a Václavské náměstí“ se můžete přihlásit telefonicky v pátek 10. listopadu od 9 do 9:30 na tel.: 724 102 328.

Praha 10 pro seniory: Kurzy finanční gramotnosti

31. října 2017 v 08:03

Jak na peníze v listopadu aneb vyznáte se ve světě smluv, právních úkonů a finančních produktů?

Praha 10: Kurzy trénování paměti

30. října 2017 v 07:53

Zájem seniorů o kurzy trénování paměti, které pořádala Praha 10 v předchozích letech, přiměl radnici k vyhlášení podzimních kurzů trénování paměti doplněných o pohybové aktivity pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo, aby zdraví vydrželo“.

Další články
Nahoru