Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po bouřce zůstaly v Praze zaplavené tramvajové tratě i stanice metra Můstek
Hasiči zasahovali také u vyvrácených stromů. Foto: HZS Praha

Po bouřce zůstaly v Praze zaplavené tramvajové tratě i stanice metra Můstek

Silná bouřka s přívalovými srážkami, která se ve čtvrtek odpoledne přehnala Prahou, zkomplikovala na několika místech dopravu. Problémy měly tramvaje i vlaky. Voda z intenzivní průtrže mračen zaplavila podjezdy Těšnov a Bulhar či trať u Čechova mostu v centru hlavního města.

Ve Zbraslavi najel osobní vlak do sesutého kamení a zeminy, provoz na trati ve směru na Vrané nad Vltavou byl zastaven. Voda natekla také do vestibulu stanice metra A Můstek uprostřed Václavského náměstí, který zůstal zhruba hodinu a půl pro vstup i výstup uzavřen. Cestující se do stanice dostávali z druhého vestibulu v dolní části náměstí.

Kvůli zaplaveným tratím jezdily tramvaje odklonem, vyplývá z informací na webu dopravního podniku. Na Břevnově odpoledne vypadlo napájení elektrickým proudem, mezi Malovankou, Vypichem a Bílou Horou jezdila místo tramvají náhradní autobusová doprava. Komplikace začaly před 16:00 a většina omezení MHD kvůli nepříznivému počasí skončila před 18:00.

Na trati ze Zbraslavi do Vraného nad Vltavou najel osobní vlak do sesuté zeminy a kamení. Drážní hasiči z vlaku evakuovali cestující. Událost se obešla bez zranění, vlak nevykolejil, uvedla na síti X Správa železnic.

Mluvčí drážních hasičů Martin Kavka později novinářům sdělil, že provoz na trati bude zastaven do 19:00, poté budou vlaky v úseku projíždět sníženou rychlostí deset kilometrů za hodinu. V pátek tam vlaky znovu neprojedou kvůli závěrečnému odklizení sesuvu půdy.

Bouřky odpoledne zasáhly i další kraje, po 16:00 hasiči hlásili přes 200 událostí, nejvíc v Praze, Plzeňském a Středočeském kraji. Odklízeli především popadané stromy nebo vyjížděli k zatopeným sklepům a komunikacím. Později se bouřky přesunuly i na Moravu a do Slezska.

Meteorologové varovali, že dnešní bouřky mohou být velmi silné. Padat při nich mohou více než dvoucentimetrové kroupy a v úhrnu při nich může napršet přes 50 milimetrů za hodinu.


Autor: ČTK

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru