Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Po Barrandovském mostě projíždělo během oprav o 17 procent aut méně než obvykle
Rekonstrukce Barrandovského mostu. Foto: TSK Praha

Po Barrandovském mostě projíždělo během oprav o 17 procent aut méně než obvykle

Po pražském Barrandovském mostě projíždělo od května do října během rekonstrukci ve směru od Strakonické ulice k Jižní spojce v průměru 59 300 aut denně, což je oproti běžnému stavu o 17 procent méně. Důvodem byla oprava na mostě a zbouraná nájezdová rampa ze Strakonické ulice. Ve směru na Prahu 5 počet vozů klesl o šest procent na 67 500 aut. Aut ubylo rovněž na některých silnicích v okolí, například na Strakonické nebo Modřanské. Naopak přibyla na Nuselském či Jiráskově mostě a na Pražském okruhu. Vyplývá to z analýzy Technické správy komunikací (TSK), kterou má ČTK k dispozici.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu. Jeho vůbec první oprava začala letos 16. května. Původně měly práce skončit 2. září. Kvůli vynuceným úpravám projektu se v létě dokončení oprav posunulo do 29. září a následně pak podruhé o další více než dva týdny do 17. října.

Výraznější pokles počtu aut ve směru od Strakonické do Braníku byl podle dokumentu způsoben pravděpodobně tím, že dělníci zbourali a budovali novou nájezdovou rampu ze Strakonické na most.

U okolních komunikací byl nejvyšší pokles aut oproti běžnému stavu na Strakonické v úseku od Mezichuchelské k Barrandovskému mostu, kde klesl počet aut o 33 procent na 20 800 vozů denně.

V opačném směru pak projelo průměrně 25 900 aut, což je o 20 procent méně. Na Modřanské mezi Branickou a Podolským nábřežím pak ubylo 22 procent aut, když jich denně projelo 11 900. Významně ubyla auta také na mostu Závodu míru.

„Naopak větší nárůst intenzit automobilové dopravy byl zaznamenán na Nuselském mostě v úseku od 5. května k Legerově, tedy ve směru do centra metropole," píše se v dokumentu.

Počet aut vzrostl z běžných 32 600 aut na 38 500. Nepatrně přibylo vozů i v opačném směru. O pět, respektive šest procent se zvýšil provoz v obou směrech také na Jiráskově mostě a aut přibylo i na Pražském okruhu a v Komořanské.

Přímo na Barrandovském mostě klesl počet nehod, kdy se tam letos podle materiálu staly dvě, což je polovina oproti loňsku i předloňsku. Méně nehod bylo také na většině komunikací v okolí mostu. Nejčastější příčinou nehody bylo na sledovaných úsecích od června do srpna 2022 nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Cestovní doba byla během září průměrně 41 minut na celé objízdné trase, což je v porovnání s dobou před rekonstrukcí přibližně o 17 minut více. „Tento nárůst byl způsoben zejména výrazným zhoršením dopravy na úseku dálnice D1 ve směru do centra," píše se v dokumentu.

Rekonstrukce Barrandovského mostu je rozložena do několika let a potrvá vždy jen část roku. Celkem vyjdou práce za celé období na 594,5 milionu korun.


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru