Dnes Neděle - polojasno -2°C
Zítra Pondělí - oblacno -3°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Plzeňský Prazdroj otevře v centru Prahy zážitkové centrum za 400 milionů korun
Ilustrační foto: Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj otevře v centru Prahy zážitkové centrum za 400 milionů korun

Plzeňský Prazdroj plánuje na jaře příštího roku v Praze otevřít turistické zážitkové centrum, které má návštěvníkům představit historii i současnost plzeňského piva. Otevřít by se mělo ve spodní části Václavského náměstí a mělo by mít plochu 3000 metrů čtverečních. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Přímo na Václavském náměstí v Praze se v příštím roce otevře unikátní centrum Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde lidé budou moci na vlastní kůži zažít příběh plzeňského piva.

Jde o společný projekt Plzeňského Prazdroje z pivovarnické skupiny Asahi Europe & International (AEI) a společnosti The Original Experience Company, která je hlavním investorem a bude centrum provozovat. Celková investice převyšuje 400 milionů korun.

Návštěvníci se v centru budou moci seznámit i s úspěšnou historií a současností piva. Unikátní interaktivní expozice zaměstná zábavným způsobem všechny lidské smysly, slibuje společnost.

„Jsme nadšeni z toho, že se konečně podaří naplnit náš dlouholetý sen vytvořit v Praze reprezentativní prostory, ve kterých můžeme atraktivní a moderní formou vyprávět fascinující příběh piva Pilsner Urquell. Je to krásný dárek ke 180. výročí od uvaření první várky zlatého ležáku, které si připomeneme letos v říjnu,“ sdělil generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Dragos Constantinescu.

Zážitkové centrum Pilsner Urquell v Praze vznikne v historické budově City Palais ve spodní části Václavského náměstí. Rozkládat se bude na třech podlažích o celkové ploše více než 3 000 metrů čtverečních, práci v něm najde zhruba 100 lidí.

Celé první patro budovy bude zasvěcené příběhu plzeňského piva. Kromě něj projekt návštěvníkům nabídne také multifunkční pivní halu, školu čepování piva, prémiový degustační bar, restauraci a obchod s originální kolekcí značky. 

„Praha se stala významnou turistickou destinací. Jako velcí fanoušci piva Pilsner Urquell jsme se rozhodli tímto konceptem světu ukázat, na co jsou Češi právem hrdí. Věříme, že všichni, kteří k nám přijedou za zábavou, tuto světovou atrakci ocení,“ sdělil Ondřej Veselý ze společnosti The Original Experience Company. 

Přípravou projektu byla pověřena renomovaná kalifornská společnost BRC Imagination Arts. Jejími nejznámějšími jsou Absolut Home ve švédském Ahusu, Jameson Distilery Bow St. nebo Guinness Storehouse v Dublinu. 

Otevření zážitkového centra „Pilsner Urquell: The Original Beer Experience“ je naplánováno na začátek turistické sezóny na jaře 2023.


Autor: puc

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru