Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Plzeňský Prazdroj otevře v centru Prahy zážitkové centrum za 400 milionů korun
Ilustrační foto: Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj otevře v centru Prahy zážitkové centrum za 400 milionů korun

Plzeňský Prazdroj plánuje na jaře příštího roku v Praze otevřít turistické zážitkové centrum, které má návštěvníkům představit historii i současnost plzeňského piva. Otevřít by se mělo ve spodní části Václavského náměstí a mělo by mít plochu 3000 metrů čtverečních. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Přímo na Václavském náměstí v Praze se v příštím roce otevře unikátní centrum Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde lidé budou moci na vlastní kůži zažít příběh plzeňského piva.

Jde o společný projekt Plzeňského Prazdroje z pivovarnické skupiny Asahi Europe & International (AEI) a společnosti The Original Experience Company, která je hlavním investorem a bude centrum provozovat. Celková investice převyšuje 400 milionů korun.

Návštěvníci se v centru budou moci seznámit i s úspěšnou historií a současností piva. Unikátní interaktivní expozice zaměstná zábavným způsobem všechny lidské smysly, slibuje společnost.

„Jsme nadšeni z toho, že se konečně podaří naplnit náš dlouholetý sen vytvořit v Praze reprezentativní prostory, ve kterých můžeme atraktivní a moderní formou vyprávět fascinující příběh piva Pilsner Urquell. Je to krásný dárek ke 180. výročí od uvaření první várky zlatého ležáku, které si připomeneme letos v říjnu,“ sdělil generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Dragos Constantinescu.

Zážitkové centrum Pilsner Urquell v Praze vznikne v historické budově City Palais ve spodní části Václavského náměstí. Rozkládat se bude na třech podlažích o celkové ploše více než 3 000 metrů čtverečních, práci v něm najde zhruba 100 lidí.

Celé první patro budovy bude zasvěcené příběhu plzeňského piva. Kromě něj projekt návštěvníkům nabídne také multifunkční pivní halu, školu čepování piva, prémiový degustační bar, restauraci a obchod s originální kolekcí značky. 

„Praha se stala významnou turistickou destinací. Jako velcí fanoušci piva Pilsner Urquell jsme se rozhodli tímto konceptem světu ukázat, na co jsou Češi právem hrdí. Věříme, že všichni, kteří k nám přijedou za zábavou, tuto světovou atrakci ocení,“ sdělil Ondřej Veselý ze společnosti The Original Experience Company. 

Přípravou projektu byla pověřena renomovaná kalifornská společnost BRC Imagination Arts. Jejími nejznámějšími jsou Absolut Home ve švédském Ahusu, Jameson Distilery Bow St. nebo Guinness Storehouse v Dublinu. 

Otevření zážitkového centra „Pilsner Urquell: The Original Beer Experience“ je naplánováno na začátek turistické sezóny na jaře 2023.


Autor: puc

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Dnes ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Dnes v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Dnes v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Dnes v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Včera v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Včera v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Včera v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

Včera v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

Včera v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Dvojka kulturní. Radnice spustila novou facebookovou stránku

24. března 2023 v 10:20

Hudba, divadlo, literatura, výtvarné umění. Nová facebooková stránka nabídne nejrůznější tipy, kam v Praze 2 vyrazit za kulturou.

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

23. března 2023 ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

Další články
Nahoru