Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Plzeňský Prazdroj otevře v centru Prahy zážitkové centrum za 400 milionů korun
Ilustrační foto: Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj otevře v centru Prahy zážitkové centrum za 400 milionů korun

Plzeňský Prazdroj plánuje na jaře příštího roku v Praze otevřít turistické zážitkové centrum, které má návštěvníkům představit historii i současnost plzeňského piva. Otevřít by se mělo ve spodní části Václavského náměstí a mělo by mít plochu 3000 metrů čtverečních. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Přímo na Václavském náměstí v Praze se v příštím roce otevře unikátní centrum Pilsner Urquell: The Original Beer Experience, kde lidé budou moci na vlastní kůži zažít příběh plzeňského piva.

Jde o společný projekt Plzeňského Prazdroje z pivovarnické skupiny Asahi Europe & International (AEI) a společnosti The Original Experience Company, která je hlavním investorem a bude centrum provozovat. Celková investice převyšuje 400 milionů korun.

Návštěvníci se v centru budou moci seznámit i s úspěšnou historií a současností piva. Unikátní interaktivní expozice zaměstná zábavným způsobem všechny lidské smysly, slibuje společnost.

„Jsme nadšeni z toho, že se konečně podaří naplnit náš dlouholetý sen vytvořit v Praze reprezentativní prostory, ve kterých můžeme atraktivní a moderní formou vyprávět fascinující příběh piva Pilsner Urquell. Je to krásný dárek ke 180. výročí od uvaření první várky zlatého ležáku, které si připomeneme letos v říjnu,“ sdělil generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj Dragos Constantinescu.

Zážitkové centrum Pilsner Urquell v Praze vznikne v historické budově City Palais ve spodní části Václavského náměstí. Rozkládat se bude na třech podlažích o celkové ploše více než 3 000 metrů čtverečních, práci v něm najde zhruba 100 lidí.

Celé první patro budovy bude zasvěcené příběhu plzeňského piva. Kromě něj projekt návštěvníkům nabídne také multifunkční pivní halu, školu čepování piva, prémiový degustační bar, restauraci a obchod s originální kolekcí značky. 

„Praha se stala významnou turistickou destinací. Jako velcí fanoušci piva Pilsner Urquell jsme se rozhodli tímto konceptem světu ukázat, na co jsou Češi právem hrdí. Věříme, že všichni, kteří k nám přijedou za zábavou, tuto světovou atrakci ocení,“ sdělil Ondřej Veselý ze společnosti The Original Experience Company. 

Přípravou projektu byla pověřena renomovaná kalifornská společnost BRC Imagination Arts. Jejími nejznámějšími jsou Absolut Home ve švédském Ahusu, Jameson Distilery Bow St. nebo Guinness Storehouse v Dublinu. 

Otevření zážitkového centra „Pilsner Urquell: The Original Beer Experience“ je naplánováno na začátek turistické sezóny na jaře 2023.


Autor: puc

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

Včera ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

Včera v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

Včera v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

Včera v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

4. října 2022 v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

4. října 2022 v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

3. října 2022 v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

3. října 2022 v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Další články
Nahoru