dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská politika

Plynové hromy blesky od Lacka, radní se zlobí na bulvární Blesk

„Hlavní město Praha ani já osobně se nebudeme nijak podílet na marketingové kampani přímého konkurenta Pražské plynárenské, a.s., vedené prostřednictvím deníku Blesk, se kterým je tento majetkově propojen. Podle mých informací se Pražské plynárenské daří získávat nové zákazníky, z čehož je konkurence logicky nervózní, a proto se uchyluje k takovýmto metodám konkurenčního boje,“ uvedl pražský radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko (ANO).

„Rád touto cestou vysvětlím například nepravdivé tvrzení, které deník Blesk na svých stránkách uvádí. Částka 81 milionů korun, které si mělo údajně vedení Pražské plynárenské rozdělit na odměnách, jsou celoroční mzdové náklady vynaložené nejen na ředitele, statutární orgány, a dozorčí radu, ale i na zaměstnance – a to včetně odstupného za ty zaměstnance, kteří v průběhu daného období odešli,“ sdělil.

„Rád bych také podotkl, že jsem byl v pondělí kontaktován redaktorem Richardem Veselým s několika otázkami, ovšem na kvalifikované odpovědi jsem nedostal potřebné množství času. Odpověděl  jsem tedy, jak bylo v mých silách, ovšem tento přístup mě vede k přesvědčení, že se vlastně moje odpověď ani nečekala, a že jde skutečně pouze o předem připravenou marketingovou kampaň konkurence Pražské plynárenské. Jak jsem již uvedl, na ní se nijak podílet nebudu,“ dodal rozčílený Lacko.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru