dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Plovoucí galerie: U nábřeží vznikne na sedmdesát metrů dlouhé lodi multikulturní centrum
Bývalá nákladní loď před tím, než na ní začaly nutné úpravy. Foto: www.nikeos.cz

Plovoucí galerie: U nábřeží vznikne na sedmdesát metrů dlouhé lodi multikulturní centrum

U vltavského nábřeží Edvarda Beneše v Praze 7 bude od června kotvit loď s názvem Cargo Gallery, která je téměř 70 metrů dlouhá. Na bývalé nákladní lodi vznikne multikulturní centrum, řekl autor projektu Dan Adam. 

„Nápad vznikl před zhruba čtyřmi lety, kdy jsme koupili dosluhující nákladní loď Niké a začali jsme se sháněním peněz na její přestavbu," řekl Adam. Pod rukama řemeslníků se loď začala v přístavu v Děčíně proměňovat loni v létě.

lod-nike-vizualizace-nahled „V tuto chvíli finišujeme tak, abychom mohli loď nejpozději 22. června zakotvit v Praze," sdělil Adam. Před tím se Niké přestaví v několika městech na Labi. Například v Děčíně bude na začátku června hostit koncert Dana Bárty.

Organizátoři chtějí, aby loď sloužila nejen pro koncerty, ale i pro výstavy, přednášky a divadelní představení. Součástí bude velké koncertní pódium na palubě a Cargo Café s knihovnou.

lod-nike-galerie-nahled Umístění na nábřeží schválili radní sedmé městské části, kteří plovoucí galerii považují za cestu, jak rozšířit nabídku kulturních akcí. „Projekt vnímáme jako zajímavou možnost zpestření kulturního života v Praze 7. Pokud se jej podaří přivést k životu, vznikne zde nové originální multifunkční kulturní centrum a zároveň dojde k oživení vltavského nábřeží," řekla radní pro kulturu Hana Třeštíková.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru