Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Plocha, park a chodníky před ZŠ Mezi Školami se dočkaly revitalizace
Prostranství před FZŠ Mezi Školami. vlevo je socha Závit. Foto: P13

Plocha, park a chodníky před ZŠ Mezi Školami se dočkaly revitalizace

Prostor a park před Fakultní základní školou Mezi Školami v Praze 13 se dočkaly obnovy. Radnice nechala opravit povrch plochy a chodníky a budou tam nové travnaté plochy a záhony. Přibudou také lavičky a koše. Náklady na revitalizaci byly 5,5 milionu korun a všechny práce budou dokončeny do začátku nového školního roku. Informovali o tom zástupci vedení třinácté městské části.

Městská část Praha 13 dokončuje rekonstrukci prostranství před Fakultní základní školou Mezi Školami a navazující parkové plochy. Vznikají nové travnaté plochy a záhony, nového povrchu se dočkaly i chodníky. 

„Revitalizace veřejného prostoru ve vnitroblocích realizujeme pravidelně již od roku 2008. Okolí základních škol ve vnitroblocích je třeba upravit tak, aby poskytovalo skutečně kvalitní prostory pro děti, jejich rodiče, ale i místní obyvatele,“ uvedl starosta David Vodrážka (ODS). 

Rekonstrukce prostranství před základní školou je první etapou revitalizace celého vnitrobloku Petržílkova – Nušlova. Právě se dokončuje kompletní vyměněna povrchu, přibyde zeleň a samozřejmě také městský mobiliář, jako jsou například tolik potřebné lavičky. „V září do místní školy děti půjdou po nových chodnících,“ dodal starosta. 

Součástí úprav bylo také odstranění poškozených a nevzhledných vyvýšených záhonů, kde se v jalovcích kupily obtížně odstranitelné hromady odpadků, odstraněny byly i nádoby s alergenní škumpou. 

Vyměněn byl povrch okolo sochy „Závit“ od Čestmíra Sušky, která vznikla v době výstavby sídliště. V místě bývalých vyvýšených záhonů byla vymodelována terénní vlna a na ní je na každé straně vysazen jeden solitérní strom. 

Na severním okraji vzniká pás trvalkových výsadeb. Plocha okolo stromů byla zatravněna. V místě parčíku došlo ke zvětšení travnatých ploch a zmenšení plochy se živičným povrchem. 

„Plocha je koncipována jako klidová a relaxační zóna. Celý prostor se díky těmto úpravám otevře a prosvětlí. Přispěje také ke zlepšení mikroklimatických podmínek v okolí školy a významně podpoří kvalitnější využití lokality žáky, rodiči i místními obyvateli,“ uvedla místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková (ANO).

Na rekonstrukci prostranství před FZŠ Mezi Školami získala radnice dotaci ve výši 5,5 milionu korun z Klimatického plánu Hlavního města Prahy.


Autor: puc

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru