Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Plocha, park a chodníky před ZŠ Mezi Školami se dočkaly revitalizace
Prostranství před FZŠ Mezi Školami. vlevo je socha Závit. Foto: P13

Plocha, park a chodníky před ZŠ Mezi Školami se dočkaly revitalizace

Prostor a park před Fakultní základní školou Mezi Školami v Praze 13 se dočkaly obnovy. Radnice nechala opravit povrch plochy a chodníky a budou tam nové travnaté plochy a záhony. Přibudou také lavičky a koše. Náklady na revitalizaci byly 5,5 milionu korun a všechny práce budou dokončeny do začátku nového školního roku. Informovali o tom zástupci vedení třinácté městské části.

Městská část Praha 13 dokončuje rekonstrukci prostranství před Fakultní základní školou Mezi Školami a navazující parkové plochy. Vznikají nové travnaté plochy a záhony, nového povrchu se dočkaly i chodníky. 

„Revitalizace veřejného prostoru ve vnitroblocích realizujeme pravidelně již od roku 2008. Okolí základních škol ve vnitroblocích je třeba upravit tak, aby poskytovalo skutečně kvalitní prostory pro děti, jejich rodiče, ale i místní obyvatele,“ uvedl starosta David Vodrážka (ODS). 

Rekonstrukce prostranství před základní školou je první etapou revitalizace celého vnitrobloku Petržílkova – Nušlova. Právě se dokončuje kompletní vyměněna povrchu, přibyde zeleň a samozřejmě také městský mobiliář, jako jsou například tolik potřebné lavičky. „V září do místní školy děti půjdou po nových chodnících,“ dodal starosta. 

Součástí úprav bylo také odstranění poškozených a nevzhledných vyvýšených záhonů, kde se v jalovcích kupily obtížně odstranitelné hromady odpadků, odstraněny byly i nádoby s alergenní škumpou. 

Vyměněn byl povrch okolo sochy „Závit“ od Čestmíra Sušky, která vznikla v době výstavby sídliště. V místě bývalých vyvýšených záhonů byla vymodelována terénní vlna a na ní je na každé straně vysazen jeden solitérní strom. 

Na severním okraji vzniká pás trvalkových výsadeb. Plocha okolo stromů byla zatravněna. V místě parčíku došlo ke zvětšení travnatých ploch a zmenšení plochy se živičným povrchem. 

„Plocha je koncipována jako klidová a relaxační zóna. Celý prostor se díky těmto úpravám otevře a prosvětlí. Přispěje také ke zlepšení mikroklimatických podmínek v okolí školy a významně podpoří kvalitnější využití lokality žáky, rodiči i místními obyvateli,“ uvedla místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková (ANO).

Na rekonstrukci prostranství před FZŠ Mezi Školami získala radnice dotaci ve výši 5,5 milionu korun z Klimatického plánu Hlavního města Prahy.


Autor: puc

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Dnes ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru